SPA w ciekawej aranżacji. Gdzie na szybki wypad ze stolicy?

Aranżacja wnętrz i inspiracje

SPA w ciekawej aranżacji. Gdzie na szybki wypad ze stolicy?

24.01.2020

Mieszkańcy Warszawy pracujący w wielkich korporacjach, żyjący w szybkim tempie i pod nieustanną presją przełożonych i goniących deadline’ów, z utęsknieniem czekają na weekend, kiedy mogą choć przez chwilę odpocząć i złapać oddech. To doskonały moment, aby wyrwać się ze stolicy na krótki wyjazd do SPA w ciekawym i komfortowym miejscu. Rozwiązanie podsuwa hotel Podklasztorze w Sulejowie – sprawdź dlaczego warto się tam wybrać.

Hotel SPA blisko Warszawy – do dwóch godzin jazdy

W dzisiejszych czasach standardem jest hotel z basenem. Okolice Warszawy pełne są takich lokalizacji, jednak łatwo w nich o bardzo dużą liczbę gości, którzy podobnie jak my, wpadną na pomysł wyjazdu ze stolicy i błogiego odpoczynku, połączonego z porannym joggingiem lub pływaniem. Warto wsiąść w samochód i wygodną trasą S8 w niewiele ponad półtorej godziny dojechać pod Piotrków Trybunalski, gdzie z pewnością znajdziemy zdecydowanie więcej spokoju, niż w aglomeracji stolicy.

Zaskakująca i nietypowa aranżacja

W Sulejowie czeka nas nocleg w bardzo komfortowych pokojach. A właściwie w celach i dormitoriach. Hotel urządzony został w XII-wiecznym Opactwie Cystersów, który jest budowlą w stylu romańskim. Ta zaskakująca aranżacja sprawi, że poczuć będziemy mogli się jakbyśmy cofnęli się o kilkaset lat wstecz, a jednak wciąż możemy korzystać z dobrodziejstw i udoskonaleń naszych czasów.

Zabiegi SPA na kilka lub jeden dzień

Jednak głównym celem wyjazdu jest relaks dla ciała w hotelowym SPA. Masaże manualne, zabiegi na twarz oraz na ciało, to idealna szansa na oderwanie się od myślenia o problemach w pracy. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na kilkudniowy pobyt i codzienne zabiegi, warto wówczas skorzystać z oferty Day SPA. O poranku, aby utrzymać formę, można popracować nad nią w dobrze wyposażonej siłowni lub basenie.

Odpoczynek na łonie natury

Lokalizacja w pobliżu Sulejowskiego Parku Krajobrazowego oraz Zalewu Sulejowskiego i rzeki Pilicy, pozwala na spędzenie aktywnego czasu na łonie natury. Spacery, jogging lub spływ kajakowy – warto w ten sposób odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Dotlenienie organizmu zadziała na nas pobudzająco i da nam dodatkową energię do powrotu do pracy.

Krótka przerwa w drodze powrotnej

Co zrobić, gdy opuścimy hotel SPA? Łódź, Piotrków Trybunalski czy Tomaszów Mazowiecki to miejsca, które warto zobaczyć w drodze powrotnej do Warszawy. Postój nie musi być długi, ale w każdym z tych miast znajdziemy coś interesującego. Spacer ulicą Piotrkowską w Łodzi – najdłuższą aleją handlową w Europie, zwiedzanie piotrkowskiego rynku czy Niebieskie Źródła w Tomaszowie – naprawdę warto poświęcić kilka chwil, aby jeszcze dodatkowo skorzystać z naszego krótkiego wyjazdu.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów