Dobre wnętrza

Czy warto zainwestować w zlewy ceramiczne? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy model!

Łazienka

Czy warto zainwestować w zlewy ceramiczne? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy model!

19.12.2023

Zlewozmywaki ceramiczne zdobyły serca zarówno projektantów wnętrz, jak i użytkowników – trzeba przyznać, że nie ma w tym nic dziwnego. Dotąd ceramika była kojarzona głównie z armaturą łazienkową, jednak zauważono, że bywa niezastąpiona także w kuchni. Łączy w sobie nieoczywisty design i funkcjonalność, ale nie są to wszystkie jej zalety. Zastanawiasz się, czy warto wyposażyć swoją kuchnię w zlew ceramiczny? Czytaj dalej – sprawdziliśmy to.

Dlaczego warto zdecydować się na zlewy ceramiczne?

Zlewozmywaki ceramiczne nie bez przyczyny zdobywają coraz większą popularność. Perfekcyjnie łączą bowiem w sobie wytrzymałość, funkcjonalność i nieszablonowy design. Są praktycznie niezniszczalne. To zasługa procesu ich produkcji. Ze względu na wypalanie kamionki szlachetnej w ekstremalnie wysokiej temperaturze są wyjątkowo odporne na wahania temperatur. Struktura zlewu nie ulegnie więc uszkodzeniu w kontakcie z wrzątkiem czy lodem. Ponadto powierzchnia jest odporna na uszkodzenia. Możesz mieć pewność, że powłoka pozostanie nienaruszona, nawet jeśli przypadkowo coś na nią upuścisz lub ją zarysujesz. Co ważne, powierzchnia zlewu jest całkowicie odporna na barwniki z produktów spożywczych. Jej dodatkowym atutem jest to, że można ją bardzo łatwo utrzymać w nienagannej czystości.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając zlewozmywak ceramiczny?

Zlewy ceramiczne występują w wielu rozmaitych wariantach. Wybierając model dla siebie, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar. Powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia i szafki – najpopularniejsze to 50 i 60 cm, ale w małych kuchniach spotyka się także szafki o szerokości 45 cm, a w dużych kuchniach szafka zlewozmywakowa może mieć 80 lub 90 cm. Rozmiar zlewu to ważny element, który należy z pewnością odpowiednio przemyśleć przy jego wyborze. Najpopularniejsze modele to zlewozmywaki 1-komorowe z ociekaczem, o szerokości około 80-85 cm.

Niezwykle ważny jest też typ zlewozmywaka. Wyróżnić możemy m.in. zlewy wpuszczane w blat, podwieszane, montowane na równi z blatem czy nakładane na szafkę. Poszczególne modele różnią się też między sobą układem. W ofertach producentów znajdziesz zarówno zlewy 1-, jak i 1,5- czy 2-komorowe. Możesz wybrać model z ociekaczem lub bez.

Gdzie znajdziesz funkcjonalne zlewy ceramiczne?

Wybierając zlewy ceramiczne, zwróć też uwagę na renomę producenta. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zlewozmywak posłuży Ci przez lata. Ważny jest też design produktu. Zlew musi być bowiem perfekcyjnie dopasowany do stylu, w jakim urządzona jest Twoja kuchnia. U jednego z najlepszych dystrybutorów – https://www.systemceram.pl/ – znajdziesz zlewy ceramiczne w aż 16 przyciągających wzrok kolorach, zarówno w wykończeniu matowym, jak i z połyskiem. Z pewnością więc wybierzesz model dopasowany do aranżacji Twojego wnętrza. Co ważne, zlewozmywaki ceramiczne SystemCeram są objęte aż 5-letnią gwarancją!

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów