Dobre wnętrza

Zewnętrzne rolety, żaluzje i inna ochrona domu

Dodatki i akcesoria

Zewnętrzne rolety, żaluzje i inna ochrona domu

24.02.2023

Żaluzje oraz różnego rodzaju rolety zewnętrzne to popularne rozwiązania, które stanowią nie tylko ozdobę fasady domu, ale przede wszystkim chronią wnętrze przed słońcem, zimnem, jak i osobami postronnymi mogącymi mieć różne zamiary. Oczywiście nie należy także zapominać o zachowaniu prywatności.

Bezpieczeństwo rolet i żaluzji zewnętrznych

Dlatego też rolety, żaluzje i inne tego typu osłony zewnętrzne są powszechnie stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych w biurach, sklepach i urzędach, a ich popularność stale rośnie.

Najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe, jest oczywiście zachowanie prywatności, jak i bezpieczeństwa. To pierwsze jest naszym naturalnym odruchem i nie ma się co dziwić, że to najczęstszy podwód ich montowania. Szczególnie w przypadku, gdy uwielbiamy dużą ilość przeszkleń albo okna o znaczących rozmiarach, ale jednocześnie niekoniecznie chcemy, aby wieczorem było widać co się dzieje wewnątrz.

Bezpieczne rolety, żaluzje fasadowe i tego typu zasłony mechaniczne to oczywiście także ochrona mienia. Można bezproblemowo zamówić i zamontować takie, które mają opcje przeciwwłamaniowe oraz są podłączone do inteligentnych systemów zarządzania domem.

Rolety i żaluzje zewnętrzne zapewniają też ochronę przed szkodliwymi promieniami UV, które mogą prowadzić do szybkiego blaknięcia kolorów i uszkodzenia mebli. A dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, rolety i żaluzje chronią również przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń.

Działanie rolet i żaluzji zewnętrznych jako osłona przed warunkami atmosferycznymi

Rolety i żaluzje zewnętrzne to prosty i skuteczny sposób na kontrolowanie światła w pomieszczeniu. Działają na zasadzie przesłony, której zadaniem jest zaciemnienie wnętrza, a także zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane manualnie lub elektrycznie, co zapewnia wygodę użytkowania. Żaluzje zewnętrzne zapewniają również ochronę przed nadmiernym nagrzaniem.

Odpowiednie przesłony zewnętrzne to także izolacja cieplna, w przypadku zimnych pór roku. Ich zamontowanie może się w pewien sposób przyczynić do obniżenia rachunków i zmniejszania zapotrzebowania na źródła ciepła ogrzewające dom.

Dla kogo są rolety, żaluzje i inne zasłony zewnętrzne?

Rolety i żaluzje zewnętrzne są więc dedykowane osobom, które cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo. Stanowią one skuteczną barierę przed intruzami, a także przed niechcianymi spojrzeniami. Są również polecane dla osób, które chcą zmniejszyć koszty energii elektrycznej zużywanej na klimatyzację latem i ogrzewanie zimą.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów