Rolety zaciemniające są jedną z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Wysoka jakość materiału oraz niezawodne systemy sterowania zapewniają długie i bezproblemowe użytkowanie. Kolejną zaletą rolet zaciemniających jest możliwość niemal całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Czym się wyróżnia roleta zaciemniająca

Roleta zaciemniająca wyróżnia się spośród innych osłon okiennych specjalną warstwą pokrytą masą perłową lub posrebrzaną. Jej głównym zadaniem jest skuteczna ochrona wnętrza przed nasłonecznieniem oraz przegrzaniem. Jak sama nazwa wskazuje rolety tego typu skutecznie zaciemniają pomieszczenia, zapewniając półmrok nawet w środku słonecznego dnia. Takie rozwiązanie genialnie się sprawdza w sypialni, pokoju dziecięcym czy w budynkach komercyjnych, jak na przykład sale konferencyjne.

Odkryj gdzie kupić dobrej jakości rolety!

Ogromną zaletą osłon zaciemniających jest to, że pełnią one również funkcję termiczną. W lecie specjalna powłoka pokryta masą perłową skutecznie odbija promienie słoneczne, chroniąc pomieszczenie przed nadmiernym przegrzaniem się. Natomiast zimą rolety zaciemniające nie pozwalają na uciekanie ciepłego powietrza na zewnątrz.
W jakich kolorach występują rolety zaciemniające

Szukasz miejsca, w którym zakupisz piękne i oryginalne fototapety? Poznaj produkty znajdujące się w ofercie firmy reWALLution – rewallution.pl!

Rolety zaciemniające można dostać niemal w każdym wymarzonym przez ciebie kolorze. Bogata paleta barw pozwala na dopasowanie osłony do pozostałego wystroju wnętrza. Jeśli zdecydujesz się na jasny odcień rolety zaciemniającej, zyskasz podobny efekt półmroku jak w przypadku rolety z materiałem w ciemniejszych kolorach.

Rolety zaciemniająca – żółta roleta.

Zalety rolet zaciemniających:

  • Szybkie i skuteczne odbijanie promieni słonecznych dzięki specjalnej powłoce posrebrzanej lub perłowej
  • Tworzenie efektu półmroku nawet w środku słonecznego dnia
  • Ochrona przed przegrzaniem się pomieszczenia latem, natomiast zimą zapobieganie utracie ciepła
  • Estetyczny wygląd
  • Trwałość i wytrzymałość wysokiej jakości materiału i systemu sterowania

Rolety zaciemniające będą idealnie spełniać swoją funkcję, jeśli zostaną prawidłowo zamontowane. Nie mogą powstawać między szybą a roletą jakiekolwiek szczeliny, które naraziłyby na niekontrolowane wpadanie promieni słonecznych do wnętrza. Prowadnice to najlepsze wsparcie dla rolet z masą perłową. Dzięki nim materiał szczelnie przykrywa całe przeszklenie.