Dobre wnętrza

Sztuczna choinka w nowoczesnym wydaniu, czyli przegląd oryginalnych drzewek bożonarodzeniowych

Aranżacja wnętrz i inspiracje

Sztuczna choinka w nowoczesnym wydaniu, czyli przegląd oryginalnych drzewek bożonarodzeniowych

05.10.2020

Już niedługo większość z nas rozpocznie poszukiwania idealnej choinki bożonarodzeniowej. Czym byłyby bowiem grudniowe święta bez pięknego, przystrojonego licznymi ozdobami drzewka? Część osób zapewne wybierze naturalne okazy, które pachną lasem. Znajdą się jednak również tacy, którzy zdecydują się na choinki sztuczne. Są one bowiem bardziej praktyczne i mogą posłużyć nam przynajmniej kilka sezonów. Jakie modele znajdziemy jednak obecnie na polskim rynku? Jakie rodzaje drzewek można uznać za niezwykle nowoczesne i stylowe? Czym powinna cechować się taka świąteczna ozdoba? Poszukamy odpowiedzi na te pytania w dzisiejszym artykule!

Sztuczne choinki bożonarodzeniowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Luksusowe choinki sztuczne - e-choinki.pl

W sklepach znajdziemy obecnie bardzo duży wybór świątecznych drzewek. Od wielu lat popularnością cieszą się klasyczne modele, jednak coraz chętniej sięgamy również po choinki na pniu czy inne ciekawe warianty. Takie sztuczne ozdoby cenimy przede wszystkim ze względu na szeroki wybór oraz łatwą dostępność. Dodatkowo kupując drzewko, możemy liczyć na to, że posłuży nam ono przynajmniej kilka kolejnych lat. Zdecydowanym plusem sztucznej choinki jest również fakt, iż jej złożenie zajmie nam dosłownie kilka minut. W odróżnieniu od naturalnego okazu, przy rozbieraniu takiego drzewka z pewnością nie będzie towarzyszył nam bałagan. Żywe choinki gubią bowiem niezwykle dużą ilość igieł, a także z ich gałązek oraz pnia może zacząć wydostawać się żywica. Kupując syntetyczną ozdobę, problem ten przestanie być naszym utrapieniem. 

choinka sztuczna

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-prestige-/206-swierk-asira.html

Czym powinna charakteryzować się sztuczna choinka świąteczna?

Ze względu na to, że sztuczne choinki dostępne są obecnie w niezliczonej ilości wersji, nieraz mamy naprawdę duże problemy ze znalezieniem modelu idealnego. Udając się na zakupy, niestety rzadko wiemy, czego tak naprawdę szukamy. Przed okresem bożonarodzeniowym, warto zatem chwilę zastanowić się, jakie cechy powinno posiadać świąteczne drzewko. Wiemy jednak, że większość z nas najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu, dlatego przygotowaliśmy zestawienie, które powinno pomóc każdemu kupującemu. 

Odpowiedni rozmiar

W większości salonów w okresie świąt Bożego Narodzenia gości naprawdę duża i okazała choinka. Z jej pomocą możemy wczuć się w magiczną atmosferę tego jakże ważnego dla nas okresu. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić z wielkością drzewka. Najlepiej, by było ono o 20-30 cm niższe niż pomieszczenie, w którym się znajduje. W większości przypadków 1,8 m będzie najlepszym wyborem. Jeśli pragniemy umieścić taką ozdobę również w innych pomieszczeniach, warto zdecydować się na nieco mniejsze modele. W sklepach znajdziemy bowiem choinki posiadające od 20 do 80 cm. Takie drzewka będą wspaniałą dekoracją, jednak przy okazji nie zajmą również zbyt dużej ilości miejsca. Wnętrze zachowa zatem swoją funkcjonalność oraz użyteczność. 

Ciekawy wygląd

Klasyczne sztuczne choinki są niezwykle praktyczne. Ich ostateczny wygląd zależy bowiem w głównej mierze od tego, jak je przyozdobimy. Osoby, które pragną jednak lekkiego urozmaicenia, mogą szukać nowoczesnych i niezwykle designerskich drzewek. Białe igły zamiast zielonych? Czemu nie! To w końcu święta!

wygląd sztucznej choinki

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-luxury-/204-rocheria.html

Szukasz wnętrzarskich inspiracji? Marzysz o pięknym domu zaaranżowanym wedle zasad stylu nowoczesnego? Wejdź na https://wnetrzadlaciebie.com/ i sprawdź, jakie są najnowsze trendy wnętrzarskie!

Duża ilość tipsów

Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak tipsy choinkowe? Nie, nie chodzi tutaj o sztuczne paznokcie. Pod tą nazwą kryją się małe elementy, z których składa się każde sztuczne drzewko. Połączone razem tworzą piękne i niezwykle okazałe gałązki. Im więcej tipsów posiada nasza choinka, tym lepiej dla nas! Drzewko będzie dzięki nim gęste i z pewnością nie pojawią się na nim nieestetyczne prześwity. Podczas zakupów zwróćmy zatem uwagę na to, ile tipsów posiada dany model. 

System rozkładania

Duży postęp techniczny widoczny jest przy niemalże każdym aspekcie naszego życia. Podobnie będzie w przypadku sztucznej choinki. Nowoczesne modele w niczym nie przypominają już modeli, które pamiętamy jeszcze z czasów dzieciństwa. Obecnie w większości drzewek montowane są bowiem specjalne zawiasy, dzięki którym świąteczna ozdoba rozkłada się praktycznie sama. Wystarczy jedynie umieścić ją na stojaku, a następnie delikatnie wymodelować. Nie musimy jednak już rozkładać każdej gałązki osobno. Cudownie, prawda? Zaoszczędzimy w ten sposób naprawdę dużą ilość czasu!

Porada: pamiętajmy, że system rozkładania montowany jest jedynie w największych modelach choinek. Mniejsze drzewka wystarczy bowiem najczęściej jedynie schować do pudełka, dlatego też taki mechanizm nie jest w nich potrzebny. 

choinka oszroniona

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-na-pieku/175-eris.html

Wysokiej jakości materiały

Kupując sztuczną choinkę, liczymy na to, że taka ozdoba zostanie z nami na kilka kolejnych lat. Aby tak się stało, musimy zadbać o trwałe i wytrzymałe materiały. Najlepiej zatem szukać drzewek wykonanych z polietylenu lub folii PCV. Tworzywa te są bowiem odporne na zniszczenia czy deformacje. W przypadku choinek ośnieżonych starajmy się natomiast wybierać takie, do których produkcji została wykorzystana technika nakrapiania. Dzięki temu sztuczny szron będzie rozłożony równomiernie i pozostanie na drzewku nawet 70 lat!

Nowoczesne choinki świąteczne – przegląd najciekawszych propozycji

Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe są dla Ciebie ważne, jednak zależy Ci również na odrobinie nowoczesnego charakteru? Mamy dla Ciebie wspaniałe wieści. W wielu sklepach znajdziemy obecnie ciekawe modele choinek, które wprowadzą do wnętrza świąteczną atmosferę, lecz będą także przy okazji niezwykle designerskie. Jakie drzewka bożonarodzeniowe możemy zatem wybrać? W naszym zestawieniu znajdziesz wiele oryginalnych propozycji!

Choinki na pniu

W ciągu kilku ostatnich lat bardzo dużą popularność zyskały wspomniane wcześniej choinki na pniu. Takie modele cechują się smukłą, najczęściej naturalną nogą wykonaną z drewna oraz gęstą koroną zaczynającą się na wysokości kilku bądź kilkunastu centymetrów nad ziemią. Dzięki temu choinka jest niezwykle zgrabna i sprawia, że wnętrze wygląda lekko. Gałązki wykonane z polietylenu lub folii PCV gwarantują najwyższą jakość. A co z pniem, który przeważnie jest prawdziwy? Drewno jest w specjalny sposób zabezpieczane, tak aby posłużyło nam kilka kolejnych sezonów, dlatego nie musimy obawiać się, że taki zakup będzie nieopłacalny. W przypadku drzewek na pniu możemy przebierać między klasyczną zieloną koroną, gałązkami pokrytymi sztucznym śniegiem, a także odnogami ozdobionymi licznymi świątecznymi dekoracjami. Wybór jest naprawdę duży, dlatego każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie!

Choinki w doniczce

Niezwykle funkcjonalnym, designerskim i nowoczesnym rozwiązaniem są także choinki w doniczce. Zamiast na klasycznym stojaku, osadza się je w pięknej ozdobnej donicy. Ta najczęściej pokrywana jest licznymi malunkami czy też owijana specjalnym dekoracyjnym materiałem. Dzięki temu nie musimy się martwić, że dół choinki wygląda mało estetycznie. Takie rozwiązanie sprawdzi się zatem niemalże zawsze i sprawi, że wnętrze zyska wyjątkowego charakteru. Co ciekawe, nie należy obawiać się tego, że takie drzewko będzie mało stabilne. Do donicy wlewany jest bowiem beton, który gwarantuje idealne podparcie naszej choinki. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie, gdy np. posiadamy kota, który jak wiadomo, może zechcieć wspiąć się na naszą dekorację. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko, że ten przewróci całe drzewko. 

choinka na smukłym pniu

Źródło: https://www.e-choinki.pl/strona-glowna/202-vesta-lux.html

Choinki ośnieżone

Choinki ośnieżone to wspaniała propozycja dla osób, które w święta narzekają najczęściej na brak białego puchu za oknem. Gałązki takich drzewek pokryte są bowiem farbą lub innym materiałem, który imituje sztuczny śnieg. W ten sposób możemy przemycić do wnętrza chociaż nawiązkę typowo zimowej aury. Obecne techniki, np. metoda nakrapiania, sprawiają, że taki dekoracyjny efekt jest niezwykle trwały i odporny na zniszczenie. Rozważając zakup ośnieżonej choinki, pamiętajmy, że taki model najczęściej nie potrzebuje zbyt dużej ilości bombek, łańcuchów czy innych świątecznych ozdób. Sam w sobie prezentuje się niezwykle okazale, dlatego nadmiar dekoracji jest w tym przypadku zbędny. 

choinka pokryta śniegiem

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-osniezone/208-jodla-candella-osniezona.html

Choinki w wersji slim

Ciekawym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem są również choinki w wersji slim. Co to takiego? Są to bardzo smukłe drzewka, które nie posiadają zbyt rozłożystych gałązek. Dzięki temu zajmują małą ilość miejsca, a przy okazji prezentują się wyjątkowo elegancko oraz dostojnie. Tego typu ozdoby dostępne są w licznych rozmiarach. Możemy zatem nabyć choinkę slim posiadającą od kilku do nawet kilkunastu centymetrów. Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy ją umieścić oraz jaką ilością przestrzeni dysponujemy. Drzewka slim występują w wersji klasycznej oraz ośnieżonej i najczęściej osadzone są w pięknej doniczce dekoracyjnej. 

choinka ośnieżona slim

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-slim/225-swierk-tatrzanski-snow.html

Choinki z ozdobami

Dla wyjątkowo zabieganych osób lub tych, które nie przepadają za przystrajaniem choinki, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się drzewka z ozdobami. Takie modele posiadają gałązki, na których zostały osadzone np. szyszki czy sztuczne owoce ostrokrzewu. Dzięki temu prezentują się niezwykle okazale i elegancko. Oczywiście każdy może dodatkowo przystroić swoje drzewko, jednak w tym przypadku naprawdę nie potrzeba zbyt wiele dekoracji świątecznych. 

choinka z dekoracjami

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-osniezone/190-jodla-deli.html

Jaką choinkę kupić, by być zadowolonym z wyboru?

Już za kilka tygodni każdy zacznie poszukiwania swojej idealnej choinki na Boże Narodzenie. Jaki model wybrać, by być zadowolonym? Przede wszystkim postawmy na jakość, dzięki której drzewko pozostanie z nami na przynajmniej kilka kolejnych lat. Nie bez znaczenia są jednak również walory wizualne choinki. Dobierzmy ją tak, aby pasowała do całego wnętrza i najzwyczajniej w świecie się nam podobała. W ten sposób zyskamy gwarancję zadowolenia!

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów