Dobre wnętrza

Narożniki w kształcie U – do jakich wnętrz pasują?

Salon

Narożniki w kształcie U – do jakich wnętrz pasują?

27.10.2022

Narożniki w kształcie litery U to świetne rozwiązania zarówno do klasycznych domowych salonów, jak i nawet przestrzeni biurowych. Duży obszar do odpoczynku gwarantuje regenerujący czas dla naszego ciała oraz umysłu. Powinniśmy jednak pamiętać, że narożniki U mają duże gabaryty, dlatego potrzebujemy więcej miejsca na ich swobodne użytkowanie. Jaki narożnik w kształcie litery U wybrać, aby perfekcyjnie pasował do aranżowanego pokoju? Jaki styl będzie najbardziej odpowiedni, chcąc podążać za najnowszymi trendami? Sprawdź!

Funkcjonalny narożnik w kształcie U

Nowoczesne narożniki w kształcie litery U są często wyposażone w dodatkowe funkcje, umożliwiające ich dowolne ustawienie. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie, jeśli „ramiona” mebla nie są symetryczne. W takiej sytuacji możemy dowolnie dostosować układ boków mebla po to, aby pasowały one idealnie do naszej wizji aranżacyjnej pomieszczenia. Dużą zaletą narożników w kształcie U jest bez wątpienia także ich możliwość przekształcenia w miejsce do snu, sporadycznego lub, w razie potrzeby, codziennego.

Pamiętajmy jednak, że reprezentacyjne narożniki zazwyczaj nie są tworzone z myślą o zdrowym odpoczynku. W przypadku, kiedy nasz narożnik U będzie służyć za łóżko, zainwestujmy w dodatkowy materac nawierzchniowy, który perfekcyjnie przygotuje zaadaptowaną przestrzeń do spokojnego i higienicznego snu.

Narożnik U – gdzie ustawić?

Pokaźne narożniki w towarzystwie gustownych ław przeważnie kojarzą nam się z przestronnymi salonami i pokojami dziennymi. Oczywiście jest to słuszne miejsce do umieszczania takich mebli, ale co, jeśli postanowimy zaaranżować nasze biuro tak, aby miało ono także miejsce do odpoczynku w ciągu dnia? Nowoczesne narożniki w kształcie litery U staną się idealnymi elementami wystroju wnętrz. Stawiajmy jednak na modele, które uświetnią wystrój pomieszczenia, a nie dodatkowo zagracą. Duże narożniki czy kanapy są świetnymi separatorami przestrzeni w domach i biurach.

Często narożniki w kształcie U stosuje się do oddzielenia umownej części kuchennej od salonowej. Rozwiązanie to pozwala na jasne zaznaczenie funkcjonalności wyodrębnionych miejsc, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości przestrzennej w pomieszczeniu.

Narożnik w kształcie litery U – jaki wybrać?

Obszerny narożnik w kształcie litery U to nie tylko mebel funkcjonalny, ale i wysoce dekoracyjny. Ponadto, ze względu na jego gabaryty, jest elementem najbardziej zwracającym uwagę w urządzonym salonie, pokoju dziennym, czy biurze. Powinniśmy zatem, przed dokonaniem zakupu, dokładnie przemyśleć, w jakim stylu został wykonany mebel, z jakiej tkaniny oraz, w jakim kolorze.

Neutralne będą oczywiście klasyczne narożniki w jasnych pastelowych kolorach oraz prostych kształtach. Jeśli jednak zdecydujemy się na znaczne ożywienie pomieszczenia, postawmy na mocno odznaczające się barwy względem reszty zaaranżowanego wnętrza. Zwróćmy także szczególną uwagę na dodatki, które umieścimy na narożniku w kształcie litery U. Koce, poduszki i narzuty mogą diametralnie zmienić wygląd każdego siedziska, nadając mu swoistego charakteru lub tonując już krzykliwy wygląd.

Wygląd domowego salonu czy biurowej przestrzeni powinien być zawsze skrupulatnie przemyślany i odpowiednio zaaranżowany. Jest to szczególnie ważne w przypadku ustawiania w pomieszczeniach dużych elementów, takich jak narożniki w kształcie U. Zadbajmy zatem o spójną koncepcję wystroju całego obszaru, wybierając siedzisko, które zaakcentuje główną koncepcję i w razie potrzeby stanie się świetnym miejscem do snu domowników lub gości.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów