Dobre wnętrza

Nowoczesne firany do kuchni — jakie wybrać?

Kuchnia

Nowoczesne firany do kuchni — jakie wybrać?

04.08.2023

Firany w kuchni to atrakcyjna ozdoba i funkcjonalne narzędzie, które zapewnia prywatność, ponieważ w pewien sposób odgradza nas od wścibskich spojrzeń zza okien. Dobrze dobrane firanki wprowadzają do wnętrza więcej swobody. Dowiedz się więcej jakie firanki wybrać do kuchni i czy warto wybrać firanki gotowe jako alternatywę dla szytych na miarę — zapraszamy! 

Nowoczesne firany do kuchni 

Nowoczesne firany do kuchni to przede wszystkim wygoda. Zarówno w zawieszaniu firanek jak i ich zdejmowaniu. Dzięki firanom gotowym możemy wybrać interesujące nas wzornictwo bez zastanawiania się kto uszyje nam firanki i kiedy będą do odbioru. Firany gotowe możemy przejrzeć w sklepie lub online. Kolejną ważną rzeczą jest to, że firanki osłaniają nas od wścibskich spojrzeń przechodniów lub sąsiadów. Warto je mieć latem, ponieważ w pewien sposób mogą zastąpić moskitierę i osłonić nas trochę od światła słonecznego. Nowoczesne firany posiadają wiele motywów, które z łatwością możemy dopasować do wnętrza naszej kuchni. Nawet białe w całości firanki mogą być wzbogacone ciekawym motywem roślinnym, abstrakcyjnym, wzorami geometrycznymi i innymi dla urozmaicenia aranżacji. 

Firany gotowe do kuchni — jakie mocowanie wybrać? 

Wygodna, którą nam oferują producenci ułatwia dziś odnalezienie najlepszych firanek do każdej kuchni. Zamawiając firany do kuchni online mamy szansę ze spokojem przyjrzeć się każdej z nich. Firany gotowe i podzielone wg rozmiarów ułatwia zadanie — wystarczy zmierzyć nasze okno i zastanowić się nad rodzajem mocowania. Do wyboru mamy najczęściej wygodne firany na tasiemce i przelotkach. Do obu sposobów mocowania firan potrzebny będzie karnisz.  

  • Firany gotowe na tasiemce — Tasiemka jest rodzajem mocowania, kiedy przekładamy karnisz przez wszytą na górze tasiemkę. Okala ona też karnisz zatem wygląd zawieszonych firan jest bardziej jednolity niż w przypadku, kiedy wybieramy firany na przelotkach. Firany na tasiemce można układać i bez problemu przesuwać po karniszu. 
  • Firany gotowe na przelotkach — Tego typu firanki wieszamy przekładając przez karnisz tzw. przelotki, czyli zwykle koła wykończone jakiś rodzajem metalu lub aluminium w różnych kolorach. Taki rodzaj mocowania może podkreślić w subtelny sposób styl panujący w kuchni. Jeśli wybieramy firany gotowe na przelotkach, to warto by kolor przelotek był spójny z naszym kuchennym sprzętem AGD lub dekoracjami. 

Firany do kuchni gotowe czy szyte na miarę? 

Kiedyś wyboru nie było. Aby posiadać interesujące nas firany, dawniej trzeba było wybrać się do sklepu z tekstyliami i materiałami i wybrać odpowiedni wzór. Chociaż nie każdy potrafił sobie wyobrazić jak uszyte z danego materiału firanki będą prezentować się przy oknie. Dzisiaj mamy wybór i możemy zdecydować się na firany gotowe, które nie dość, że są banalnie proste do zawieszenia w domu samodzielnie, to jeszcze zwykle na opakowaniu znajduje się propozycja tego, jak aranżacja z danymi firankami będzie prezentować się przy oknie. Pozwala to każdemu łatwiej wyobrazić sobie jak materiał będzie prezentował się w naszym mieszkaniu. Dziś możemy to wszystko sobie ułatwić i wybrać firany gotowe nawet bez wychodzenia z domu! Wystarczy przejrzeć odpowiednie strony internetowe i zamówić przesyłkę do domu. 

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów