Dobre wnętrza

Zamawiamy plisy – na co zwrócić uwagę?

Dekoracje okienne

Zamawiamy plisy – na co zwrócić uwagę?

11.01.2023

Planujesz zakup plis? Nie wiesz, jak wybrać coś odpowiedniego? Istnieje kilka aspektów, na które wystarczy zwrócić uwagę, a wybór przebiegnie o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze plis? Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

Jakość plis

Na pierwszy rzut oka można uznać, że wszystkie plisy są takie same. Jednak wystarczy zrobić małe porównanie, a szybko zauważymy, że mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanymi produktami. Choć na rynku nie brakuje solidnych rozwiązań, to oferowane są nam też takie, których jakość może budzić pewne zastrzeżenia.

Jeśli zatem chcemy mieć pewność, że trafią do nas najlepsze plisy (Warszawa), które wzbogacą aranżację wnętrz, to powinniśmy więcej uwagi zwracać na jakość. Na pewno nie zawiedziemy się, gdy wybór padnie na rozwiązania, które powstały z trwałych surowców, ponieważ to właśnie one będą odporne na wpływ wielu różnych czynników.

Jakościowe plisy wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, wpływ zanieczyszczeń, czy wahania temperatury. Poza tym prezentują się nienagannie w naszych oknach i sprawdzają się w powierzonych im zadaniach. Jeśli zatem uda nam się nabyć właśnie takie plisy, to możemy być pewni, że będą nam dobrze służyć i to przez długi czas. 

Wymiary żaluzji plisowanych 

Żaluzje plisowane oferowane są w różnych wymiarach i nikt z nas nie powinien wybierać ich pod wpływem impulsu. Kluczem do sukcesu zawsze pozostaje uwzględnienie swoich potrzeb, a więc wymiarów okien, w których chcemy je umieścić. Jeśli zatem przyjdzie nam zmierzyć się z wyborem tego typu rozwiązań, to najpierw warto wykonać stosowne pomiary i je zapisać. Dzięki temu unikniemy pomyłek i zakupu plis, które nie będą odpowiednie do naszych okien.

Dystrybutor plis

Do swojej dyspozycji mamy wielu dystrybutorów żaluzji plisowanych, a każdy z nich oferuje nam zupełnie inną jakość usług, czy produktów. Dobrą praktyką będzie zatem sprawdzenie, z jaką firmą mamy do czynienia. Czy udało nam się trafić na dystrybutora, który z sukcesami działa na rynku? A może postawiliśmy na firmę, która dopiero wchodzi na rynek i nie wiemy, czy będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

W tym przypadku najlepiej zawsze stawiać na profesjonalne firmy, które mogą poszczycić się wykwalifikowanym personelem oraz doświadczeniem w dystrybucji plis, ponieważ zawsze będziemy mogli liczyć na dostęp do solidnych produktów, czy na fachowe doradztwo. Jeśli dodatkowo będzie to firma, która cieszy się dobrą opinią wśród klientów, to my również nie będziemy mieli powodów do narzekań. 

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów