Nowoczesne ogrodzenie – propozycje, które dodadzą Twojemu domowi stylu

Ogród i taras

Nowoczesne ogrodzenie – propozycje, które dodadzą Twojemu domowi stylu

22.04.2020

W trakcie budowy domu lub remontu budynku zwracamy wiele uwagi na to, jak będzie wyglądał z zewnątrz. W końcu miejsce, w którym mieszkamy – tym bardziej postawione własnym sumptem – świadczy o naszym statusie społecznym oraz stylu życia. Pokazuje też wyczucie dobrego smaku. Dlatego warto zająć się nie tylko wyborem koloru elewacji czy materiału na dach, ale poważnie pomyśleć również o ogrodzeniu. Brzydkie słupki ogrodzeniowe czy wysłużona siatka mogą zaburzyć nawet najbardziej misterny projekt. Jak zatem ogrodzić dom w dobrym stylu? Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów.

Wejdź i poznaj najlepsze pomysły na ogrodzenie domu. Podpowiadamy!

Biel w różnych zestawieniach

Ciekawym i nieszablonowym pomysłem na ogrodzenie domu jest postawienie na biały płot. Niekoniecznie musi to być klasyczne ogrodzenie z drewnianych słupków – można wykorzystać elementy z tworzyw sztucznych, na przykład PCV. Bez względu na materiał, niski biały płot dodaje jednak każdemu domostwu niezaprzeczalnego uroku. Warto urozmaicić takie ogrodzenie masywnymi słupami, ustawionymi co kilka metrów.

Biel będzie także efektownie wyglądać w połączeniu z ceglanym murkiem. Takie klasyczne zestawienie znakomicie nadaje się zwłaszcza do domów na wsi, szczególnie do niskiej zabudowy. Świetnie kontrastuje też z zielenią.

Drewniane panele ogrodzeniowe

Połączenie nowoczesności i klasyki sprawdza się w wielu dziedzinach. Nie inaczej jest w przypadku dobierania ogrodzenia do nowoczesnych budynków. Jeśli Twój dom to modernistyczny budynek albo w zewnętrznej aranżacji stawiasz na geometryczne bryły, dobrym wyborem będzie ogrodzenie posesji drewnianymi panelami. Ten klasyczny materiał jest dziś dostępny na rynku w wielu postaciach: panelach o zróżnicowanym kolorze i kształcie. Również takie rozwiązanie będzie dobrze komponować się z zielenią.

Oryginalnym pomysłem mogą być także wysokie, piętrowe ogrodzenia, w których drewniane panele będą połączone z betonem. W ten sposób ogrodzenie spełni funkcje reprezentacyjne, ale będzie stanowić również ochronę naszej prywatności. To przydatne zwłaszcza w miastach, przy ruchliwych ulicach – za takim ogrodzeniem możesz spędzać czas przed domem bez narażania się na obserwację ze strony przechodniów czy sąsiadów.

Klasyczne siatki ogrodzeniowe w nowym wydaniu

Miłą dla oka kompozycję można także stworzyć z klasycznej, szczelnej siatki ogrodzeniowej powlekanej PCV. Takie rozwiązanie nadaje się do ogradzania domu z ogrodem, który chcemy ochronić przed szkodnikami. Wokół ciemnej siatki można posadzić ozdobne krzewy bądź niewielkie drzewka – najlepszy będzie cis, żywotnik oraz berberys. Oczywiście na początku takie ogrodzenie może wyglądać nieco ubogo, ale z czasem, wraz ze wzrostem roślin, wyhodujesz wokół domu wspaniały zielony mur. W przypadku ogrodu warto także pamiętać o ochronie przed szkodnikami – bezpieczeństwo zapewni ułożona w ziemi siatka na krety. Gryzonie mogą bowiem nie tylko uszkodzić kwiatowe rabatki, ale nawet zagrozić niewielkim krzewom w początkowej fazie wzrostu.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów