Dobre wnętrza

Uchwyty do szkła, czyli podstawa wykonania konstrukcji szklanych we wnętrzach

Budowa i remont

Uchwyty do szkła, czyli podstawa wykonania konstrukcji szklanych we wnętrzach

25.01.2023

Nowoczesne wnętrza są obecnie dosyć mocno zdominowane przez jasne elementy, styl skandynawski i szkła. Te ostatnie nadają pomieszczeniu odpowiedniej lekkości, przejrzystości, jak i sprawdzają się jako element rozdzielający przestrzeń w przypadku jej małego metrażu. Zarówno pod względem tego, jak mało miejsca zabiera szklana przegroda, jak i tego, że wizualnie nie zmniejsza przestrzeni.

Uchwyty do szkła – nierdzewne – gdzie się je wykorzystuje?

Uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej świetnie odpowiadają na potrzeby tego typu szklanych konstrukcji. Można je zamontować jako wsporniki szklanych drzwi i przepierzeń, które często są spotykane w nowoczesnych biurowcach, tak zwanych open spacer. Oprócz tego są oczywiście stałym elementem różnego rodzaju szklanych drzwi bezramowych, zwłaszcza takich otwieranych manualnie, a nie automatycznie.

Inne wykorzystanie elementów ze stali nierdzewnej do szkła, są oczywiście różnego rodzaju balustrady. Te spotykane są zarówno w nowoczesnym budownictwie jako element balkonów zewnętrznych, jak i po prostu jako typowa balustrada schodowa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Uchwyty do szkła i bezpieczeństwo szklanych konstrukcji

Jeżeli chodzi o balustrady wykonane ze szklanych tafli, bardzo często pojawia się pytanie, czy są one wystarczająco bezpieczne, Głównie w miejscach publicznych, gdzie opiera się i przechodzi wiele osób, jak i w domach z małymi dziećmi i zwierzętami. Nowoczesna technologia pozwala na tworzenie odpowiednio hartowanych, wzmocnionych, szklanych tafli, które zdecydowanie są w stanie bezproblemowo poradzić sobie z różnego rodzaju zachowaniem osób ich użytkującymi. Mowa tu zarówno o wszelkim opieraniu się, czy nawet wpadnięciu z impetem na konstrukcje i bezpośrednich uderzeniach w taflę. W przypadku pierwszych możliwości odpowiednio dobrane i zamontowane uchwyty do szkła to gwarancja tego, że balustrada nie ma możliwości utracenia stabilności, czy nawet uszkodzenia pod wpływem ciężaru człowieka. W przypadku uderzeń tafle szklane są na tyle mocne, że ciężko je w ten sposób uszkodzić.

Uchwyty do szkła i wybór kolorów dobranych do aranżacji

Dostępne w ofercie wielu sklepów i producentów uchwyty do szkła to mnogość wyboru i możliwości zastosowania elementów o różnego rodzaju wielkości, grubości, kształcie a niejednokrotnie także kolorze, którym uchwyty ze stali nierdzewnej zostają pokryte. Można zakupić zarówno w odcieniach srebra, miedzi czy złota, jak i o wykończeniu błyszczącym, satynowym lub matowy, Daje to możliwości dobrania ich idealnie pod projekt, czy to wnętrza, czy innych miejsc.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów