Wygodne łóżko dla dwojga – jak dobrać niezbędne wyposażenie sypialni?

Funkcjonalne mieszkanie

Wygodne łóżko dla dwojga – jak dobrać niezbędne wyposażenie sypialni?

21.07.2021

Sypialnia małżeńska bez doskonale wyposażonego łóżka? Tak nie może być! W komfortowym łożu powinna znaleźć się nie tylko pościel satynowa – stylowe dopełnienie aranżacji – ale także kilka innych elementów, które nie tak łatwo wybrać. Podpowiadamy czym się kierować kupując między innymi kołdry: https://www.karo.waw.pl/category/koldry oraz poduszki dla pary. Jakie wyposażenie sypialni dla dwojga wybrać dla wspólnej wygody?

Jakie wyposażenie sypialni małżeńskiej – pościel bawełniana czy flanelowa?

Elegancka pościel bawełniana satynowa: https://www.karo.waw.pl/category/posciel-satynowa. to najczęściej pierwszy wybór do małżeńskiej sypialni. Satyna bawełniana słynie ze swojej gładkiej, chłodnej struktury i charakterystycznego połysku. Wygodna sypialnia dla dwojga to najlepsze miejsce na taką stylistykę.

Pościel satynowa bawełniana stanowi doskonałe dopełnienie sypialni w stylu glamour, ale mnogość dostępnych na rynku wzorów pozwala dopasować ja w zasadzie do każdej aranżacji. Pod taką pościelą śpi się bardzo wygodnie – wygoda to przecież klucz gdy kupujemy rzeczy do sypialni! Taka pościel jest odpowiednia szczególnie dla preferujących niższe temperatury.

Jaka pościel do sypialni? Flanela a to dokładne przeciwieństwo wymienionej przed chwilą satyny. Satyna bawełniana jest chłodna i śliska, a flanela – najlepiej również ze stuprocentowej bawełny – charakteryzuje się przyjemnym w dotyku meszkiem. Jest bardzo ciepła – pościele flanelowe nie pozwolą odczuć chłodu nawet największemu zmarzluchowi. Jakie wyposażenie sypialni na zimę dla lubiących szczególnie wysokie temperatury i miękki dotyk na skórze? Oczywiście flanelowe!

W lecie lepiej jednak wybrać lżejsze warianty. Kompletując wyposażenie do sypialni lista powinna zawierać pościel z kory. Niewymagająca prasowania i odpowiednio cienka oraz przewiewna zniweluje ryzyko przegrzania.

Jaka kołdra do sypialni? A może kołdry?

Zanim sprecyzujemy jakie wyposażenie sypialni przyjdzie nam kupić, na wstępie trzeba podjąć kluczową decyzję. Kołdra całoroczna 200×200, a może dwie mniejsze kołdry antyalergiczne? Pod dużą kołdrą bez problemu zmieszczą się dwie osoby, ale wiele par boryka się z problemem ,,podkradania” sobie zbyt dużej części. Jeżeli w sypialni regularnie odbywają się nocne walki o okrycie, lepiej postawić na dwa mniejsze modele. Wśród potrzebnych rzeczy do sypialni małżeńskiej z pewnością nie ma przejścia szeregu treningów zapaśniczych!

Jakie wyposażenie sypialni gdy któreś z małżonków cierpi na uczulenie na kurz i roztocza? Jeśli chodzi o materiał wykonania, popularna i najbezpieczniejsza jest kołdra antyalergiczna. Niemniej, świetnie sprawdzi się także u osób bez alergii. Kołdry antyalergiczne zapewnia doskonały przepływ powietrza oraz pochłanianie wilgoci. W tego typu okryciach wykorzystuje się włókna syntetyczne lub naturalne włókno bambusowe. Taka kołdra dla dwojga jest nie tylko bezpieczna ale i wygodna.

Jakie wyposażenie sypialni – sezonowe czy całoroczne kołdry?

Jaka kołdra do sypialni – całoroczna czy sezonowa? To zależy od temperatur panujących w mieszkaniu. Jeżeli dzięki ogrzewaniu przez cały rok utrzymuje się na takim samym poziomie, swoje zadanie dobrze spełni kołdra całoroczna. Jakie rzeczy do sypialni w przypadku gdy aura na dworze wpływa także na ciepło w czterech ścianach? Przyda się zarówno kołdra zimowa jak i letni wariant okrycia. Kołdry letnie mają mniej wypełnienia i świetnie odprowadzają wilgoć – ani mąż ani żona nie przegrzeją się pod takim okryciem. Kołdra zimowa jest oczywiście cieplejsza, ale również lekka, zapewniająca nienaganną termoregulację. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim preferencjami pary. Sypialnie dla dwojga ma przecież odpowiadać właśnie ich użytkownikom! 

Mimo że nowoczesne, wysokiej klasy kołdry syntetyczne zapewniają najwyższy komfort snu, kołdry puchowe i wełniane nie tracą na popularności. Warto wziąć je pod uwagę gdy liczy się dla nas życie w zgodzie z naturą – taka może być też sypialnia dla dwojga. Trzeba mieć na uwadze, że kołdry wełniane oraz z naturalnym puchem są o wiele droższe. Jeżeli jednak będziemy o nie odpowiednio dbać, wiernie posłużą przez wiele lat. Ta zasada dotyczy

Rzeczy do sypialni dla dwojga – jakie poduszki? 

Jakie wyposażenie łóżka aby dobrze się wyspać? Podobnie jak w przypadku okryć, poduszki antyalergiczne należą do popularnych wyborów. Silikonowe wypełnienie doskonale dopasowuje się do anatomii śpiącego, ,,śledzi” jego ruchy i generalnie gwarantuje wygodny wypoczynek niezależnie od tego, czy użytkownik zmaga się z uczuleniami. 

Poduszki puchowe, wygodne i naturalne, nie bez powodu przez wielu są traktowane jako niezbędne rzeczy do sypialni. Miękkie, sprężyste wypełnienie, a przy tym lekkość i świetne odprowadzanie wilgoci to w pełni komfortowy sen – wiedziały o tym już nasze babcie! Jakie rzeczy do sypialni gdy kogoś z pary boli kark? Warto zwrócić uwage na poduszki ortopedyczne. Poleca się głównie dla osób mających problemy z przeciążeniem szyi czy napięciem mięśni karku. Są doceniane szczególnie przez osoby wykonujące pracę siedzącą – poduszka ortopedyczna na pewno przyniesie ulgę żonie odpoczywającej po ciężkim dniu w biurze!

Jakie wyposażenie do sypialni małżeńskiej? Przede wszystkim wysokiej jakości i zgodne z preferencjami pary. Kupując poduszki czy pościele satynowe zawsze należy kierować się jakością i bezpieczeństwem produktu. Zwrócenie uwagi na certyfikaty producenta gwarantują, że wyposażenie łóżka nie rozczaruje jego użytkowników. 

Sypialnie dla dwojga powinny być nie tylko wygodne, ale i przytulne! sprawdź go tutaj: https://dobrewnetrza.net/2020/06/29/przytulna-sypialnia-sprawdz-jak-ja-urzadzic/!

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów