Meble, które idealnie dopasują się do wnętrza Twojej kuchni – inspiracje i trendy

Kuchnia

Meble, które idealnie dopasują się do wnętrza Twojej kuchni – inspiracje i trendy

29.08.2019

Meble kuchenne na wymiar sprawią, że Twoja kuchnia będzie stanowić jedną, skomponowaną przez Ciebie i idealnie dopasowaną całość. Przed podjęciem decyzji o tym, które meble kuchenne do zabudowy wybierzesz, warto sprawdzić, jakie trendy wykończenia kuchni obowiązują w tym sezonie. Mogą być inspiracją do stworzenia własnego zestawienia, które przez lata będzie cieszyć oczy wszystkich domowników.

Style w kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni zwykle zabiera sporo czasu. Dobrze, gdy wnętrze jest utrzymane w jednolitym stylu, dzięki czemu tworzy zwartą kompozycję. Wybór mebli kuchennych jest dziś tak ogromny, że z pewnością znajdziesz takie, które świetnie wpiszą się w jeden z popularnych stylów.

Ciepła i przytulna kuchnia z naturalnymi dodatkami. Jak ją urządzić? Odpowiadamy w naszym artykule. Sprawdź teraz!

Kuchnia skandynawska

Nordycki styl od kilku lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. Cechuje go prostota i brak wyszukanych ozdobników. Kuchnia w stylu skandynawskim ma być wygodna i elegancka. Szafki są proste, o matowej powierzchni. Stół i pozostałe meble powinny być wykonane z naturalnego drewna, przede wszystkim z klonu, sosny i jesionu. Blaty będą jasne, bo biel to dominujący kolor tego stylu.

Kuchnia w stylu boho

To styl, dzięki któremu kuchnia ma być urokliwa i przytulna. Nawiązuje do lat 60. i tradycji hipisowskich, odrzuca chłodny minimalizm, stawia na praktyczne rozwiązania. W tak urządzonej kuchni sprawdzą się klasyczne meble o jasnej kolorystyce. Ich fronty nie powinny być jednak wykończone na wysoki połysk. Styl boho stawia na otwarte regały, na których będzie można układać różne naczynia i pojemniki na żywność. Stoły wykonane z naturalnego drewna współgrają w nim z mocno zagospodarowanymi ścianami pełnymi półek.

Kuchnia w stylu włoskim

We włoskiej kuchni nie ma podążania za nowoczesnym designem, ważne są w niej stare meble z historią i duszą. Albo przynajmniej takie, które staroświecki styl imitują. Centralne miejsce zajmuje duży, solidny stół – Włosi uwielbiają przyrządzać przy nim potrawy i rozmawiać przy winie. Jeśli Twoja kuchnia jest mała, nie musisz rezygnować z dużych mebli: dobrym rozwiązaniem będzie stół składany, który zajmie mniej miejsca na co dzień, ale sprawdzi się przy wspólnym biesiadowaniu. Ustawione obok krzesła mają zwykle miękkie siedziska i oparcia. Fronty szafek i nogi stołów w stylu włoskim są na ogół zdobione rzeźbieniami.

Meble kuchenne na wymiar – Kraków, Warszawa i inne miasta

W urządzeniu mieszkania w wybranym stylu pomogą meble kuchenne na wymiar, dostępne w Krakowie i innych dużych polskich miastach. Dzięki indywidualnemu zamówieniu w swojej kuchni możesz eksperymentować i połączyć chłodne skandynawskie szafki z dużym włoskim stołem z rzeźbieniami.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów