Dobre wnętrza

Klamki do drzwi, które przyciągają wzrok

Klamki

Klamki do drzwi, które przyciągają wzrok

28.03.2024

Często traktowane jako drobny detal, klamki mają ogromny potencjał, aby wzbogacić estetykę pomieszczenia, dodając do niego szczyptę osobowości i charakteru. Ostatnio obserwuje się coraz większe zainteresowanie designerskimi klamkami wewnętrznymi, które przyciągają uwagę wyjątkowym stylem i kolorem. Klamka może być tym niewielkim elementem, które wyróżni wnętrze domu lub biura. Oto przegląd różnych rozwiązań.

Klamki ozdobne w stylu nowoczesnym

Tradycyjnie klamki do drzwi były traktowane jako elementy wyłącznie użytkowe. Obecnie designerzy i zaczynają traktować je jako elementy kreatywnej ekspresji. Nowoczesne klamki wewnętrzne stają się dziełami sztuki, które wzbogacają wystrój i sprawiają, że otoczenie staje się bardziej estetyczne. Przykładem mogą być chromowane klamki o prostym, ostrym profilu, a także klamki o nietypowych kształtach, które przypominają małe dzieła sztuki nowoczesnej.

Kolorowe klamki do drzwi – mocny akcent barwy

Kolorowe klamki mogą doskonale uzupełnić wystrój biura, nowoczesnego salonu czy pokoju dziecka. Przykładem może być pomarańczowa, żółta czy różowa klamka w industrialnym korytarzu urządzonym w szaro-czarnej kolorystyce – takie klamki drzwiowe momentalnie wniosą do przedpokoju energię i uzupełnią niedosyt koloru. Element może też odpowiadać kolorowi przewodniemu wnętrza, pasować na przykład do barwy okucia mebli w pokoju dziecięcym czy designerskich ozdób w salonie. Kolorowe okucia można znaleźć pod adresem https://handles.pl/ – zobacz ogromny wybór barw i kształtów.

Klamki wewnętrzne w stylu glamour

Co powiesz na złotą lub srebrną klamkę z błyszczącymi kryształkami Svarowskiego? Dostępne są takie elementy, które dopełnią lub nawet zapoczątkują styl glamour w dowolnym wnętrzu. Mogą być wykonane z eleganckiego mosiądzu wykończonego w dowolnym kolorze. Przyciągają uwagę detalami, które podnoszą wartość i estetykę lokalu.

Klamki w stylu retro

Modern classic, vintage, retro, styl prowansalski lub angielski – wnętrza stylizowane w duchu epok minionych potrzebują nie tylko charakterystycznych mebli i materiałów wykończeniowych, ale również pasujących dodatków. Klamki do drzwi w stylu retro mogą mieć zdobione rozety i dekoracyjne uchwyty. Również kolory i materiały mogą być celowo postarzane. Odcień brązu antycznego to dobry przykład materiału w stylu retro.

Złote klamki – najmodniejszy kolor we wnętrzu

Złoto powraca do mody wnętrzarskiej w wielkim stylu. Klamki w kolorze złotym mogą mieć charakter nowoczesny lub klasyczny, ale zawsze wzbogacają wystrój. Mogą zwracać uwagę nie tylko kolorem, ale również kształtem. Oprócz klasycznych klamek, które używa się w polskich domach, możesz też wybrać złote gałki do drzwi, które są charakterystyczne na przykład dla domów w krajach anglosaskich.

Czarne klamki w duchu rzemieślniczym

Styl loftowy mocno zakorzenił się w kraju nad Wisłą. Do stolików, kanap i regałów na metalowym stelażu z galwanizowanej stali będą pasować idealnie czarne klamki z metalu. Modele na długich szyldach podkreślą rzemieślniczy charakter aranżacji – będą doskonałym uzupełnieniem drzwi przesuwnych z surowego drewna lub drzwi skrzydłowych w stylu industrialnym.

Estetyczne detale, które tworzą charakter wnętrza

Klamki drzwiowe nie muszą być nudne i zwyczajne. Warto więc zastanowić się nad znaczeniem klamek w naszych wnętrzach. Mogą być czymś znacznie ważniejszym niż tylko drobnym detalem– mogą stać się głównym elementem dekoracyjnym w przedpokoju czy gabinecie, który przyciąga uwagę i nadaje charakter pomieszczeniu. Dzięki różnorodności klamki są nie tylko praktycznym okuciem drzwi, ale także wyrazem indywidualności i stylu mieszkańców domu.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów