aranżacja garderoby

W garderobie nie spędzamy zbyt wiele czasu, więc przy jej aranżacji stawiamy głównie na funkcjonalność. Warto jednak sprawić, aby pomieszczenie to było nie tylko ergonomiczne, ale także nowoczesne i stylowe. Przy zachowaniu kilku podstawowych zasad, jesteśmy w stanie osiągnąć oba te cele. Najważniejsze jest odpowiednie umeblowanie oraz oświetlenie poszczególnych stref i punktów garderoby. Poniżej kilka naszych pomysłów i propozycji, które sprawdzą się nie tylko w dużych, ale i tych mniejszych pomieszczeniach.

Ubrania na widoku

Aby garderoba prezentowała się nowocześnie, najlepiej będzie postawić na minimalizm. Jednym z takich rozwiązań są przezroczyste, szklane drzwi szaf lub zabudowy. Nadadzą one całemu pomieszczeniu elegancji i lekkości. Ubrania nie będą się kurzyć i niszczyć, a my będziemy widzieli jakie ubrania, w którym miejscu powiesiliśmy. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu przy poszukiwaniu ulubionej sukienki czy spodni. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, możemy wykorzystać, proste, podłużne, stojące wieszaki, na których powiesimy ubrania. Jeśli mamy smykałkę do majsterkowania, możemy wykonać takie wieszaki samodzielnie z pomocą spawarki. Dzięki temu zaoszczędzimy z pewnością sporo pieniędzy. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie w przypadku surowego, loftowego wnętrza.

Lustrzane pomieszczenie

Garderobę bez lustra, możemy porównać do salonu bez kanapy. Kiedy już wybierzemy odpowiedni strój, dobrze jest się w nim zobaczyć. Dodatkowo, lustra optycznie powiększają przestrzeń, co w zwykle niewielkiej garderobie jest bardzo istotne. Możemy zdecydować się na lustrzane fronty szaf lub zawiesić duże zwierciadło na ścianie, do którego przytwierdzenia z pewnością przydadzą się narzędzia wielofunkcyjne, wśród których nie może zabraknąć wkrętarki. Toaletka lustrzana nie tylko będzie prezentować się naprawdę stylowo, ale i będzie niezwykle funkcjonalna.

Planujesz zakup toaletki lustrzanej? Zajrzyj i dowiedz się już teraz jak dbać o lustrzane meble.

Obowiązkowe w nowoczesnej garderobie

Designerskie lampy z metalowymi elementami idealnie wpasują się w stylową aranżację naszej garderoby. Pamiętajmy o głównym źródle światła, które znajdzie się na suficie, jak i dodatkowych punktach, jak np. nad lustrem czy w poszczególnych szafach i szafkach. Dzięki temu łatwo będzie nam odnaleźć poszukiwany pasek czy bluzkę, a barwa światła zbliżona do naturalnego nie będzie przekłamywać kolorów ubrań.

Obowiązkowym elementem nowoczesnej garderoby jest miejsce, w którym możemy wygodnie usiąść wybierając strój lub na którym położymy wybierane elementy ubioru. Najbardziej stylowo będzie prezentował się fotel uszak z miękkiej tkaniny o mocnej barwie. Możemy obok postawić także, dopasowany stylem i kolorem, podnóżek lub pufę. Wnętrze nabierze wtedy nowoczesnego wyglądu, a my dodatkowe siedzisko, np. do przymierzania butów.

Aby pomieszczenie wydawało się jeszcze bardziej stylowe, zadbajmy o odpowiednie dodatki. Świeczniki, stojaki czy szkatułki na biżuterię, a także designerski stolik, na którym ułożymy magazyny modowe, dopełnią świetnie nowoczesną aranżację. Warto powiesić na ścianie także ulubiony obraz lub nakleić gustowną fototapetę. Możemy wstawić do garderoby także roślinę, która nie potrzebuje zbyt wiele światła słonecznego.