Trawa w rolkach – jak się zabrać do stworzenia własnego trawnika?

Ogród i taras

<strong data-eio=Trawa w rolkach – jak się zabrać do stworzenia własnego trawnika?" class="w-full" width="1140" height="520">

09.02.2023

Stworzenie własnego, zielonego i idealnego trawnika to nieraz dużo frustracji i „morderczych” przygotowań gruntu po to, aby później z jakiegoś powodu coś nie wyszło. Niestety, nie da się zmusić roślin do tego, by rosły i dobrze wyglądały w każdym miejscu, w którym nam się zamarzy. Często też nie do końca zdajemy sobie sprawy z rodzajów i odmian, które potrzebują specyficznych warunków, a czasami wyjątkowo skomplikowanej pielęgnacji.

Trawa w rolkach – dla kogo takie rozwiązanie?

Trawa w rolkach – Wrocław to miasto z bezproblemowym zakupem tego typu produktów – staje się, więc swego rodzaju ułatwieniem, jeżeli nawet nie rozwiązaniem.

Możliwości, jakie dają rolki z trawą sprawiają, że można w miarę szybko otrzymać soczysty, zielony trawnik. To wszystko bez obaw to te, że ziarna trawy zostaną wypłukane przez deszcze, zjedzone przez ptaki, czy po prostu nieodpowiednio posiane lub zaniedbane w trakcie fazy ich najintensywniejszego wzrostu. Jednym słowem zakup trawy w rolce to możliwości posiadania pięknego trawnika nawet dla osób, dla których rośliny to czarna magia i nie mają czasu na zagłębianie meandrów ogrodnictwa.

Czym jest trawa w rolkach?

Gotowe rolki z traw to nic innego jak po prostu maty, na których kupuje się już gotową, wyrośniętą trawę. Otrzymuje się coś, co może przypominać rozwijane chodniki. W nich znajduje się odpowiednio warstwa gruntu, na której wyrosła już trawa danego typu, jaki potrzebujemy. Całość to potrzeba po prostu rozwinięcia „chodnika” i sprawienia, aby trawa wraz warstwą darni, z którą została przywieziona przyjęła się w naszym ogrodzie lub na podwórku.

Nie ma ograniczeń dotyczących tego, jak dużo trawy w rolkach można położyć. Często kupują ją nawet boiska piłkarskie, szczególnie że dzięki temu mogą uzyskać szybko gładką murawę, na dodatek stworzoną z przeznaczonych do tego typu gatunków traw, które nie wytrą się po pierwszym rozegranym meczu.

Trawa w rolkach – jak się przygotować do dostawy – Wrocław

Przede wszystkim należy pamiętać, że trawa w rolkach Wrocław przywieziona pod nasz dom powinna być położona najlepiej jeszcze tego samego dnia. Dlatego warto wygospodarować sobie czas, tak, by od rana móc zająć się tworzeniem własnego trawnika. Pamiętajmy, że pomimo rolek to nadal świeża trawa, która jeszcze przed chwilą rosła w gruncie. Już po około dobie bez ponownego zapewnienia jej odpowiednich warunków, może ulec nieodwracalnemu zniszczeniu, poprzez uschnięcie. Ponadto przed dostawą warto zapytać producenta, jak powinna być przygotowana wcześniej nawierzchnia tak, aby zapewnić trawie od razu optymalne warunki dalszego wzrostu.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów