Dobre wnętrza

Jak urządzić łazienkę marzeń?

Łazienka

Jak urządzić łazienkę marzeń?

14.03.2023

Łazienka to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w całym domu – dlatego warto odwiedzić salony łazienek nie tylko po to aby się zainspirować wybierając płytki bądź armaturę, ale również po to aby zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej aranżowania wnętrz tego typu. Jak więc urządzić to wyjątkowe miejsce, w którym przygotowujesz się do pracy i w którym relaksujesz się po ciężkim dniu? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę i jaką kolorystykę warto wybrać? Dlaczego ceramika łazienkowa jest tak istotna i gdzie można wykonać dobry projekt łazienki? I gdzie można znaleźć najlepsze produkty, które sprawdzą się właśnie w łazience?

1.Jak urządzić łazienkę – zasady urządzania małych pomieszczeń

2. Światło – dlaczego jest tak istotne w łazience?

3. Lustra i przeszklone kabiny prysznicowe – jaki jest ich cel?

4. Ściany i podłogi – jaka kolorystyka powinna dominować?

5. Płytki ceramiczne czy farby odporne na wilgoć – co wybrać?

6. Meble oraz armatura łazienkowa – jak wybrać odpowiednie produkty dla siebie?

7. Wyposażenie łazienek Łódź – gdzie w Łodzi znaleźć solidny salon łazienek?

Jak urządzić łazienkę – zasady urządzania małych pomieszczeń

Łazienka marzeń - Strefa Kąpieli

Łazienki to najczęściej małe pomieszczenia, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki. A skoro pomieszczenia te nie mają dużej powierzchni, trzeba je urządzić w taki sposób, aby chociaż optycznie wydawały się większe. Na szczęście dobry salon łazienkowy, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne w łazience elementy, z pewnością będzie miał w swoim asortymencie takie produkty, które nie tylko pozwolą ci uzyskać atrakcyjny wygląd pomieszczenia, ale również i zwiększą jego funkcjonalność. To miejsce, w którym znajdziesz kabiny prysznicowe, wanny, armaturę i całą resztę dodatków.

Światło – dlaczego jest tak istotne w łazience?

Światło jest istotnym punktem każdej łazienki ponieważ to właśnie od jego rozmieszczenia zależy, czy pomieszczenie będzie prezentowało się optycznie większe niż jest w rzeczywistości. Najczęściej jest tak, że w łazience znajduje się kilka źródeł światła – jedno główne, zawieszone na suficie bądź wysoko nad drzwiami, oraz kilka pomniejszych, najczęściej umieszczonych przy lustrach. Ich zadaniem jest oświetlać twoją sylwetkę, gdy będziesz przygotowywać się do wyjścia.

Lustra i przeszklone kabiny prysznicowe – jaki jest ich cel?

Wśród elementów wyposażenia łazienki nie może zabraknąć luster i elementów przeszklonych – szczególnie wtedy, gdy decydujesz się na zamontowanie kabiny prysznicowej. Tego typu elementy są w stanie powiększyć optycznie każde pomieszczenie, nie tylko łazienkę. Dzięki temu będziesz mieć wrażenie przestrzeni nawet w najmniejszym pokoju. Warto przy tym stawić na więcej niż jedno lustro i ustawić je naprzeciw siebie – tak aby każde odbijało to, co odbija się w tym drugim.

Ściany i podłogi – jaka kolorystyka powinna dominować?

Łazienka marzeń - Strefa Kąpieli

Jeżeli zastanawiasz się nad doborem płytek ceramicznych zdobiących ściany i podłogę, to przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na ich kolorystykę. W każdej łazience, która jest niewielkich rozmiarów, powinny dominować kolory jasne i czyste. Znacznie lepiej odbijają światło i dzięki temu są w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie. Warto ten trick powielić w różnych pomieszczeniach, jeżeli nie chcesz aby prezentowało się ono ponuro, smutno i klaustrofobicznie. 

Płytki ceramiczne czy farby odporne na wilgoć – co wybrać?

Wiele osób zastanawia się nawet nad tym, co będzie lepsze w łazience – płytki ceramiczne czy farby odporne na wilgoć. W takim ekosystemie, jak ten łazienkowy, znacznie lepiej poradzą sobie płytki, z których łatwiej jest ścierać zabrudzenia i wilgoć. Ponadto płytki stanowią dodatkową warstwę ochronną pomiędzy ścianą a zewnętrzem, dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że na ścianie wyodrębni się grzyb lub cokolwiek innego, co będzie niepożądane. 

Meble oraz armatura łazienkowa – jak wybrać odpowiednie produkty dla siebie?

Jakie powinny być meble łazienkowe a także te wykorzystywane to różnych pomieszczeń? Przede wszystkim warto postawić na produkty solidne jakościowo. Szczególną uwagę powinny przyciągać meble odporne na wilgoć, które są przystosowane do bytowania w danym pomieszczeniu. Na szczęście takie meble, armaturę i elementy wyposażenia można znaleźć w każdym stylu, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie takie baterie łazienkowe, na jakich mu zależy. A jeżeli szukasz inspiracji z pewnością znajdziesz mnóstwo przez internet. 

Wyposażenie łazienek Łódź – gdzie w Łodzi znaleźć solidny salon łazienek?

Gdzie w mieście Łódź salon łazienek się znajduje, gdzie poszukasz konkretny model armatury i innego rodzaju wyposażenia łazienek takie, jak Besco wanna? W Łodzi na Alei Włókniarzy 203 znajduje się salon, który spełni wszystkie twoje wymagania. W naszej ofercie znajdują się wanny wolnostojące, kabiny prysznicowe, szafki łazienkowe czarne i brodziki prysznicowe – słowem wszystko, czego będziesz potrzebować aby stworzyć łazienkę marzeń w swoim domu bądź mieszkaniu – niezależnie od jej metrażu. 

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów