Czy warto zakupić stół z drewna?

Aranżacja wnętrz i inspiracje

Czy warto zakupić stół z drewna?

28.10.2022

stół drewniany

Nie ulega wątpliwości, że w aranżacji pomieszczeń takich jak kuchnia, czy też jadalnia świetnie sprawdzić się może stół z drewna. Takie wyposażenie ma wiele do zaoferowania użytkownikowi. W licznych przypadkach stoły z drewna wspaniale wyglądają w przestrzeni, a jednocześnie są bardzo praktyczne. Z pewnością warto się dokładnie zastanowić nad ich wykorzystaniem w opracowywanej aranżacji wnętrza. Stoły drewniane mogą znaleźć zastosowanie zarówno jako centralny punkt wystroju, jak i jako delikatne uzupełnienie całokształtu kompozycji. Do dyspozycji osób zainteresowanych są tutaj różnorodne modele, co daje wiele swobody i szerokie możliwości.

Dostępne są stoły z litego drewna okrągłe, owalne, czy też prostokątne. Znaleźć można zarówno sporych rozmiarów modele, które mogą się przydać do przestrzennych wnętrz, jak i stosunkowo niewielkie propozycje do wykorzystania w niedużych pod kątem metrażu pomieszczeniach. Ważne jest to, aby określić swoje potrzeby – pokaźne stoły mogą być ciekawą opcją dla tych, którzy mieszkają w grupie lub też często zapraszają gości, podczas gdy małe rozwiązania mogą się przydać osobom żyjącym w pojedynkę, czy dość rzadko spędzających czas w domu w towarzystwie. Praktyczną opcję w wielu przypadkach stanowić mogą warianty rozkładane, które umożliwiają w pewnym stopniu dopasowywanie aktualnej powierzchni zajmowanej przez stół do osobistego zapotrzebowania.

Stoły drewniane – jakie mają zalety?

stół dębowy

Stoły drewniane mogą być bardzo interesującym rozwiązaniem zarówno z praktycznego, jak i wizualnego punktu widzenia. Osoby, które chcą nabyć takie wyposażenie, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że drewno to bardzo wytrzymały i trwały surowiec. W wielu przypadkach możliwe jest korzystanie z niego we wnętrzu przez lata, co z funkcjonalnej perspektywy ma niebagatelne znaczenie. Ponadto drewno jest materiałem prostym w modyfikacji. Można więc dosyć łatwo dopasowywać wykonane z niego wyroby do własnych preferencji. Może to być bardzo ważne dla tych, którzy lubią eksperymentować w zakresie wystroju wnętrz lub też cenią sobie możliwość personalizacji posiadanego wyposażenia.

Dodatkowo drewno może być pomocne w budowaniu przytulnej atmosfery w pomieszczeniach, co w przypadku miejsc takich jak kuchnia, czy też jadalnia, w których niejednokrotnie spędza się czas i spożywa posiłki z bliskimi osobami, również nie pozostaje bez znaczenia. Stoły z litego drewna mogą wspaniale się prezentować w przestrzeni, gdyż są one stylowe i eleganckie. Niewątpliwie dobrze jest mieć to na uwadze w procesie kompletowania wyposażenia meblowego.

Do jakich aranżacji pasuje drewniany stół?

Istnieje szereg koncepcji aranżacyjnych, w których stoły drewniane mogą się świetnie sprawdzić. Dostępne są tutaj różnorodne modele, co daje szerokie możliwości. Takie wyposażenie można wykorzystywać we wnętrzach rustykalnych, skandynawskich, industrialnych, nowoczesnych, prowansalskich, a także klasycznych. Wszystko zależy od pomysłu na wystrój posiadanego wnętrza.

Modele o charakterze dekoracyjnym mogą być ciekawą opcją jako urozmaicenie stonowanych kompozycji. Takie warianty mogą się przydać również w aranżacjach stawiających na wystawność i swojskość. Z kolei propozycje proste to interesująca opcja do pomieszczeń stawiających na delikatne i eleganckie rozwiązania.

Z czym można połączyć stół drewniany?

drewniany stół

Drewno ma dosyć uniwersalny charakter, co sprawia, że można tworzyć tutaj naprawdę różnorodne zestawienia. Stół z drewna może się wspaniale komponować z drewnianymi krzesłami lub też z krzesłami tapicerowanymi. Można również wykorzystać tutaj krzesła metalowe, gdyż jest to nieco eksperymentalne i kontrastowe połączenie. Wiele zależy tutaj niewątpliwie od osobistych zapatrywań na kwestie dotyczące wystroju – można bowiem szaleć z awangardowymi pomysłami lub też skupiać się na stonowanych zestawieniach. Dobór wyposażenia jest bardzo indywidualną kwestią, dlatego też trzeba uważnie przeanalizować własne upodobania i oczekiwania.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów