Osuszanie mieszkań po zalaniu i nadmiernej, długotrwałej wilgoci

Sprzątanie

Osuszanie mieszkań po zalaniu i nadmiernej, długotrwałej wilgoci

27.01.2023

Wilgoć, zalania, przez sąsiadów, powodzie, nieszczelność dachów. Można wymieniać bardzo dużo czynników ryzyka, jakie doprowadzają do tego, że mieszkanie będzie miało problem z osuszeniem się samemu w odpowiedni sposób. Odpowiedni i bezpieczny, który nie będzie dawał ryzyka ewentualnego rozwoju grzybów i pleśni ani niszczenia sprzętów i elementów wystroju. Dlatego też profesjonalne osuszanie mieszkań powinno być procesem, który zostaje wdrożony natychmiast.

Osuszanie mieszkań przez specjalistów – czy potrzebne?

Woda bez problemu może wniknąć w ściany, drewniane podłogi i panele, a nawet w podsadzkę poprzez pory w spoinach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że samodzielne osuszenie mieszkań bez wspomagania się profesjonalnym sprzętem będzie miało efektywne. I nawet jeżeli na pierwszy rzut oka będzie nam się wydawać, że pozbyliśmy się wilgoci, może się okazać, że za kilka lat na ścianach pojawią się szkodliwe dla zdrowia wykwity pleśni i napęczniałe elementy podłóg czy mebli.

Osuszanie mieszkań przez profesjonalistów – jak wygląda?

Firmy zajmujące się profesjonalnym osuszaniem mieszkań po zalaniach, powodziach czy przeciekach, posiadają przede wszystkim profesjonalny sprzęt, którego nie sposób zastąpić, aby przeprowadzić dokładnie tego typu operacje. Są to różnego rodzaju osuszacze powietrza, ale też specjalne pompy, które wydobywają wodę z miejsc, w których jej nawet nie widać.

Wezwanie profesjonalnej ekipy osuszającej ściany czy podłogi powinno mieć miejsce niemal natychmiast po zalaniu. Najlepiej jest powiadomić odpowiednią firmę na tyle szybko, aby pojawiła się ze sprzętem nie później niż dobę po zalaniu. W ten sposób osuszanie mieszkania będzie dużo bardziej efektywne. Zazwyczaj prace takich firm są rozpoczynane automatycznie po rozpoznaniu potrzeb, wykonaniu kosztorysu prac i jego akceptacji przez klienta. Osuszanie za pomocą odpowiedniego sprzętu może potrać czasami kilka, a nawet kilkanaście dni, aby mieć pewność, że nie pozostała nigdzie żadna wilgoć. Jeżeli jednak pożałujemy teraz kosztów tego typu pracy, za kilka lat możemy potrzebować o wiele więcej, aby przeprowadzić generalny remont.

Osuszanie mieszkań i ubezpieczenie

Zalanie dobytku jest stresującym czasem, a jeszcze dodatkowo musimy zająć się dokumentacją do zgłoszenia do firmy ubezpieczeniowej. Całe szczęście działalności zajmujące się osuszaniem mieszkań to często specjaliści, którzy bez problemu przygotują za nas całą dokumentację wskazującą na dokładne skutki zalania i przeznaczoną do ubiegania się o wypłatę odszkodowań.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów