Płyta gazowa bezpłomieniowa – co należy wiedzieć?

Kuchnia

<strong data-eio=Płyta gazowa bezpłomieniowa – co należy wiedzieć?" class="w-full" width="1140" height="520">

09.02.2023

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale i niejednokrotnie serce domu. Zwłaszcza kuchnie połączone z jadalnią lub mające wystrój przygotowany do jedzenia w niej posiłków. Dlatego też, projektując kuchnię warto, aby była ona nie tylko miejscem, które pozwala na posiadanie wszystkiego pod ręką, ale także wyjątkowo bezpieczną dla członków rodziny, którzy chętnie będą korzystać z miejsc jadalnych.

Płyta gazowa bezpłomieniowa – dla kogo?

Płyta gazowa bezpłomieniowa to kompromis pomiędzy kuchenkami gazowymi klasycznego typu a kuchniami indukcyjnymi, które mogą często być wyjątkowo drogie w eksploatacji.

Na płytę gazową bez płomienia decydują się więc zarówno rodziny z dzieci, jak i każdy inny, kto ceni sobie komfort bezpieczeństwo, a także chce zadbać o swój portfel poprzez maksymalne zmniejszenie rachunków. Szczególnie tych, które przy używaniu indukcji, czy kuchenka elektrycznych mogą przerazić.

Płyta gazowa bezpłomieniowa – co to takiego?

Decydując się na tego typu kuchenkę w kuchni, wkraczamy na kolejny poziom bezpiecznego, ekonomicznego i wygodnego przygotowywania posiłku. Płyta gazowa bezpłomieniowa jest często wskazywana jako połączenie indukcji lub kuchenki elektrycznej z tradycyjną kuchnią gazową. W tym przypadku płomień uzyskiwany z pomocą spalania gazu ziemnego nie znajduje się na zewnątrz, co może prowadzić do pożarów i niebezpieczeństw głównie dla najmłodszych członków rodziny. Całość płomienia jest nakryta specjalną płytą, która nagrzewa się tak jak standardowa kuchenka elektryczna. Jednak zamiast wykorzystywać coraz droższy prąd, korzysta z dużo ekonomiczniejszego medium, czyli podłączenia do instalacji gazowej.

Można się tu zastanawiać, czy aby na pewno wychodzi taniej? Tak, wynika to z tego powodu, że szkło nad gazem nagrzewa się wystarczająco mocno przy mniejszym natężeniu płomienia niż ma to miejsce w przypadku kuchenki gazowej. W zależności od rodzaju kuchenki bezpłomieniowej gazowej, ma ona średnie zużycie gazu o 30-50% mniejsze niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kuchenek.

Płyta gazowa bezpłomieniowa zalety

Kuchenka gazowa bez płomienia pozwala na zaoszczędzeniu na garnkach. Nie trzeba już kupować dedykowanych, tak jak ma to miejsce w przypadku kuchenek indukcyjnych. Tutaj sprawdzi się każdy, także te stosowane przy standardowych kuchniach gazowych.

Płyta gazowa bezpłomieniowa to wspomniane wcześniej oszczędności, zarówno jeżeli chodzi o energię elektryczną, jak i zużycie gazu.

Płyta bez płomienia na gaz to także bezpieczeństwo dzięki brakowi otwartego ognia na zewnątrz kuchenki.

Tak jak płyta indukcyjna, płyta gazowa jest dużo łatwiejsza w czyszczeniu.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów