Jak rozjaśnić swój dom?

Funkcjonalne mieszkanie

17.02.2021

Pragniesz sprawić, by Twój dom był oryginalny i nie odróżniał się od wnętrz prezentowanych w gazetkach wnętrzarskich? Tak naprawdę, nie potrzeba wiele pracy, by odmienić wystrój mieszkania. W tym artykule pokażemy Ci kilka ciekawych propozycji jak uczynić wnętrze jaśniejszym i bardziej wyrazistym.

Malownicze wzory

Nie trzeba ograniczać się do przyjętych przed laty standardów i zasad, dotyczących nowoczesnych wnętrz jako neutralnych ścian i dyskretnych wzorów. Dziś na topie są wzory kwiatowe, geometryczne ornamenty uzupełniane walorami przyrodniczymi. W wielu mieszkaniach stosuje się tapety, fototapety lub obrazy z pięknem dzikiej przyrody, ogrodami oraz lasami.

Dywany

Choć dziś dywany są uważane za relikt przeszłości, wielu projektantów przywraca je do wnętrz. Okazuje się, że dywany mogą nadać nowego kształtu otoczeniu, a nawet stać głównym elementem wyróżniającym dane pomieszczenie. Nowoczesne wzory na dywanach wnoszą nową jakość i prezentują się znacznie ciekawiej od monotonnego wzoru paneli czy desek na podłodze.

Designerskie lampy

Lampy są nieodzownym elementem każdego wnętrza. Gdy wykorzystamy oryginalnie wyglądające lampy wzniesiemy nową świeżość do pomieszczenia. Designerskie lampy wykorzystywane są nie tylko w domach, ale również w restauracjach czy apartamentach. Są one postrzegane jako świeże i kreatywne rozwiązanie dekoracyjne do każdego wnętrza. Dziś na rynku znajdziemy setki wzorów designerskich lamp od przezroczystych w te z kolorowymi abażurami.

Skoro tak wielu z nas zaczęło w tym roku pracę zdalną, warto zadbać również o oświetlenie swojego miejsca pracy. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule: https://dobrewnetrza.net/2021/01/18/oswietlenie-w-pracy-o-jakie-powinnismy-zadbac/

Kolorowe krzesła

Co byś powiedział na odmienienia wnętrza przy pomocy kolorowych krzeseł? Wystarczy kupić puszkę farby i poświęcić troszkę czasu, by zmienić zwykłe drewniane krzesło w arcydzieło artystyczne. Jest to także tańsza wersja od kupowania nowego zestawu krzeseł. Wskazówki na temat tego, jak przemalować swoje meble, znajdziesz w artykule https://dobrewnetrza.net/2021/03/19/jak-pomalowac-meble-na-bialo-przewodnik-krok-po-kroku/!Humorystyczne wnętrze

Kilka małych, ale zabawnych przedmiotów wnoszących humor to kolejna opcja na zmianę wnętrza. Być może posiadasz takie rzeczy w szafce czy na strychu. Spróbuj również spojrzeć z większym dystansem na posiadane przez siebie przedmioty. Jeśli nie możesz odnaleźć takich rzeczy zawsze możesz udać się do sklepu po figurki czy obrazy prezentujące śmieszne sceny.

Kolorowa sztuka

Czy widziałeś kiedyś wnętrza pozbawione obrazów lub rzeźb? Są to zdecydowanie najpopularniejsze dekoracje. Ważne jest to, by kiedy je chcemy użyć kontrastowały z całym otoczeniem pomieszczenia. Nie można także przesadzać ze zbyt dużą ilością sztuki – udekorowanie każdej ściany w te pomoce mogą całkowicie popsuć całą aranżację.

Jak rozjaśnić swój dom kolorem żółtym?

Jednym z popularniejszych kolorów staje się obecnie kolor żółty. Aby osiągnąć ten efekt, możesz obić sofę żółtymi tkaninami, nakryć stół jasnożółtym obrusem lub powiesić na ścianie piękny słoneczny żółty obraz. Wygląda to stylowo i nowocześnie.

Pokój dziecięcy

Koloru żółtego często używa się na placach zabaw. Uważa się go za barwę, która dobrze rozwija wyobraźnię i kreatywność. Dekorując nimi pokój, pomożesz dzieciom być aktywnymi i zdolnymi.

Kuchnia

Gotowanie w kuchni stanie się zdecydowanie przyjemniejsze, jeśli do dekoracji wybierzesz odcienie dyni i jasne odcienie żółci. Im jaśniejsze wnętrze w kuchni tym bardziej chce się spędzać tam więcej czasu. Twoi goście mogą być mile zaskoczeni, że nie stawiasz na standardowe rozwiązania.

Łazienka

Uważasz, że kolor żółty nie sprawdzi się w łazience? Masz troszkę racji. Sam żółty kolor to za mało. By osiągnąć świetny efekt należy połączyć go z kolorem jasnoniebieskim. Podświadomie będziesz kojarzył żółty z kolorem piasku, a niebieski z niebem i wodą przenosząc się w wyobraźni nad morze. Dodatkami mogą być żółte ręczniki lub dywany.

Możesz odmienić wnętrze niewielkimi zmianami. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, by zanim wprowadzisz jakąś zmianę, dobrze ją przemyśleć.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów