Dobre wnętrza

Nie tylko do biura: sprawdź, dlaczego żaluzje aluminiowe to świetny wybór do salonu

Salon

Nie tylko do biura: sprawdź, dlaczego żaluzje aluminiowe to świetny wybór do salonu

03.11.2022

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy w domu najwięcej czasu. Dlatego właśnie podczas jego urządzania powinniśmy zadbać o żaluzje, które zarówno będą nas chronić przed światłem, jak i pasować do naszego wnętrza. Na pewno warto wziąć pod uwagę żaluzje aluminiowe, które teraz można wykorzystać już nie tylko w biurze.

Dlaczego właśnie aluminium?

Żaluzje aluminiowe białe

Aluminium to materiał znany z wytrzymałości i sprężystości. Dzięki temu żaluzje aluminiowe są mało podatne na wgniecenia i zniszczenie. Nic więc dziwnego, że osoby, chcące zainwestować w wytrzymałe osłony okienne, często wybierają właśnie modele wykonane z aluminium.

Wytrzymałość to jednak nie wszystko. Niezaprzeczalnym atutem żaluzji aluminiowych jest fakt, że są odporne na wilgoć i wodę. W perspektywie dłuższego, codziennego użytkowania radzą sobie lepiej od modeli drewnianych. Dodatkowo możliwość dowolnego ustawienia listków żaluzji pozwala manipulować światłem w zależności od indywidualnych potrzeb. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku rolet – by wpuścić do wnętrza światło słoneczne, należy podciągnąć cały materiał. Warto również zaznaczyć, że w porównaniu z innymi systemami osłonowymi, żaluzje aluminiowe wypadają najkorzystniej pod względem ekonomicznym. 

Żaluzje aluminiowe w salonie pozwalają na dużą różnorodność

Popularność żaluzji wykonanych z aluminium wynika też na pewno z ich uniwersalności. Szeroka gama dostępnych kolorów sprawia, że możemy dobrać je do każdego wnętrza. Żaluzje w jasnych kolorach jak biel i beż, ale także w czerni i szarościach, sprawdzą się w nowocześnie urządzonym salonie. 

Jeżeli nasze wnętrza są raczej ciepłe i pełne kolorowych materiałów, i drewnianych mebli, to bez problemu znajdziemy żaluzje aluminiowe, które pasują do nich kolorystycznie. Do wyboru mamy żaluzje imitujące jasne drewno jak lipa, ciemne jak mahoń i wszystkie rodzaje pomiędzy. Tym sposobem żaluzje z aluminium będą pasować do różnego rodzaju wnętrz: skandynawskich, boho, tradycyjnych, eleganckich i klasycznych.

W jakim kolorze wybrać żaluzje aluminiowe?

Ciemne żaluzje do salonu, zdjęcie pochodzi ze strony: https://clicky.pl/zaluzje-aluminiowe-c-1.html 

Częstym wyborem są jasne osłony okienne, ponieważ są one uniwersalne i pozwalają na częste zmiany wystroju bez konieczności zmiany koloru żaluzji. Jasne żaluzje zapewniają również większą ilość odbijanego światła, co rozjaśnia pomieszczenie. 

Oczywiście nic nas też nie powstrzyma przed wybraniem ciemniejszych żaluzji, jeżeli pasują one do naszych wnętrz i jesteśmy pewni, że nie będziemy szybko zmieniać wystroju.

Czy dobiorę rozmiar żaluzji aluminiowych do swojego okna?

Nie musisz się martwić o dokładny rozmiar swojego okna. To dlatego, że możesz dostosować żaluzje tak, aby idealnie pasowały do Twojej framugi. Dostępne są w wielu wersjach rozmiarowych – bez problemu znajdziesz m.in. gotowe, szerokie żaluzje aluminiowe idealne do dużego okna salonowego, jak i mniejsze pasujące do okien łazienkowych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wybrać modele, które będą dostosowane rozmiarem do Twoich framug (zarówno pod względem wysokości, jak i szerokości). 

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości czy żaluzje aluminiowe w salonie to dobry pomysł, zajrzyj do Internetu. Zobaczysz tam mnóstwo inspirujących zdjęć salonów ze stylowymi i wygodnymi żaluzjami aluminiowymi. Na pewno znajdziesz zdjęcie wnętrz podobnych do Twojej wizji, które pozwolą Ci zwizualizować żaluzje aluminiowe w Twoim salonie.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów