Nowoczesne lampy loftowe, industrialne i skandynawskie – Ek Concept

Aranżacja wnętrz i inspiracje

28.03.2018

Ek concept to sklep interenetowy, w którym znajdą Państwo ekskluzywne lampy o nietuzinkowym designie. Wszystkie produkty są starannie wyselekcjonowanie i pochodzą od sprawdzonych producentów. Ek Concept to miejsce w sieci, które może stać się inspiracją dla projektantów wnętrz.

Styl skandynawski wyróżnia minimalizm. Wnętrza skandynawskie są proste,  ale posiadają charakterystyczne akcenty, takie jak nawiązania do natury. We wnętrzach w tym stylu można mieć poczucie otaczającego chłodu, zważywszy na dużą ilość bieli, a także surowe materiały. Duże znaczenie odgrywa oświetlenie, które może stać się pomocne w uzyskaniu efektu przytulności.

Lampy w stylu skandynawskim to takie, które utrzymane są w stonowanej kolorystyce i posiadają stosunkowo prostą formę – bez zbędnych zdobników.

W kuchniach w stylu skandynawskim bardzo często można spotkać proste kinkiety.

Sprawdź więcej w naszym artykule ,,Lampy stojące oraz kinkiety – dodatkowe źródło światła i modna dekoracja.

Styl loftowy jest wprost stworzony do miejsc komercyjnych, ale nie tylko. Restauracje utrzymane w tej stylistyce są niezwykle klimatyczne. Istotą stylu loftowego jest wprowadzenie do wnętrza klimatu fabryki. W tego typu pomieszczeniu dominują elementy szklane i metalowe. Ściany, przynajmniej częściowo, często pokryte są cegłami lub materiałem imitującym beton. We wnętrzach w stylu loftowym można spotkać się z widoczną instalacją – jest to zazwyczaj element upodabniający pomieszczenie do fabryki.

Lampy loftowe powinny być zatem proste, niejednokrotnie wystarczą z dbałością wykonane oprawki na żarówki, najlepiej ze szlachetnych materiałów.

Mosiężna oprawka na żarówkę ze złotym kablem – lampa w stylu loftowym.

A może bardziej interesują Cię naturalne rozwiązania? O lampach plecionych poczytasz w artykule – „Lampa rattanowa stołowa, wisząca i sufitowa – poznaj ich najważniejsze cechy

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów