Listwy ozdobne do mebli – nowy trend wnętrzarski?

Dodatki i akcesoria

Listwy ozdobne do mebli – nowy trend wnętrzarski?

28.04.2022

Powszechnie wiadomo, że ładna, zdobiona donica, piękny bieżnik czy obrazy spełniają funkcję dekoracyjną. Nie każdy jednak wie, że praktyczne elementy wyposażenia, które wykorzystujemy na co dzień i które ułatwiają nam organizację przestrzeni same w sobie również mogą stanowić elementy dekoracyjne.

Obecnie trendy wnętrzarskie szukają coraz ciekawszych rozwiązań, którymi można urozmaicić dane wnętrze. Jeśli myślisz, że listwy znajdą zastosowanie tylko na ścianie lub podłodze to jesteś w błędzie.

Przy pomocy listew dekoracyjnych możesz znacznie poprawić design swoich mebli. Meble zajmują znaczną część przestrzeni mieszkalnej. Z tego względu ich wygląd nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnego wrażenia o danym wnętrzu. Każdy z nas ma w domu meble, to czy wykorzystamy w pełni ich potencjał czy nie zależy tylko od nas.

Wykorzystanie listew ozdobnych do dekoracji mebli staje się coraz bardziej popularne. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie elegancji wnętrza, a także odmianę jego dotychczasowego charakteru. Z tego powodu rozwiązanie to doskonale sprawdzi się również dla osób, które pragną wprowadzić do swojej przestrzeni jakieś zmiany, ale chcą uniknąć generalnego remontu.

Listwy maskujące do mebli kuchennych i nie tylko …

Listwy ozdobne do mebli i do frontów meblowych wykorzystywane są zarówno w sypialni, salonie jak również w kuchni. Listwa do mebli kuchennych pozwala na stworzenie nowego charakteru i sprawia, że kuchnia wygląda dużo bardziej elegancko. Listwy wykończeniowe do mebli kuchennych, podobnie jak do innych mebli powinny być odpowiednio dopasowane kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia. Spójność i harmonia jest bardzo istotna dla ogólnego wrażenia na temat danego wnętrza.

Najczęściej i najchętniej wybieranymi profilami ozdobnymi do dekoracji mebli są płaskowniki oraz kątowniki. Funkcja listew ozdobnych nie ogranicza się jednak jedynie do dekoracji pomieszczenia. Pozwalają one również na ochronę i zabezpieczenie danego mebla.

Płaskownik pozwala na ukrycie ewentualnych niedoskonałości, a kątownik tworzy ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed szkodliwym działaniem wilgoci. Narożniki pełnią również funkcję maskującą. Listwa narożna do mebli pozwala na ukrycie występujących na meblu uszkodzeń czy zarysowań.

Dekoracja mebli przy pomocy listew ozdobnych zyskuje dopiero na popularności. Do tej pory bardziej istotną funkcją była rola maskująca, ochronna. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ozdobę swoich mebli już na etapie projektowania przestrzeni. Listwa maskująca do mebli – płaskownik czy kątownik pozwala na stworzenie bardzo eleganckiego, szykownego designu.

Listwa wykończeniowa do mebli – dobierz kolor idealny do Twojego wnętrza

W zależności od tego, w jakim stylu aranżacyjnym planujesz lub już wykończyłeś swoje wnętrze, należy odpowiednio dobrać kolor listwy do wykończenia mebli. Należy pamiętać, że powinna pasować ona zarówno do samego mebla, jak i całego pomieszczenia.

Bardzo chętnie wybieranym kolorem jest złoto, który dzięki niezwykłej elegancji i luksusowemu wyglądowi świetnie wypełnia dane wnętrze. Jest to wybór dla osób, które pragną wyrazistych dodatków w swoim wnętrzu.

Bardziej delikatnym, stonowanym wyborem jest srebro oraz czerń. Listwa do mebli w tych kolorach to bardzo klasyczne, ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z trendów.

Coraz większą popularność zyskuje również kolor miedziany, który dzięki subtelności, ale jednocześnie oryginalności wprowadzi do Twojego wnętrza nietuzinkowy, bardzo estetyczny element dekoracyjny.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów