Dobre wnętrza

Łóżko dziecięce – na co zwrócić uwagę, podczas dokonywania wyboru?

Pokój dziecka

Łóżko dziecięce – na co zwrócić uwagę, podczas dokonywania wyboru?

04.05.2023

Dobrze dobrane łóżko to kluczowy element każdego pokoju dziecięcego. Odpowiednio dobrane łóżko pozwoli dziecku na dobry sen, regenerację sił oraz wpłynie na jego rozwój fizyczny i emocjonalny. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które pomogą Ci w dokonaniu najlepszego wyboru.

Bezpieczeństwo to podstawa! 

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić, wybierając łóżko dla dziecka. Powinno ono być bezpieczne i nie stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka. Warto zwrócić uwagę na solidną konstrukcję, która zapewni stabilność łóżka i minimalizuje ryzyko przewrócenia się. Wszystkie ostre krawędzie powinny być zaokrąglone, a śruby i kołki powinny być dobrze zakotwione. Ta sama zasada obowiązuje, gdy wybierasz łóżko dziecięce. Wybieraj spośród setek modeli na stronie meble.pl

Wielkość łóżka i materiały – jaka kompozycja jest idealna? 

Wielkość łóżka powinna być dostosowana do wieku i wzrostu dziecka. Zbyt małe łóżko nie zapewni mu wygody podczas snu, a zbyt duże będzie zbyt wysokie dla malucha i zwiększy ryzyko upadku z łóżka. Dlatego warto wybrać łóżko o odpowiednim rozmiarze, który zapewni dziecku wygodny i bezpieczny sen. 

Materiał, z którego wykonane jest łóżko, ma duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa dziecka. Drewniane łóżka są najczęściej wybierane, ponieważ są trwałe i odporne na uszkodzenia. Ważne jest, aby materiał nie zawierał toksycznych substancji, które mogą wpływać na zdrowie dziecka. Należy wybierać łóżka wykonane z naturalnych, hipoalergicznych materiałów, które nie wywołują alergii i nie powodują podrażnień skóry dziecka. 

Wybierz wygodny materac i dodatki do pokoju Twojego dziecka 

Materac to nieodzowny element każdego łóżka, który ma wpływ na jakość snu. Powinien być wygodny i dostosowany do potrzeb dziecka. Należy pamiętać, że materac twardy nie zawsze jest najlepszy, ponieważ może powodować bóle pleców i kręgosłupa dziecka. Najlepiej wybrać materac miękki, elastyczny i odpowiednio wentylowany. 

Niektóre łóżka dla dzieci posiadają dodatkowe elementy, takie jak szuflady czy baldachim. Szuflady mogą być bardzo przydatne, jeśli brakuje miejsca na przechowywanie pościeli lub zabawek, jednak należy pamiętać, że ich obecność w sypialni Twojego dziecka może (ale nie musi) narażać je na urazy. Warto zabezpieczyć także krawędzie mebli. 

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów