Gdzie postawić biurko w pokoju?

Funkcjonalne mieszkanie

Gdzie postawić biurko w pokoju?

22.05.2023

Biurko to jeden z tych elementów wyposażenia domu, który posiada praktycznie każdy z nas. Służy ono zarówno do pracy, nauki, jak i do zabawy, ale żeby można było z niego wygodnie i praktycznie korzystać, musi być też odpowiednio ustawione. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji pokoju z biurkiem?

Jak postawić biurko w pokoju?

Niektórzy powiedzą, że najlepiej postawić biurko tak jak akurat mamy miejsce, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Odpowiednie ustawienie ma duże znaczenie dla naszej wygody i trzeba zwrócić uwagę choćby na dostęp do światła. Jeżeli miejsce będzie zbyt ciemne lub zbyt jasne, wówczas po prostu będzie nam niekomfortowo z niego korzystać. Pomysły na aranżacje biurek omawiają artykuły na biurka.com.pl, skąd można dowiedzieć się jak ustawić biurko i jak je urządzić, by było praktyczne. Wbrew pozorom takie kwestie są bardzo istotne.

A co z ustawieniem? Jeżeli w pokoju jest okno, to ważne będzie, aby biurko było jak najbliżej niego. Trzeba jednak zwrócić uwagę, na którą stronę ono wychodzi i w jakiej porze przebijają się przez nie promienie słońca. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie biurka prostopadle do ściany, która znajduje się przy oknie.

Jaki pomysł na biurko w małym pokoju?

Jeżeli nasz pokój jest mały, nie mamy zbyt wiele opcji aranżacyjnych. Jak zostało wspomniane wyżej, dobrze jeżeli ustawimy biurko jak najbliżej okna, choć niekoniecznie tuż pod nim (będzie za dużo światła i jednocześnie widoki za oknem zadziałają rozpraszająco). Jeżeli nie mamy miejsca na klasyczne biurko, można zastanowić się nad alternatywami, np. niewielkim stolikiem lub nawet specjalnym blatem mocowanym do ściany. Ciekawą opcją są także biurka chowane w szafie, dzięki czemu możliwe jest praktyczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. 

Jak ustawić dwa biurka w jednym pokoju?

Kolejnym wyzwaniem, jakie stoi przed nami przy aranżacji wnętrza, to także ustawienie dwóch biurek w jednym pomieszczeniu. Można tutaj zdecydować się na dwa rozwiązania, czyli po pierwsze wybór jednego dwuosobowego biurka lub zakup dwóch osobnych mebli. Wiele będzie tutaj zależało od ilości wolnego miejsca. Można więc postawić oba meble (lub jedno większe biurko) pod dłuższą ścianą albo zdecydować się na ustawienie ich naprzeciwko siebie. 

Jakie ustawienie najlepsze dla biurka z pokoju dziecka?

Ustawienie biurka w pokoju dziecka nie różni się niczym, od tego w pokoju osoby dorosłej. Warto więc pamiętać o podanych wyżej zasadach, by pociecha mogła z mebla swobodnie korzystać zarówno do zabawy, jak i nauki. Czasami dla zaoszczędzenia przestrzeni rodzice decydują się też na zakup piętrowych łóżek razem z biurkiem, co w wielu przypadkach jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Najważniejsze przy ustawianiu biurka w pokoju jest to, by kierować się własną wygodą. Kiedyś nie przywiązywano do tego wagi, ale obecnie, gdy wiele osób pracuje zdalnie w domu, ma to spore znaczenie. Niezależnie od tego, czy będzie to pod ścianą, pod oknem czy w rogu pokoju, istotne jest to, jak wpływa to na nasz komfort. Zwracaliście kiedyś na to uwagę?

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów