Toalety z funkcją bidetu – innowacyjny i ekologiczny element w łazience

Łazienka

Toalety z funkcją bidetu – innowacyjny i ekologiczny element w łazience

14.06.2023

Coraz częściej do wnętrz wykorzystujemy nowoczesne technologie, które sprawiają, że korzystanie z urządzeń jest przede wszystkim wygodniejsze. Toalety z funkcją bidetu najbardziej rozpowszechnione są w Japonii – dlatego nic dziwnego, że często są nazywane po prostu japońskimi toaletami. Ten trend powoli zaczyna rozszerzać się w Polsce. 

W tym artykule przedstawię Ci, jakie funkcje i dlaczego warto wybrać WC z funkcją bidetu do łazienki. Czy taki zakup w ogóle się opłaca? Jakie korzyści da Twojej rodzinie? Przekonaj się sam, czytając dalej! 

Czym są toalety z funkcją bidetu?

Jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które uwielbiają wprowadzać nowoczesne technologie do swojego mieszkania. Z tej armatury łazienkowej korzystasz, jak ze zwykłej toalety, jednak posiada ona funkcje, które zapewniają dokładniejszą i bardziej komfortową higienę miejsc intymnych. 

Funkcja bidetu – jak działa i jak z niej korzystać? 

Do każdej toalety myjącej dołączony jest specjalny pilot, który może wyglądać, jak ten od telewizora, lub być przymocowany do bocznej krawędzi WC. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku na pilocie, z tylnej części toalety wysuwa się plastikowa lub metalowa dysza, z której pod lekkim ciśnieniem podawana jest woda

W tego typu urządzeniach dysza czyści się automatycznie przed i po skorzystaniu z tej funkcji. Dzięki temu zapewniona jest antybakteryjność. 

Dzięki takiemu urządzeniu zamontowanemu w łazience możesz komfortowo i bez większych problemów podmywać okolice krocza. Wykonujesz tę czynność bez wstawania z toalety. 

Mała wysuwana dysza sprawi, że korzystanie z toalety będzie bardziej komfortowe. Po podmyciu możesz wybrać także opcję suszenia. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker. 

Dla kogo opcja WC z funkcją bidetu będzie doskonałym rozwiązaniem?

Dla każdego. Takie urządzenie zapewnia wygodne i dokładne mycie okolic intymnych. Trzeba jednak podkreślić, że taka armatura, w szczególności sprawdzi się w domach i mieszkaniach, gdzie mieszkają osoby starsze i niepełnosprawne. Dzięki bidetowi i wielu innym funkcjom, będą mogli samodzielnie zadbać o higienę. WC z funkcją bidetu będą także pomocne dla kobiet w ciąży

Toalety z funkcją bidetu a ekologia 

Coraz większy nacisk kładzie się na ekologię. Dlatego, jeśli zależy Ci na praktycznym rozwiązaniu w swojej łazience, powinieneś postawić właśnie na taką toaletę. 

Dlaczego? Dzięki temu, że używasz wody do podmywania się po skorzystaniu z WC, ograniczasz używanie papieru toaletowego praktycznie do zera. Co więcej, oszczędzasz wodę, a także zmniejszasz koszty eksploatacji. Same plusy nie tylko dla Ciebie, ale i dla środowiska. 

Toalety z funkcją bidetu zapewnią Ci oszczędność wody i papieru toaletowego. Będziesz bardziej ekologiczny i przysłużysz się środowisku. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker. 

Innowacyjny pomysł do łazienki – poznaj inne funkcje urządzenia 

Toalety z funkcją bidetu mają wiele innych funkcji, które pozwalają dokładną higienę. Teraz przedstawię Ci kilka z nich. Oczywiście mogą się one różnić w zależności od modelu i producenta. Dlatego przed zakupem dokładnie przeczytaj opis produktu i zapoznaj się z dostępnymi funkcjami. 

Wybierając ten produkt, możesz liczyć na mycie z przodu i z tyłu. Dzięki temu bez zużywania papieru, a za pomocą kliknięcia odpowiedniej opcji na pilocie, podmyjesz okolice miejsc intymnych. Zapewnione jest także suszenie. Temperaturę wody, oraz powietrza możesz kontrolować na pilocie.

WC z funkcją bidetu bardzo często posiadają podświetlaną muszlę – dzięki temu nie będziesz musiał w nocy palić światła i nie obudzisz domowników. Podgrzewane siedzisko, którego temperaturę możesz sterować za pomocą pilota, to kolejna ciekawa funkcja. 

Co jeszcze zapewni komfortowe i przyjemne korzystanie z WC? Na pewno dezodorant, który zamontowany jest we wnętrzu muszli i niweluje nieprzyjemne zapachy. Pomocne jest także sterowanie pokrywą za pomocą pilota lub czujnika stopy. Klapa toalety najczęściej jest wolnoopadająca. Niektóre z modeli mają także funkcję samoistnego opadania, kiedy przez dłuższy czas nie wykrywa żadnego ruchu. Zautomatyzowana jest także spłuczka, która uruchamia się po skorzystaniu z toalety. 

Jak sam widzisz WC z funkcją bidetu to innowacyjna i ekologiczna opcja. Zapewni Ci najwyższy poziom higieny. Wybierz odpowiedni model do swojej łazienki i wprowadź nowoczesność do wnętrza. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów