Stare meble w nowej odsłonie

Funkcjonalne mieszkanie

17.07.2019

Każdy remont w mieszkaniu wiąże się z niemałymi kosztami. Zarówno za zakup materiałów takich jak gładź, czy farby jak i za wynajęcie fachowców, którzy odświeżą nam mieszkanie płacimy ogromne sumy. Często podczas metamorfozy naszego lokum, chcemy zadbać o każdy szczegół, pozwalający nam na upiększenie go. Pozbywamy się wtedy nie tylko wielu zbędnych i niepasujących do aktualnego wystroju akcesoriów i dodatków, ale również mebli. Jak zatem można obniżyć koszty odmiany pomieszczeń?

Nowe życie dla starych sof

Najczęściej wymienianymi meblami są sofy, których tapicerka, często z biegiem lat ulega zniszczeniu. Kiedyś modne i wygodne meble wypoczynkowe tracą na jakości, a ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Jednak zamiast pozbywać się ulubionej kanapy, którą darzy się sentymentem można dać jej nowe życie. Jak zatem sprawić, aby znów wyglądała pięknie i modnie? Najprostszą metodą jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy takiej jak np. tapicer Tychy. Pracują tam profesjonaliści, którzy z pewnością podejmą się wyzwania odnowienia starych mebli wypoczynkowych.

Fotel, jako niezbędny element każdego salonu

Trudno wyobrazić sobie przytulny salon, pozbawiony wygodnego fotela, w którym można usiąść z książką w ręku i oddać się ulubionej lekturze. Każdy z nas zapewne miał kiedyś swój ulubiony fotel, z którym ciężko było się rozstać. Zamiast pozbywać się komfortowego mebla, może warto zastanowić się nad jego odnowieniem? Idealną osobą, która może podjąć się takiego zadania, jest tapicer. Katowice są ogromnym miastem, w którym zapewne znajdziecie niejednego fachowca z tej branży.

Biała farba czyni cuda

Mieszkanie nie składa się wyłącznie z wygodnej sofy i fotela. Inne meble, które są wciąż w dobrej  kondycji, również można odnowić i to nawet bez pomocy fachowców. Wymaga to poświęcenia odrobiny swojego czasu, jednak efekt może być zniewalający i wzbogacony o satysfakcję, że zrobiliśmy to sami. Jak można odświeżyć wygląd starej szafy? Wystarczy pędzel i biała farba do drewna, bądź lakier oraz bezbarwny impregnat ochronny, który zabezpieczy farbę przed odchodzeniem oraz zdzieraniem się. Pomalowanie szafy, komody lub regału może pochłonąć nawet kilka godzin, jednak angażując innych członków rodziny, zapewnimy im świetną zabawę.

Sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Odnawianie starych mebli może się okazać doskonałą alternatywą, jeśli chcemy nadać nowy wygląd swoim pomieszczeniom, a przy tym nie wydać majątku. Nie musimy się wtedy martwić, o to jak pozbyć się starych mebli. Bardzo popularne jest sprzedawanie zużytych kanap lub szaf, jednak trudno znaleźć kupca na takie meble, a zarobić na nich możemy naprawdę niewiele.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów