Artykuł sponsorowany
25.11.2024
Prasowanie jest jednym z najbardziej czasochłonnych obowiązków domowych. Przygotowanie wypranej odzieży do użytku pochłania dużo energii oraz czasu. Aby ułatwić sobie uciążliwe zadanie, warto zainwestować nie tylko w sprawdzone żelazko z regulowaną temperaturą i rozbudowanymi funkcjami (na przykład systemem samoczyszczenia i zaawansowanymi funkcjami parowymi), ale także stanowisko. Prasujesz ubrania w pochylonej, niewygodnej pozycji? Najwyższa pora na zmiany! Stabilna, duża deska do prasowania zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Przekonasz się, że kupno ergonomicznej deski zmieni uciążliwy obowiązek w przyjemność!
Wybór deski do prasowania ma kluczowe znaczenie dla efektywności i wygody prasowania. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, aby maksymalnie usprawnić tę czynność? Oto najważniejsze kryteria świadczące o funkcjonalności danego modelu:
Nowa deska do prasowania powinna być osadzona na stabilnej, wytrzymałej i antypoślizgowej podstawie, która nie będzie chwiała się pod wpływem dużego nacisku i energicznych ruchów. Większość polecanych modeli jest produkowana ze stali nierdzewnej.
Wyprasowanie sterty ubrań jest niemałym wysiłkiem. Wykonywanie tej czynności w nienaturalnej, pochylonej pozycji jest ogromnym obciążeniem dla kręgosłupa. Zatroszcz się o swój komfort i zdrowie – wybierz deskę z blatem o regulowanej wysokości.
Deska nie powinna być ciężka, aby przeniesienie jej do pokoju, złożenie i schowanie nie przysparzało trudności. Wybierz model, który można sprawnie złożyć „na płasko” jednym ruchem. Czołowi producenci udowadniają, że nawet duża deska do prasowania może być kompaktowa po złożeniu. Nieużywana deska nie powinna zajmować dużo miejsca w garderobie czy szafie.
Blat deski powinien umożliwiać swobodne prasowanie odzieży, w tym warstwowych bluzek i długich sukienek. Unikaj wąskich modeli o bardzo małej powierzchni. Jeden koniec deski powinien być zwężany. Przydatnym akcesorium umożliwiającym prasowanie rękawów koszuli jest tak zwany rękawnik.
Para wodna może skraplać się na desce, powodując jej przemakanie i zbieranie się wody na podłodze. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, wybierz model z trójwarstwowym blatem. Konstrukcja z metalową, ażurową częścią zapobiega skraplaniu się wody i sprawia, że ciepło rozchodzi się równomiernie po całej prasowanej powierzchni.
Deski do prasowania możemy podzielić na dwie główne grupy: elektryczne i bez zasilania. Podstawowe, uproszczone modele składają się wyłącznie ze stelaża i blatu. Unowocześniona wersja zawiera dodatkowo gniazdo i przedłużacz. Dodatkowe elementy pozwalają przygotować stanowisko w dowolnym miejscu w mieszkaniu. W przypadku klasycznego wariantu ogranicza Cię długość przewodu żelazka.
Wydaje Ci się, że prasowanie odzieży jest zbędne? Warto pamiętać, że prasowanie nie tylko pozwala usunąć zagniecenia z tkanin, ale pełni również inną, niezwykle ważną funkcję. Kontakt z wysoką temperaturą pozwala zdezynfekować tkaniny. Niestety, nie wszystkie drobnoustroje są niszczone podczas prania. Ponadto niewiele ubrań może być prane w długim cyklu z maksymalną temperaturą. Dokładne wyprasowanie ubrań, pościeli i ręczników jest gwarancją higieny. Z tego powodu prasowania nie powinny pomijać osoby mające wrażliwą skórę, alergicy oraz rodzice małych dzieci.
Wybór solidnej deski do prasowania to połowa sukcesu. Efektywność Twojej pracy w dużej mierze zależy również od techniki prasowania. Jak ułatwić sobie usuwanie zagnieceń z koszul, sukienek i innych elementów garderoby? Oto cenne rady, dzięki którym zadbasz o swoją garderobę, zaoszczędzisz czas i energię:
Obawiasz się, że kupno dużej deski do prasowania jest niemałym wydatkiem? Wbrew pozorom zakup nowego akcesorium nie musi nadszarpnąć miesięcznego budżetu. Poszukiwania wytrzymałej, stabilnej deski zacznij od sprawdzenia oferty w sieci. W sklepach internetowych znajdziesz szeroki wybór różnorodnych modeli w wyjątkowo korzystnej cenie.
Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów