Dobre wnętrza

Deska sedesowa z funkcją bidetu – rewolucja w codziennej higienie osobistej 

Łazienka

Deska sedesowa z funkcją bidetu – rewolucja w codziennej higienie osobistej 

22.11.2023

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika niemal każdą sferę naszego życia, również w łazience możemy doświadczyć innowacji. Jednym z najnowszych trendów, który zdobywa coraz większą popularność, jest deska sedesowa ze wbudowaną funkcją bidetu. To rozwiązanie nie tylko podnosi standardy higieny osobistej, ale także jest ekologicznym wyborem do łazienki. 

W tym artykule przedstawię Ci wszystko, co musisz wiedzieć o desce sedesowej z funkcją bidetu. Czy zdecydujesz się na jej zakup? Przekonaj się, czytając dalej! 

Czym jest deska sedesowa z funkcją bidetu?

Deska sedesowa z funkcją bidetu to nowoczesne udogodnienie, które możesz zamontować w każdej łazience – niezależnie od tego, czy jest mała, duża, urządzona w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Nie musisz nawet wyrzucać swojej starego wc. Zakupioną deskę sedesową możesz zamontować na starą toaletę. Musisz jednak wcześniej dowiedzieć się, czy będzie kompatybilna z Twoim wc. 

Taka deska będzie doskonałą alternatywą dla zwykłego bidetu, który zajmuje sporo miejsca. Dlatego też posiadacze małych łazienek, także będą mogli cieszyć się używania najnowszych technologii. 

Deska sedesowa z funkcją bidetu – skąd do nas przywędrowała? 

Pierwsza toaleta zintegrowana z bidetem powstała w Szwajcarii w 1954 roku. Była to jednak zwykła armatura łazienkowa, bez dodatkowych funkcji. 

Kilkanaście lat później, bo w 1980 w Japonii zaczęła się prawdziwa rewolucja tego urządzenia. Produkcję toalet myjących i desek rozpoczęła firma TOTO, która jest teraz liderem, jeśli chodzi o najbardziej zaawansowane elektroniczne toalety. Podróżując po Japonii, można zauważyć, że w każdym domu oraz miejscu publicznym znajdują się te innowacyjne wc. Bardzo rzadko widzi się toalety w “zachodnim stylu”.  

Jeszcze kilkanaście lat temu, deski z funkcją bidetu i toalety myjące można było zobaczyć tylko w Azji. Teraz powoli te innowacyjne urządzenia podbijają rynek europejski. 

Zalety deski sedesowej z funkcją bidetu – dlaczego warto? 

Pewnie tego typu urządzenia kojarzą Ci się z wieloma przydatnymi funkcjami. Jest to prawda, ale ten temat omówimy za chwilę. Teraz skupimy się na innych zaletach, które są także istotne podczas wyboru właśnie tej nowoczesnej toalety. 

  • ekologia – jeśli martwisz się o środowisko i szukasz ekologicznych rozwiązań, to deska sedesowa z funkcją bidetu będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej nie tylko zmniejszasz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera, ale także redukujesz koszty eksploatacji i zużycie wody. 
  • oszczędność – zmniejszając zużycie wody i papieru, oszczędzasz i zmniejszasz swoje wydatki. 
  • zajmuje mało miejsca – nowoczesna toaleta sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Stawiając jedno urządzenie zamiast dwóch – toalety i bidetu – zaoszczędzisz miejsce. Dzięki temu małe wnętrze będzie wyglądało estetycznie.
  • łatwa w utrzymaniu w czystości – deski wykonane są z łatwoczyszczące się materiału. Wystarczy, że na wilgotną szmatkę dodasz małą ilość płynu i przetrzesz powierzchnię. Co więcej, dysza bidetowa czyści się automatycznie przed i po użyciu toalety. 
  • wysoki poziom higieny dla każdego – dzięki wbudowanym funkcjom, wszystkie osoby, będą mogły swobodnie i komfortowo korzystać z deski. To duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, starszych, a nawet kobie w ciąży.  
  • łatwa instalacja i obsługa – mimo zaawansowanej technologii, deski sedesowe z funkcją bidetu są zazwyczaj łatwe w montażu i obsłudze. Większość modeli dostępnych na rynku można zainstalować samodzielnie. Dzięki temu dostępne są dla każdego niezależnie od doświadczenia w obszarze instalacji takich urządzeń. 
  • różnorodność stylów i funkcji – deski nie tylko zapewniają różne funkcje, ale także komponują się doskonale z różnymi stylami w łazience. Wykonane są z różnych materiałów i dysponują wieloma kolorami i wzorami. Pozwala to na dostosowanie ich do indywidualnych preferencji każdego użytkownika. 

Deska sedesowa z funkcją bidetu – czym może zaskoczyć? 

Już wcześniej kilka razy wspomniane zostały liczne funkcje urządzenia. Teraz w końcu przyszedł czas, aby się z nimi dokładnie zapoznać. Na co możesz, liczyć kupując ten produkt i instalując go w swojej łazience? 

Przede wszystkim funkcja bidetu oraz mycie z przodu i z tyłu. Specjalna dysza wyłania się z tyłu muszli i pod wpływem ciśnienie “wyrzuca” wodę, która zadba o czystość okolic intymnych. Za pomocą panelu lub specjalnego pilota, który otrzymasz w zestawie, można regulować temperaturę wody oraz suszenia. Na panelu znajdziesz także przycisk, który umożliwi Ci dobór odpowiedniego ciśnienia wody. 

Deska sedesowa z funkcją bidetu zapewnia także: podświetlaną muszlę, wolnoopadającą deskę z buforem, który zapewnia ciszę opadanie, lampkę nocną oraz dezodorant, który niweluje nieprzyjemne zapachy. 

Musisz jednak pamiętać, że to, jakie funkcje posiada dana deska sedesowa, zależy od producenta i modelu, który wybierzesz. Dlatego przed zakupem sprawdź dokładnie specyfikację danego urządzenia. 

Ile kosztuje deska sedesowa z funkcją bidetu? 

Szacuje się, że deska sedesowa z funkcją bidetu kosztuje średnio około 2 tysięcy złotych. Jednak na rynku możesz znaleźć modele, które wahają się w przedziale od 1500 do nawet 4000 złotych. Wszystko zależy od funkcji, wykonania oraz firmy. 

Tak, to dużo pieniędzy, ale jest to idealna alternatywa dla pełnej toalety myjącej. Jej koszt to około 6-9 tysięcy złotych. Znajdziesz jednak modele z prestiżowych firm, za które zapłacisz nawet około 20 tysięcy złotych. Istny kosmos! 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz wiesz, jakie są zalety i funkcje deski sedesowej z funkcją bidetu. To urządzenie, które będzie sporym udogodnieniem podczas codziennej higieny. Wprowadzenie tego nowoczesnego rozwiązania do łazienki to inwestycja w higienę, komfort i przyszłość.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów