Wybuduj bez pozwolenia na budowę. Dom przy Wiosennej 23 – projekt domu taniego i szybkiego w budowie.

Budowa i remont

Wybuduj bez pozwolenia na budowę. Dom przy Wiosennej 23 – projekt domu taniego i szybkiego w budowie.

02.01.2023

Niedawna nowelizacja przepisów prawa budowlanego umożliwia budowę domu o powierzchni zabudowy do 70 m² bez konieczności uzyskiwania urzędowego pozwolenia na budowę. Jakie domy możemy budować na zgłoszenie? Niewielkie, o prostej konstrukcji i maksymalnie 2 kondygnacjach. Jednym z takich budynków jest projekt domu Dom przy Wiosennej 23. 

Dom przy Wiosennej 23

Projekty domów tanich w budowie – Wiosenna 23 i jej oszczędny charakter. 

W założeniu zmienionych przepisów domy na zgłoszenie powinny być tanie i proste w budowie. Dom przy Wiosennej 23 spełnia takie warunki, dzięki prostym zabiegom architektonicznym. W projekcie zrezygnowano z podpiwniczenia, co znacząco obniża koszty budowy. Garaż zastąpiono lekką i prostą konstrukcyjnie wiatą garażową, co powoduje dodatkowe oszczędności. Projekty domów tanich w budowie powinny minimalizować drogie w wykonaniu elementy, dlatego przy Wiosennej 23 zmieniono tradycyjne balkony na balkony francuskie. Pozostał jeden, który ma swoje funkcjonalne uzasadnienie, gdyż tworzy jednocześnie zadaszeni nad wejściem. W projekcie przewidziano prosty dach dwuspadowy z dwoma lukarnami doświetlającymi wnętrze poddasza. Pod względem konstrukcyjnym projekt domu jest w pełni zoptymalizowany. Jedna ściana nośna i jeden słup podporowy to wszystko, jeśli chodzi o drogie w wykonaniu elementy konstrukcyjne. W projekcie ograniczono do dwóch również liczbę trzonów kominowych, co ma istotny wpływ na bilans ekonomiczny inwestycji. Zwarta bryła i regularne kształty, przy powierzchni zabudowy 66.10 m² pozwalają realnie myśleć o szybkiej i sprawnej budowie.

Dom przy Wiosennej 23

Parter pełen możliwości.

Projekty domów na zgłoszenie to domy do 70 m² powierzchni zabudowy, jednak powierzchni użytkowa budynku może być większa. Wiosenna 23 dysponuje 83-ma m² funkcjonalnie urządzonej przestrzeni mieszkalnej. Na parterze znajdziemy otwartą kuchnię, pokój dzienny oraz dodatkową sypialnię i łazienkę. Kuchnia jest oddzielona od pokoju dziennego nowoczesną ladą barową. Na styku salonu i kuchni jest miejsce na jadalniany stół. Całości klimatu dodaje kominek, który ogrzeje i rozświetli wnętrze w chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Parter jest dobrze skomunikowany ze strefą przydomowej zieleni dzięki przesuwnym drzwiom tarasowym. Obecność dodatkowego pokoju na parterze umożliwia realizację budowy systemem dwuetapowym – najpierw parter, później poddasze. Pierwsza kondygnacja ma ok. 45 m², więc spełnia standardy przeciętnego mieszkania w wielorodzinnym budownictwie, a przecież mamy jeszcze do dyspozycji poddasze. 

Dom przy Wiosennej 23 – rzut parteru

Trzy pokoje na poddaszu – spokój i komfort dla wszystkich. 

Pod dachem Wiosennej 23 znajdziemy trzy sypialnie, każda z dostępem do balkonu. Pokoje są ustawne, dobrze doświetlone i jest w nich miejsce na niezbędne meble. Do dyspozycji mieszkańców oddano tu również kompletnie wyposażony kąpielowy pokój. Łazienka posiada narożną wannę, sedes, bidet oraz dużą umywalkę. Ma również współdzielony dostęp do balonu znajdującego się nad wejściem do domu. Poddasze jest słoneczne (dzięki lukarnom) oraz dobrze wentylowane ze względu na dostęp każdego pokoju do balkonu. Piętro przy Wiosennej 23 to kolejne 40 m² funkcjonalnej powierzchni użytkowej. Małe projekty domów z poddaszem to przytulne i wygodne budynki, które wybudujemy bez narażenie domowego budżetu. 

Dom przy Wiosennej 23 – rzut poddasza. 

Elegancki i energooszczędny projekt domu. 

Dom przy Wiosennej 23 to projekt domu utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Został wykończony przy użyciu oryginalnym materiałów, takich jak kamień elewacyjny, szkło, czy stal cynkowana (balkon). Nowoczesnego charakteru dodaje całości narożne okno oraz przesuwne drzwi w systemie HS. Nie tylko zewnętrznie Wiosenna 23 ma nowoczesny charakter. Dokumentacja projektowa zawiera również dodatkowe projekty wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz projekt instalacji solarnej. Rekuperacja i solary wykorzystane w trakcie budowy domu dają możliwość oszczędnego użytkowania budynku. Dzięki zastosowaniu wspomnianych systemów, koszty przygotowania ciepłej wody dla domu i ogrzewania można można ograniczyć nawet o 60%. Projekty domów energooszczędnych, do których należy Dom przy Wiosennej 23 to współcześnie standard i podstawowy wybór inwestorów.
Projekt znajdziecie na GALERIADOMOW.PL, gdzie poza Wiosenną znajdują się inne ciekawe projekty domów tanich i szybkich w budowie, możliwych do relacji bez pozwolenia na budowę. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów