Meble kuchenne na wymiar w Krakowie – na co zwracać uwagę planując kuchnię?

Kuchnia

02.02.2022

Tworząc projekt mieszkania zwracamy uwagę na to, aby było ono zarówno stylowo urządzone jak i funkcjonalne. Ta druga cecha jest szczególnie pożądana w przypadku pomieszczenia, jakim jest kuchnia. Jest to miejsce, które powinno być wyjątkowo praktyczne, aby ułatwić i uprzyjemnić nam codzienne obowiązki związane z gotowaniem.

Rozwiązaniem, które ułatwia stworzenie optymalnej przestrzeni są meble kuchenne na wymiar. W naszym artykule przedstawimy rady dotyczące planowania przestrzeni, jaką jest kuchnia. 


Funkcjonalna kuchnia na wymiar. Kraków – co oferuje?

Przed wyborem materiałów, z jakich wykonane będą meble kuchenne na wymiar Kraków oraz kolorystyki w jakiej będzie utrzymana cała kuchnia, warto pochylić się nad praktycznymi aspektami tego pomieszczenia.

Jeżeli chcemy, aby spędzanie czasu w kuchni było przyjemne, powinniśmy zadbać o to, żeby najważniejsze elementy znajdujące się w niej były umieszczone w odpowiednim miejscu. Są nimi, przede wszystkim lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka. Szczególne położenie tych trzech rzeczy zyskało nawet specjalne określenie. Jaka jest to nazwa?

To specyficzne ustawienie definiowane jest mianem trójkąta roboczego. Polega na umiejscowieniu wyżej wymienionych sprzętów w wierzchołkach trójkąta. To ułożenie rządzi się jednak pewnymi określonymi prawami.

Chcąc uzyskać jak najbardziej funkcjonalną powierzchnię roboczą należy zastosować określone odległości. Boki naszego trójkąta znajdujące się między lodówką, a zlewozmywakiem oraz zlewozmywakiem, a kuchenką – powinny mieścić się w przedziale od 1,2 do 2,1 m. Trzeci bok powinien mieścić się w zakresie od 1,2 do 2,7 m. Po ustaleniu tej przestrzeni możemy wybierać meble kuchenne na wymiar. 

Optymalna kuchnia na wymiar. Kraków i okolice

Nie tylko umiejscowienie zlewozmywaka, lodówki i kuchenki ma wpływ na praktyczność pomieszczenia. Projektując meble kuchenne na wymiar warto zwrócić szczególną uwagę na wysokość przestrzeni roboczej jaką są blaty w kuchni.

Jeżeli chcemy, aby wykonywanie codziennych czynności było sprawne, wartość ta nie powinna przekraczać 91 cm. W innym przypadku, może okazać się, że wygoda podczas gotowania nie jest wystarczająca. Szerokość blatu również nie pozostaje bez znaczenia. Najlepiej sprawdzi się powierzchnia o szerokości między 60 a 90 cm.

Meble kuchenne na wymiar nie składają się jednak tylko i wyłącznie z powierzchni roboczej, jaką są blaty. Aby obraz wygodnej i funkcjonalnej kuchni był dopełniony potrzebna jest dodatkowa przestrzeń do przechowywania naczyń i produktów spożywczych.

Do tego celu posłużą nam szafki wiszące. Jeżeli nie chcemy odczuwać dyskomfortu podczas gotowania, powinniśmy zawiesić szafki na odpowiedniej wysokości. Największym ograniczeniem w tej materii może okazać się wolna przestrzeń między meblami, a sufitem. Jeśli jednak nie jest to dla nas przeszkodą dobrze jest powiesić szafki na wysokości ok. 60 cm.

Z czego wykonać meble kuchenne na wymiar Kraków?

Planowanie przestrzeni nie jest jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas tworzenia projektu. Kuchnia na wymiar, aby była trwała i służyła nam przez długie lata, powinna być wykonana z odpowiednich materiałów. 

W pomieszczeniu, jakim jest kuchnia, właściwie każda powierzchnia jest narażona na zniszczenia, ponieważ jest to przestrzeń intensywnie użytkowana każdego dnia. Wybierając meble kuchenne na wymiar warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów

Interesuje Cię kuchnia na wymiar? Kraków daje wiele możliwości!  Stworzenie wygodnej, ustawnej kuchni, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas na gotowaniu może okazać się nie lada wyzwaniem.

Na rynku istnieje wiele nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, które można w niej zastosować. Osoby nie znające się na tworzeniu projektów mogą poczuć się zagubione widząc mnogość produktów i materiałów proponowanych przez producentów. Z tego właśnie względu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi profesjonalnej firmy, która tworzy meble na wymiar.

Współpracując ze specjalistami w zakresie stolarki kuchennej zyskujemy pewność, że zarówno projekt kuchni, jak i jej wykonanie będą spełniały nasze oczekiwania.

Niezależnie od wielkości pomieszczenia najlepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się kuchnia na wymiar. Kraków charakteryzuje różnorodny rodzaj zabudowy. Znajdują się tam zarówno niewielkie mieszkania, jak i duże apartamenty i domy. Nieważne, jaką powierzchnią dysponujemy warto postawić na kuchnie na wymiar w Krakowie. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów