Jak wypełnić pusty kąt w kuchni?

Kuchnia

Jak wypełnić pusty kąt w kuchni?

24.03.2021

Wypełnienie lub udekorowanie przestrzeni w rogu każdego pomieszczenia okazuje się bardzo trudne, ponieważ wymaga balansu między pięknem a funkcjonalnością. Istnieje wiele rozwiązań na oryginalną dekorację lokali – meble, lampy industrialne lub te w stylu nowoczesnym, narożone systemy magazynowe, otwarte półki narożone. Być może podczas remontu dręczyło Cię pytanie, jak wypełnić pusty kąt w kuchni (zarówno mały, jak i duży). Ale dla właścicieli małego mieszkania jeszcze ważniejsze jest racjonalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego, ponieważ w takim miejscu chce się umieścić maksimum rzeczy bez zepsucia wizualnego wnętrza.W przeciwieństwie do pomysłów na narożniki w sypialni czy salonie, rozwiązania kuchenne kładą większy nacisk na praktyczność i ergonomię niż tylko na estetykę. Jednocześnie pomysły na idealne wypełnienie przestrzeni narożnej będą zależały od wielkości kuchni, istniejących potrzeb i ogólnego układu pomieszczenia.

Oto 10 świetnych pomysłów, które pomogą Ci zacząć działać we właściwym kierunku. Jak i czym wypełnić pusty kącik w kuchni?

Lekki kącik śniadaniowy

Jeśli w mieszkaniu jest przestronna kuchnia, to oprócz jadalni właściciele mogą zafundować sobie kącik do spokojnego picia kawy i czytania najnowszych gazet. To świetny pomysł dla osób kochających prywatność i wygodę. Takie narożniki wyglądają szczególnie przytulnie przy dużym oknie lub przy małym okrągłym stole (są wygodniejsze niż prostokątne lub kwadratowe z ostrymi krawędziami). Lepiej jest oświetlić taki obszar wykorzystując lampy loftowe czy też duże lampy kule.

Zlew

To najbardziej klasyczna opcja, którą można znaleźć w prawie każdym mieszkaniu. Dlatego po prostu nie sposób o tym nie wspomnieć. Czy istnieje lepsze miejsce na umieszczenie zlewu w małej kuchni? Dzięki temu na blacie zwolnisz więcej miejsca na przestrzeń do pracy. Idealny wybór, jednak wciąż jest kilka zakrętów. Czasami w bardzo przestronnej kuchni dodaje się dodatkowy zlew, ale jest to już rzadki przypadek. Zlew narożny ma swoje wady i zalety, ale nie ma wątpliwości, że z łatwością dodaje dynamizmu i uroku kuchni.

Sprzęt AGD

Jeśli nie podoba Ci się pomysł zainstalowania zlewozmywaka narożnego, możesz chcieć wypełnić narożnik innym równie ważnym wyposażeniem. Na przykład płyta narożna z okapem na górze wygląda bardzo efektownie i nietypowo. Ostatnio firmy produkcyjne zaczęły produkować modele narożne, które są bardzo popularne wśród właścicieli małych mieszkań. Ponownie pozwalają zwolnić cenną przestrzeń pod blatem, wystarczy dobrze przemyśleć system wentylacji. Umieść szafki po obu stronach pieca, aby mieć wszystko pod ręką. Nie zapomnij o ergonomii!

Otwarte półki narożne

To kolejne świetne rozwiązanie do małych kuchni. To właśnie półki bez drzwi optycznie rozjaśniają przestrzeń, sprawiają, że jest ona bardziej przestronna i przewiewna. Ponadto półki te można zamienić w „miejsce do przechwalania się” z rodzinnym serwisem porcelanowym lub kolekcją malowanych talerzy. Instalacja takich półek w rogu nie zajmie zbyt dużo czasu i wysiłku. Jest tylko jedna wada – kurz, który będziesz musiał zdecydowanie częściej wycierać z otwartych powierzchni.

Ekskluzywna przestrzeń do przechowywania

Szczególnie trudno jest wymyślić efektywne wykorzystanie głębokiej, długiej niszy narożnej. Przypomina raczej „pokój w pokoju” i wygląda na prawie odizolowaną od reszty przestrzeni. W takim przypadku stworzenie pełnoprawnej domowej spiżarni z narożnika kuchennego to najłatwiejszy sposób na dodanie wartości do niewygodnego i niepotrzebnego kąta. Pamiętaj tylko, aby pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, aby spiżarnia była jasna i wygodna.

Piękna jadalnia

Kolejna z najpopularniejszych opcji, która jest używana w naszych mieszkaniach tak często, jak zlew narożny. Narożniki stały się częścią naszego życia i nie ustąpią miejsca ladom barowym ani składanym stołom jadalnym. To rozwiązanie wnętrza nigdy nie wyjdzie z mody, biorąc pod uwagę popularność kuchni klasycznej, prowansalskiej i retro. Rozmiar narożnej jadalni, jej styl i rozmieszczenie zależy od układu i wielkości Twojej kuchni. Do przyjemnego obiadu wystarczy narożnik, krzesła i stolik. Może zmienić nawet najmniejszy aneks kuchenny w przytulne miejsce do jedzenia i spotkań towarzyskich.

Narożne systemy magazynowe

Nowoczesne narożne szuflady i szafki wiszące są również świetnymi opcjami, jeśli chodzi o narożniki kuchenne. Zajmują mało miejsca, mieszczą dużo przyborów kuchennych. Sprawdzą się idealnie, jeśli potrzebujesz dodatkowych systemów przechowywania.

Miejsce spotkań

Nowoczesna kuchnia to coś więcej niż tylko miejsce do przygotowywania i podawania posiłków. Obecne trendy mówią, że kuchnie powinny być miejscem spotkań wszystkich członków rodziny i przyjaciół. Oczywiście, o ile wielkość pomieszczenia pozwala każdemu wygodnie się tam zmieścić. A co może być wygodniejszego niż mała miękka ławka obok zestawu kuchennego? Jest miejsce, w którym można usiąść podczas przygotowywania obiadu i porozmawiać z przyjacielem. Jeśli hałaśliwe imprezy firmowe i świąteczne biesiady są na porządku dziennym w Twoim domu, możesz wyposażyć się mini-bar w rogu. Inną ciekawą opcją jest wydzielenie miejsca na małe miejsce do pracy z laptopem.

Kominek

Nie każda kuchnia może pomieścić ten elegancki mebel, ale możesz się na to zdecydować w domu. W końcu kominek w kuchni ma nieporównywalną atrakcyjność i jest wyraźnym przykładem domowego ciepła.

Okna

Przestań myśleć o tym, jak wypełnić rogi dużą ilością półek lub szafek. Może Twoja kuchnia potrzebuje tylko narożnego okna, aby wypełnić pomieszczenie światłem? Ta opcja jest odpowiednia dla prywatnego domu, jednak można ją również zastosować w zwykłym mieszkaniu, wykonując fałszywe okno, jako kontynuację istniejącego otworu okiennego

Oto 10 pomysłów, jak wypełnić pusty kąt w kuchni. Coś nadaje się do standardowych mieszkań, coś – do domów prywatnych. Zainspiruj się i stwórz własne oryginalne i zabawne wnętrze kuchni.

Potrzebujesz większej dawki informacji o urządzaniu kuchni? Koniecznie sprawdź nasz artykuł o oświetleniu nad blatem kuchennym! https://dobrewnetrza.net/2021/02/08/oswietlenie-nad-blatem-kuchennym-czy-warto/

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów