Dobre wnętrza

Do jakich wnętrz pasują zabytkowe sofy?

Aranżacja wnętrz i inspiracje

Do jakich wnętrz pasują zabytkowe sofy?

23.06.2023

Masz sentyment do starych mebli, które dzięki zdobionym elementom prezentują się bardzo urokliwie? Zastanawiasz się, jak umiejętnie wkomponować zabytkową sofę w nowoczesne wnętrze? Przeczytaj nasz artykuł, a przekonasz się, że antyczne kanapy mogą być niezwykle stylowym rodzajem wyposażenia pomieszczeń zaaranżowanych według różnych koncepcji.

Antyczna sofa jako dodatek do wnętrza w klasycznym stylu

Zabytkowe meble często są określane mianem przedmiotów z duszą, ponieważ skrywają w sobie kawałek historii. Nie da się ukryć, że antyki tworzą we wnętrzu niecodzienny klimat, nadając mu nieco elegancji. Gustowne zabytkowe sofy w stylu biedermeier mogą stanowić idealny dodatek do klasycznego salonu, sprawiając, że pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się szukanie antycznego wyposażenia wnętrz w sklepach z zabytkowymi meblami, np. Antique Beauty. W ten sposób zyskasz pewność, że zakupione kanapy i krzesła zostały starannie odrestaurowane i są w dobrym stanie. Taka antyczna kanapa z charakterystycznymi zagiętymi podłokietnikami będzie przepięknie się komponowała z prostymi nowoczesnymi meblami.

Dobrym pomysłem jest urządzenie wnętrza w taki sposób, aby antyczna sofa stanowiła najbardziej przykuwający uwagę element jego wyposażenia. Idealnym towarzystwem dla tego zabytkowego mebla będzie prosty drewniany stolik kawowy i gładki dywan. Antyczna kanapa z charakterystycznymi zagiętymi podłokietnikami będzie przepięknie się komponowała z prostymi nowoczesnymi meblami.

Zabytkowa sofa w eklektycznym wnętrzu

Kolejnym rodzajem wnętrz, w których sprawdzą się zabytkowe sofy, są pomieszczenia utrzymane w eklektycznym stylu. Wyposażenie tego typu wnętrz zwykle składa się z elementów z pozoru do siebie niepasujących, jednak w odpowiednim zestawieniu stanowiących spójną całość. Zatem ozdobna antyczna sofa może znakomicie współgrać z pozostałymi meblami w pokoju. Urządzenie wnętrza z wiekową kanapą wymaga jednak poczucia estetyki, aby pomieszczenie nie stało się przytłaczające. Warto zwrócić uwagę na wykończenie mebli — m.in. kolor tapicerki, zdobienia, rzeźbione motywy czy też wygięte elementy. Znakomitym pomysłem jest umieszczenie w pomieszczeniu więcej niż jednego zabytkowego mebla, a także dopasowanie do siebie koloru obić, wzornictwa, odcienia drewna czy też rodzaju ozdobnych elementów.

Wiekowa sofa w pomieszczeniu w stylu retro

Wnętrza w stylu retro to pomieszczenia, w których najlepiej odnajdą się zabytkowe meble. Pokoje urządzone w duchu minionych epok stanowią świetnie miejsca dla antycznych sof z czasów Ludwika XV, mebli z XIX wieku czy też krzeseł z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wnętrza retro kojarzą się z wytwornością i mają w sobie pewną nostalgię. Warto jednak dokładnie zaplanować aranżację pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona zabytkowa sofa. Dobrym rozwiązaniem może być wyposażenie pokoju w antyczne meble z podobnego okresu. W ten sposób stworzysz wyjątkowo przytulny salon, a wszystkie elementy pomieszczenia będą idealnie ze sobą współgrały.

Zabytkowe sofy świetnie wpasowują się w styl nowoczesnych wnętrz, tworząc w nich nieco sentymentalną atmosferę. Eleganckie antyczne kanapy mogą być wyjątkowo modnym dodatkiem do pomieszczeń urządzonych w klasycznym minimalistycznym stylu. Świetnie komponują się z meblami w eklektycznych wnętrzach i stanowią idealny element wyposażenia salonów zaaranżowanych w stylu retro.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów