Dobre wnętrza

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Dodatki i akcesoria

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

02.03.2023

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Na szczęście istnieją obecnie metody, dzięki którym jesteśmy w stanie znacząco rozjaśnić koloryt naszego uzębienia. Jedną z opcji może być wybielanie nakładkowe. Skuteczna metoda, wykonywana w domu, cieszy się coraz większą popularnością. Na czym dokładnie polega?

Etap gabinetowy wybielania nakładkowego

Wybielanie nakładkowe Kraków wykonywane jest pod okiem stomatologa, dzięki czemu jest to zabieg w pełni bezpieczny. Rozpoczyna się od wizyty w gabinecie dentystycznym. Wówczas w trakcie konsultacji dentysta ocenia naturalny kolor uzębienia, wykonując jednocześnie dokumentację fotograficzną. Zanim pacjent przystąpi do zabiegu, koniecznie poddać powinien się profesjonalnej higienizacji. Oczywiście zęby muszą być zdrowe, dlatego właściwa profilaktyka stomatologiczna Kraków jest niezbędna. Podczas etapu gabinetowego stomatolog pobiera wycisk łuku zębowego, na podstawie którego tworzone są specjalne nakładki celuloidowe, których wykonanie odbywa się w pracowni protetycznej. W trakcie kolejnej wizyty pacjent otrzymuje gotowe nakładki wraz ze strzykawkami ze specjalnym żelem. Dodatkowo dentysta Kraków informuje, jak nakładki powinny być używane. Instrukcja dalszego postępowania jest niezwykle istotna, bowiem złe stosowanie nakładek może nie przynieść żadnego skutku.

Wybielanie nakładkowe zębów

Etap domowy

Kolejnym etapem jest etap domowy. Wówczas pacjent wyszczotkować musi zęby oraz oczyścić przestrzenie międzyzębowe przy udziale nici dentystycznej. Następnym krokiem jest umieszczenie żelu w nakładkach po stronie wargowej. Tak przygotowane nakładki pacjent założyć powinien na zęby. Długość trzymania nakładek na uzębieniu uzależniona jest od stężenia preparatu oraz oczekiwanego efektu – zazwyczaj jest to od 4 do 8 godzin. W momencie, gdy preparat wybielający dostanie się do naszej błony śluzowej, niezwłocznie usunąć musimy go przy pomocy suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej bądź palców. Oczywiście po wyciągnięciu nakładek z ust konieczne jest dokładne ich oczyszczenie z resztek substancji. Należy to robić pod strumieniem bieżącej wody i używać do tego szczoteczki oraz pasty. Pacjent wypłukać musi także jamę ustną. Po zabiegu wybielania nakładkowego pojawić się może nadwrażliwość zębów. Zaleca się zatem, aby od około dwóch tygodni przed rozpoczęciem wybielania pacjent zaczął stosować pastę na nadwrażliwość. Warto także szczotkować zęby pastą tego typu aż do dwóch tygodni po zabiegu wybielania. Atutem tej metody jest fakt, iż po zabiegu nakładki mogą zostać ponownie wykorzystane.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów