Jak przygotować garderobę na jesień?

Sprzątanie

25.10.2021

Lato już dawno minęło, a ty wciąż czujesz, że twoja garderoba nie jest na nie gotowa? Zapewne myślisz sobie, że gdy tylko nastaną chłodniejsze dni, ty nie będziesz miała co na siebie włożyć. Większość kobiet ma z tym problem. No bo teoretycznie twoja szafa pęka w szwach i musisz uważać na zakupach, bo potem tych nowych kupionych rzeczy nie masz gdzie pomieścić, ale z drugiej strony znudziły ci się już te wszystkie swetry i dżinsy, które znasz na wylot. Ale czy aby na pewno je wszystkie znasz? Pora przeprowadzić jesienne porządki w szafie i się o tym przekonać. Nieraz jest tak, że o niektórych rzeczach, jakie już posiadamy, totalnie zapominamy. A potem kupujemy dokładnie to samo i dalej nie mamy w co się ubrać. Najwyższa pora w tym skończyć! Jak przygotować garderobę na jesień? Sprawdź!

Letniej odzieży mówimy „pa pa”

Nie ma sensu wybierać się do galerii handlowej po nowe łaszki, jeżeli w szafie nie ma na nie nawet niewielkiej ilości wolnego miejsca. Pora to miejsce wygospodarować. Zanim więc ruszysz na kolejne odzieżowe łowy, koniecznie zajrzyj do wszystkich szaf i komód, w których przechowujesz ubrania, dodatki i buty, a następnie powyciągaj z nich całą letnią i wiosenną garderobę. Wyciągaj te rzeczy, z których na sto procent nie będziesz korzystać. Jednokolorowe podkoszulki mogą ci się jeszcze przydać, chociażby jako dodatkowa warstwa dla ciepłych strojów, ale topów odsłaniających brzuch i super krótkich letnich sukieneczek na pewno nie będziesz nosić przez najbliższych kilka miesięcy. Wszystkie te rzeczy możesz powkładać do próżniowych worków i następnie umieścić na strychu bądź w piwnicy. W ten sposób wygospodarujesz sobie miejsce na nowe ubrania na jesień.

Porządki czas zacząć

Teraz, gdy pozbyłaś się już z szafy wszystkich ubrań typowo letnich i wiosennych, w końcu jesteś w stanie zobaczyć, co takiego masz w niej, co mogłabyś nosić jesienią bądź zimą. Przyjrzyj się tym posiadanym ubraniom. Możesz nawet od razu wyciągnąć je sobie wszystkie na łóżko czy na podłogę (wcześniej tylko dokładnie ją odkurz i wymyj), by następnie po kolei i na spokojnie je przeglądać. Każdą wyciągniętą rzecz dokładnie przeanalizuj. Pomyśl o tym, jak często ją nosiłaś i kiedy tak naprawdę miałaś ją ostatnio na sobie. Jeżeli wiesz, że w danym swetrze nie pojawiłaś się nigdzie od ładnych kilku lat, możesz być pewna, że już nigdy więcej go na siebie nie założysz. A takich rzeczy naprawdę nie ma sensu przetrzymywać i chomikować, tak na wypadek gdyby jeszcze się przydały. Im więcej miejsca wygospodarujesz, tym ciekawsze nowe ubrania na jesień będziesz mogła sobie kupić i to bez żadnych wyrzutów sumienia.

Doprowadź sprawę do końca

Po przeprowadzonych porządkach na twojej podłodze bądź łóżku na pewno powstała spora sterta ciuchów, których nie masz już zamiaru używać. Co w takim razie z nimi zrobić? Opcji jest kilka. Jeżeli ubrania są jeszcze zdatne do użytku, mają dobrą jakość i wciąż nieźle wyglądają, możesz spróbować je sprzedać, wystawiając je na internetowych aukcjach internetowych. Rzeczy, których i tak nikt nie będzie chciał kupić, możesz umieścić w specjalnym kontenerze na niepotrzebne ubrania (takie kontenery są w każdym mieście i każdej większej miejscowości, dlatego na pewno znajdziesz je w swojej okolicy). Niektóre ubrania mogą też wymagać drobnych naprawek albo delikatnego odświeżenia. Zrób więc z nimi to, co potrzeba. Dzięki temu później nie będziesz musiała się o to martwić.

Zakupy czas start

Na samym końcu nareszcie będziesz mogła przejść do zdecydowanie najprzyjemniejszego etapu, polegającego na uzupełnianiu garderoby zupełnie nowymi jesiennymi rzeczami. Ten etap też jest przecież ważny i trzeba go przeprowadzić. Gdy jesienne porządki w szafie zostaną zakończone, zobaczysz wyraźnie, czego ci naprawdę brakuje i będziesz mogła od razu to kupić. Nie zwlekaj z zakupami i nie odkładaj ich na ostatnią chwilę. Jeżeli szybko się nimi zajmiesz, sklepy nie będą jeszcze aż tak bardzo przegrzebane i dzięki temu znajdziesz w nich na pewno wiele ciekawych rzeczy.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów