Żaluzje – jak zamontować te osłony okienne?

Dekoracje okienne

18.09.2019

Żaluzje okienne to bardzo popularne rozwiązanie chroniące nasze mieszkanie przed świecącym słońcem. Bardzo często decydujemy się na ich zakup ze względu na prostą obsługę, szybkie czyszczenie oraz nieskomplikowany montaż. Jak sobie z nim poradzić?

Co musisz przygotować?

Zawsze sugeruj się tym, co podpowiadają autorzy instrukcji montażowej, która została dołączona do żaluzji podczas zakupu. Można jednak wyróżnić standardowe przedmioty, które będą przydatne w czasie pracy nad montażem. Należy do nich wiertarka z odpowiednim wiertłem, śrubokręt, twarda drewniana linijka z ołówkiem, miarka oraz poziomica. Pod żadnym pozorem nie wolno Ci zgubić przedmiotów dołączonych do opakowania, wśród których należy wymienić odpowiednie śrubki, nakładki albo zaślepki.

Chcesz założyć w oknach modne osłony okienne? Odwiedź rolety-okienne.com i sprawdź, jaki rodzaj osłon najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu!

Wybór sposobu powieszenia

Najpierw musisz wybrać miejsce, w którym powiesisz żaluzje. Wiele zależy od tego, na jakie się zdecydowałeś. Pamiętaj, że najlepiej będzie zastosować rozwiązanie przewidziane w instrukcji. Tym samym unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z ewentualną pomyłką. Gdy zdecydujesz już w jaki sposób je powiesić, zaznacz krawędzie zewnętrznych punktów montażowych wraz z odpowiednim marginesem błędu. Przyłóż do nich otwory dołączone do opakowania i ołówkiem zaznacz miejsce w którym będziesz wiercić. Warto użyć poziomicy, aby sprawdzić czy otwory, które przygotujemy nie okażą się krzywe. Jeśli chcesz, możesz także przeprowadzić linię pomiędzy tymi punktami za pomocą ołówka i linijki.

Przykręcanie

Jeśli masz pewność, że wszystko jest prosto oznaczone, wywierć otwory i przykręć montażowe uchwyty za pomocą odpowiednich śrubek i śrubokręta. Zrób to mocno i dokładnie, żeby nie trzeba było w przyszłości poprawiać. Następnie wsuń rynnę z żaluzją w miejsca mocowań. Jeśli Twoje żaluzje nie mają przepuszczonej linki przez otwory, musisz zrobić to sam, a następnie odpowiednio ją naciągnąć i obciąć naddatek. Później po rozwinięciu określamy potrzebną długość sznurka, reszty się pozbywamy i zawiązujemy zgrabny supełek.

Żaluzje bezinwazyjne

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci pracy z wierceniem oraz przykręcaniem mocowań. Są one zapinane na zatrzask do ramy okna, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Pozwala to także na szybki demontaż, który nie pozostawia żadnych otworów w oknie.

Skorzystaj z pomocy fachowca

Z montażem żaluzji powinieneś bez większych problemów poradzić sobie sam. Jeśli jednak boisz się, że coś może pójść nie tak lub po prostu nie masz czasu na zabawę z wiertarką, śrubokrętem itd., zdecyduj się na skorzystanie z pomocy fachowca. Takich na rynku jest całkiem sporo i na pewno znajdziesz takiego, którego cennik usług przypadnie ci do gustu. Żaden znajomy nie ma kogoś z polecenia? Skorzystaj z wyszukiwarki! Pomocne będą hasła w stylu “żaluzje Kraków firma montażowa” lub “montowanie żaluzji Warszawa”.

Dobrze jest także od samego początku postawić na usługi ludzi, którzy zlecenie wykonają od A do Z – odwiedzą dom, zdejmą miarę, wyprodukują żaluzje, a następnie je powieszą.

Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, wybierając firmę do prac budowlanych i wykończenia wnętrz? Zobacz teraz!

  

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów