Dobre wnętrza

Modne zasłony 2023 – trendy, które warto znać!

Dekoracje okienne

Modne zasłony 2023 – trendy, które warto znać!

08.05.2023

Zawsze starasz się, aby Twoje wnętrze było zgodne z najnowszymi trendami? Wiesz zatem już, jakie są modne zasłony 2023? Okazuje się bowiem, że ten rodzaj tekstyliów dekoracyjnych ma w obecnym sezonie ogromne znaczenie. Dodatki te niekiedy stają się wręcz jedną z najważniejszych ozdób całego wnętrza. 

W tym artykule postaram się więc podpowiedzieć, co warto wybrać, jeśli marzysz o aranżacji zgodnej z najnowszymi trendami. Sprawdź, co jest obecnie w modzie!

Modne zasłony 2023 – zasłony w wersji solo

Od lat w modzie były eleganckie zestawienia firan oraz zasłon. Te dwa elementy poniekąd stanowiły integralną część. Okazuje się jednak, że w tym sezonie jest zgoła inaczej. W najnowszych trendach goszczą bowiem zasłony w wersji solo. W aranżacji warto więc wykorzystać wyłącznie ten rodzaj tekstyliów – już bez firan. Dlaczego? 

Przede wszystkim dlatego, że w modzie jest wyraźne odkrywanie przeszkleń. Dzięki temu do wnętrza ma szansę wpaść niezwykle duża ilość promieni słonecznych. Nawet najcieńsze firany są jednak w stanie nieco je zniwelować. Stawiają na rozświetlony wystrój, lepiej więc zdecydować się na same zasłony. Te będą pięknie układać się na bokach okna, stając się jego wyjątkową dekoracją. Masz jednak szansę na to, by do pomieszczenia przedostał się ogrom naturalnego światła. 

Jeśli więc na tym Ci zależy, nie bój się postawić na zasłony w wersji solo. Efekt może Cię pozytywnie zadziwić!

modne zasłony 2023 bez firan
Obecnie w modzie są zasłony w wersji solo, czyli umieszczone w oknie bez firan. Na zdjęciu model Adeline. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Najmodniejsze materiały na zasłony – dwie skrajności

Jeśli chodzi o modne zasłony 2023, niezwykle ważne są także materiały. W tym przypadku można powiedzieć, że mamy do czynienia z dwiema skrajnościami. Z jednej bowiem strony w trendach są lekkie i naturalne materiały. Takie, które pięknie układają się na oknie i wyglądają tak, jakby cały czas falowały na wietrze. 

Efekt ten dodatkowo wzmacnia się chociażby mocowaniem w formie przelotek. Takie modele znajdziesz na https://www.karo.waw.pl/category/zaslony-na-przelotkach. Stawiając na nie, możesz liczyć na wyjątkową lekkość oraz świeżość. We wnętrzu zapanuje wyjątkowy klimat, a zasłony staną się subtelną dekoracją całej przestrzeni. Będą świetnie pasować zarówno do nurtu boho, jak i nowoczesnego czy skandynawskiego. Lekkie i niemalże transparentne materiały to jednak nie wszystko.

modne zasłony 2023 z lekkich materiałów
Lekkie i zwiewne tkaniny to propozycje, które dodadzą aranżacji subtelności. Na zdjęciu model Dagie. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Z drugiej bowiem strony w modzie są także bardzo ciężkie, eleganckie i dostojne kotary. Mowa tutaj głównie o rozwiązaniach wykonanych z weluru czy grubego poliestru. Największą popularnością cieszą się modele zaciemniające lub półzaciemniające, podszyte dodatkową warstwą materiału nieprzepuszczającego światła. Dzięki temu zyskasz piękną ramę dla całego okna, a także odgrodzisz się od uciążliwego promieniowania słonecznego. Fakt ten docenisz zapewne szczególnie latem. 

Przyjęło się co prawda, że takie zasłony są najlepszym wyborem do eleganckich wnętrz, szczególnie tych utrzymanych w nurcie glamour. W tym sezonie można jednak wykorzystać je w każdej aranżacji – nawet skandynawskiej czy boho. Wystarczy tylko dobrze dobrać kolorystykę i gotowe.

modne zasłony 2023 z grubego materiału
Obecnie nie należy się bać grubych i zaciemniających zasłon – te są w modzie przez cały sezon! Na zdjęciu model Aurora. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Zastanów się więc, co pasuje lepiej do Twojego wnętrza – lekkie i zwiewne zasłony czy też te zdecydowanie grubsze i dostojniejsze. 

Kolory zasłon, które goszczą we wnętrzach w 2023 roku

Mówiąc o modnych zasłonach 2023, nie można zapomnieć również o kolorach. I tutaj propozycji jest kilka. Każdy z pewnością znajdzie więc coś dla siebie. Jakie jednak barwy najlepiej rozważyć?

Przede wszystkim wszelkie kolory ziemi. Mowa tutaj o zieleniach, ale też brązach czy beżach. To rozwiązania, które zadbają o powiew nurtu urban jungle w Twoim wnętrzu. Ten z kolei gości w najnowszych trendach, dlatego dekoracje we wspomnianych kolorach będą wręcz strzałem w dziesiątkę. Pozwolą Ci wprowadzić do pomieszczenia lekkość, świeżość oraz sprawią, że przybliżysz się nieco do Matki Natury.

zasłony w odcieniach ziemi
Kolory ziemi są w tym sezonie modne za sprawą nurtu urban jungle. Na zdjęciu model Monte 3. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Jeśli natomiast nie przepadasz za kolorami ziemi, postaw na inne stonowane odcienie. Świetnie sprawdzą się wszelkie pastele oraz lekko rozbielone barwy. Dzięki nim zadbasz o elegancję w aranżacji, ale też sprawisz, że “coś” zacznie się w niej dziać. 

Nie warto zapominać także o bieli. To kolor, który sprawdza się niemalże zawsze. Dba o nowoczesny i niezobowiązujący charakter wystroju. Jest także cudowną bazą do pozostałej części aranżacji. Można więc powiedzieć, że jest to uniwersalne, jednak mimo wszystko bardzo modne rozwiązanie.

A czy to wszystko oznacza, że fani intensywnych barw będą zawiedzeni? Niekoniecznie. Trzeba bowiem cały czas pamiętać, że za Kolor Roku 2023 została uznana barwa Viva Magenta. Jest to niezwykle wyrazista i energetyzująca propozycja, którą warto wykorzystać w swojej aranżacji. Ze względu na jej charakter, w modzie automatycznie są też wszelkie inne mocniejsze odcienie – chociażby turkus, fiolet czy słoneczna żółć.

wyraźne odcienie zasłon na sezon 2023
Oprócz kolorów ziemi w modzie jest także biel, odcienie stonowane, a także energetyczne barwy – jak Viva Magenta. Na zdjęciu model Adore. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Jak zatem widzisz, jeśli chodzi o kolorowe propozycje, paleta barw jest wręcz nieograniczona!

A co ze wzorami? Czy zasłony w printy są modne?

Na koniec zostały jeszcze wzory. Czy modne zasłony 2023 powinny cechować się wyraźnymi printami? To zależy. W minimalistycznych i prostych aranżacjach warto postawić na modele jednolite. Te będą świetnie współgrać z całością i wpływać niezwykle pozytywnie na elegancki wydźwięk całego wystroju. Wiadomo jednak, że nie wszyscy przepadają za takimi rozwiązaniami. Jeśli wolisz coś wyraźniejszego, mam dobre wieści. Jakie?

W tym sezonie modne są także wzory na zasłonach. Prym wiodą oczywiście modele w printy roślinne – kwiatowe czy liściaste. Jest to ponownie zasługa będącego w trendach nurtu urban jungle. Większe, mniejsze, całościowe czy częściowe zdobienia roślinne są więc jak najbardziej wskazane.

modne zasłony 2023 we wzory roślinne
Jeśli chodzi o wzory na zasłonach, przede wszystkim warto postawić na liście i kwiaty. Na zdjęciu model Janete. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Zdecydowanie warto rozważyć także wzory geometryczne. Tych nie powinno zabraknąć przede wszystkim w aranżacjach retro oraz takich, w których ma się dość sporo dziać. Odpowiednio dobrane będą jednak stanowić także ciekawe uzupełnienie wystroju nowoczesnego. 

W 2023 roku można zatem zdecydować się zarówno na zasłony jednolite, jak i w liściaste lub geometryczne wzory. Wszystkie propozycje znajdziesz na https://www.karo.waw.pl/category/firany-i-zaslony-zaslony w wielu ciekawych wersjach do wyboru. Z pewnością znajdziesz więc najlepsze rozwiązanie do swojego wnętrza.

Jakie zasłony są teraz modne? Podsumowanie

Przejdźmy więc do krótkiego podsumowania. Modne zasłony 2023 to przede wszystkim te występujące w oknie solo i wykonane z lekkich naturalnych tkanin lub ciężkich grubych materiałów. W trendach goszczą wszelkie barwy ziemi, ale też stonowane odcienie, biel oraz nieco bardziej energetyzujące barwy. Jeśli natomiast chodzi o wzory, prym wiodą zasłony jednolite lub ze zdobieniami liściastymi czy geometrycznymi. 

Propozycji jest zatem mnóstwo, co niewątpliwie działa na Twoją korzyść. Dzięki temu możesz w pełni dopasować dekoracje do swoich potrzeb oraz preferencji, dbając przy okazji o ich modny wydźwięk. 

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów