Przytulna sypialnia. Sprawdź, jak ją urządzić

Sypialnia

Przytulna sypialnia. Sprawdź, jak ją urządzić

29.06.2020

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie. Mimo że w natłoku codziennych obowiązków czasami nie spędzamy w niej zbyt wiele czasu, to właśnie ona żegna nas i wita każdego dnia. W sypialni zazwyczaj chcemy się wyciszyć i oddać spokojnemu relaksowi. Dlatego bez względu na to, w jakim stylu urządzamy nasze mieszkanie, niemal zawsze staramy się, by akurat to pomieszczenie było miejscem cichym i przytulnym. Mogą nam w tym pomóc między innymi odpowiednie kolory, rolety okienne oraz miękkie i puszyste dodatki jak np. pościel bawełniana czy designerskie poduszki.

Kolory natury w przytulnym wnętrzu

Jedną z najważniejszych kwestii, która przesądza o tym, czy pomieszczenie nadaje się do efektywnego wypoczynku, jest jego kolorystyka. Krzykliwe i agresywne barwy mogą przyciągać wzrok, ale i szybko nas zmęczyć. Wśród źle dobranych barw trudno będzie się wyciszyć i uspokoić, stąd odpowiedni zestaw kolorów staje się w sypialni jednym z priorytetów.

W tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzają się naturalne barwy. Idealnie nadają się do tego różne odcienie beżu, szarości czy brązu. Bezpieczniej będzie stawiać na jasne odcienie i unikać mocnych, intensywnych kolorów. Warto wyszukać na pastelowe wersje najpopularniejszych kolorów i to nimi pomalować ściany, w podobnym tonie wybrać pościel. Łóżko z jasnego drewna także będzie sprzyjać spokojnemu zasypianiu. Mocniejsze barwy powinny zagościć w sypialni jedynie w formie pojedynczych dodatków.

Odpowiednie oświetlenie

Kiedy przygotowujemy aranżację pomieszczenia, często staramy się, by wpuścić do niego jak najwięcej światła. Duże okna można zamontować również w sypialni. Akurat w tym wnętrzu przyjdą jednak chwile, w których będziemy chcieli zupełnie pozbyć się światła. W ten sposób zapewniamy sobie intymność w czasie zasypiania i chronimy przed tym, by poranne promienie zbyt wcześnie nas nie zbudziły. Z tego powodu w wielu sypialniach dominują ciężkie firany i grube zasłony, które z jednej strony zasłaniają okna, a z drugiej dodatkowo ocieplają pomieszczenie.

Do regulacji natężenia światła w sypialni świetnie nadaje się jednak również roleta dzień noc Eurofirany (więcej o tej marce piszemy w artykulehttps://dobrewnetrza.net/2021/05/07/zadbaj-o-kompleksowy-wystroj-swojej-sypialni-z-marka-eurofirany/) czy innych znanych producentów. Tworzą ją poziome pasy z tkaniny – ułożone na przemian fragmenty zaciemniające i przepuszczające światło. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zdecydować, ile promieni słonecznych wpuścimy do środka. Poza tym zasłonięcie rolety gwarantuje nam prywatność.

Jakie walory dekoracyjne ma roleta dzień noc? Ecru, brąz, biel, ale i mocniejsze kolory – ten produkt jest dostępny niemal we wszystkich barwach, pomoże nam więc ocieplić pomieszczenie i dobrze wkomponuje się w jego wystrój. Pamiętajmy też o wewnętrznych źródłach światła. Oprócz żyrandola w sypialni warto zamontować niewielkie kinkiety i ustawić lampkę nocną.

Miękkie i puszyste dodatki

Sypialnia nieodłącznie kojarzy się nam z łóżkiem, pościelą i poduszkami. By wnętrze stało się bardziej przytulne, nie należy ich unikać. Świetnie sprawdzą się haftowane poduszki z grubych tkanin oraz miękki dywan. Ciekawym dodatkiem staną się także plecione kosze na ubrania czy inne drobiazgi. Dzięki takim elementom już od progu sypialni zacznie nas ogarniać spokój i błogi nastrój.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów