Panele ścienne tapicerowane to oryginalny dodatek w mieszkaniu. Wraz ze wzrostem popularności paneli tapicerowanych, znacznie wzrosła ich dostępność. Mamy zatem coraz większy wybór wzorów, kolorów, rozmiarów, a także materiałów, którymi zostaną obite panele. Możliwość indywidualnego ich zaprojektowania sprawia, że znajdą one zastosowanie niemal w każdym wnętrzu.

Panele ścienne tapicerowane w salonie

To bardzo dobre rozwiązanie, kiedy decydujesz się na wnętrze w eleganckim stylu. Do pomieszczeń glamour polecamy Ci panele ścienne tapicerowane obite połyskującym materiałem np. najbardziej popularnym welurem, satyną lub skórą syntetyczną. Jeśli marzysz o stworzeniu pomieszczenia w zupełnie innym stylu, wybierz taki materiał, który będzie z nim dobrze korespondował. We wnętrzach rustykalnych świetnie spisze się len, a w nowoczesnych salonach ekoskóra. Warto nie ograniczać swojej kreatywności! Może podobają Ci PRL-owskie aranżacje? Z tapicerowanych paneli stworzysz kolorowe, ożywiające wnętrze, mozaiki, charakterystyczne dla tego okresu. Ostateczny efekt zależy tylko od Twojej fantazji. Panele ścienne tapicerowane najlepiej zamontować na ścianie, przy której znajduje się zestaw wypoczynkowy. Stworzysz wówczas idealny kącik relaksu.

Firma Posterilla posiada bogaty wybór plakatów dekoracyjnych z napisami, grafikami oraz cytatami!- posterilla.pl !

Panele tapicerowane to najlepszy wybór do sypialni

To najlepszy, a zarazem najczęstszy wybór. Panele ścienne tapicerowane często pojawiają się w sypialniach, ponieważ, obite w odpowiednie materiały, gwarantują przytulność połączoną z estetyką. W pokojach sypialnianych dominują materiały miłe w dotyku, które determinują przyjazność wnętrza. Czasem w sypialniach spotkać można panele obite skórą. Nie zawsze pokrywa się nimi całą ścianę. Przy ich użyciu najczęściej tworzy się wezgłowia do łóżek. Niejednokrotnie stają się tylko estetycznym detalem.

Przeczytaj teraz jak udekorować ścianę za łóżkiem w sypialni. Oryginalne pomysły, które sprawdzą się u Ciebie!

Pokoik dziecka musi być bezpieczny, wykorzystaj do tego tapicerowane panele ścienne

W dziecięcych pokoikach panele tapicerowane mogą zyskać dodatkową funkcję, jaką jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Maluchom, zważywszy na ich słabo opanowaną koordynacje ruchową, często zdarzają się upadki. Warto zatem zabezpieczyć ich kącik zabaw, montując na ścianie miękkie panele tapicerowane. Są one również świetnym rozwiązaniem przy łóżeczkach, gdzie dzieci uwielbiają wierzgać i skakać. Wybierając materiały w bajkowe wzory, albo pastelowe dziecięce odcienie sprawisz, że Twoja pociecha pokocha swój pokój. Szczególnie polecamy Ci obicie paneli przeznaczonych do pokoju dziecięcego tkaniną minky – oprócz miłej faktury, tkanina ta ma zasadniczą zaletę – jej drobne wypustki stymulują zmysł dotyku dziecka.

A skoro mowa o tapicerowanych meblach nie możemy zapominać o popularnych sofach i kanapach. Zobacz, jak łączy je w piękne aranżacje z dywanem w artykule – “Sofa i dywan – jak dobrać do siebie te dwa elementy