Kuchenne blaty kamienne – elegancja do wnętrz

Kuchnia

<strong data-eio=Kuchenne blaty kamienne – elegancja do wnętrz" class="w-full" width="1140" height="520">

09.02.2023

Wystrój kuchni to możliwości projektowe, które mogą zawrócić w głowie. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń nawet najbardziej ekstrawaganckie wyposażenie kuchenne nie dziwi, niezależnie od zastosowanych w nim rozwiązań. Stawia się zarówno na ciepłe, a nawet rustykalne wnętrza, jak i chłód, i sterylność, którą dają płytki ceramiczne albo podłogi i blaty kamienne –  Niektórzy stawiają, więc na drewno, inni na kamień, ale są tacy, którzy muszą podejść do wyboru bardziej ekonomicznie, żeby zmieścić się w budżecie i wykorzystują blaty MDF z okleiną.

Czy to ostatnie to dobry wybór? Na pewno jest to wybór na każdą kieszeń, jednak dobrze zaimpregnowane stoły i blaty z prawdziwego drewna albo blaty kamienne pomimo większych kosztów na początek mogą w dłuższej perspektywie być znacznie ekonomiczniejsze. Nie ukrywajmy, że blaty granitowe zdecydowanie przetrwają przez nawet kilkadziesiąt lat, tymczasem tanie blaty MDF to kwestia kilku lat, aby zniszczyły się przez wilgoć, uderzenia, a także pojawiły się uszkodzenia od ostrych narzędzi. Jeśli decydujesz się na blaty kamienne, Warszawa to spory wybór usług kamieniarskich do wnętrz.

Dlaczego blaty kamienne?

Blaty kamienne, granitowe to wyjątkowa wytrzymałość, o której była już mowa powyżej. Wszystko dlatego, że granit to jedna z najtwardszych skał używana w budownictwie. Dzięki jego wysokiej gęstości jest on praktycznie niewrażliwy na uderzenia ani nie powstają na nim rysy podczas kontaktu z ostrymi narzędziami. Tak jak wszystkie inne blaty kamienne, blaty granitowe są odporne na warunki atmosferyczne, a więc i na duży zakres temperatur i ich nagłe zmiany. Ponadto nie działają na niego substancje chemiczne, stąd odpowiednio wypolerowany i oszlifowany blat z granitu do kuchni czy łazienki nie będzie pod wpływem różnych środków matowiał.

Blaty z granitu, marmuru lub innych skał to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, jeżeli interesuje nas nieco artystyczny brak takich samych elementów. Jako kamienie naturalne posiadają one niepowtarzalne „żyły” i ziarna wtopione w skałę. Dobre dobrane naturalne ukształtowanie wtopionych fragmentów może sprawić, że będą one idealnie pasować odcieniem do reszty wnętrza. Ponadto ogólnie mówiąc o granicie, marmurze i tym podobnych kamieniach możemy spotkać się z ich różnymi rodzajami, kolorami i specyficznymi wzorami.

Nie tylko blaty kamienne – usługi kamieniarskie w Warszawie

Blaty kamienne to jedno, jednak płyty kamieniarskie to także świetny sposób na podłogi, także te ogrzewane. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, kamienie takie jak granit bardzo dobrze chłoną i utrzymują ciepło, są więc alternatywą przy ogrzewaniu podłogowym do drewna, które w kuchni niekoniecznie przetrwa aż tyle czasu bez większych uszczerbków, jaki mogą przetrwać podłogi kamienne.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów