Mech w mieszkaniu – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Dodatki i akcesoria

Mech w mieszkaniu – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

03.04.2020

Mech w mieszkaniu to sposób na efektowną i niebanalną aranżację domowego wnętrza. Zielone ściany pokryte stabilizowanymi roślinami posiadają szereg zalet, nie tylko estetycznych – mogą na przykład pomóc w wyciszeniu pomieszczenia. Jak jednak przygotować takie ozdoby? Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Moss Kraków. W przeciwnym razie nasz wysiłek może pójść na marne.

Mech na ścianie w domu – materiały

W przypadku pokrywania ściany mchem czy też wykonywania z tego materiału obrazów lub bardziej skomplikowanych ozdób, kluczowy jest dobór odpowiedniego surowca. Do wykonywania tego typu dekoracji nie nadaje się mech prosto z lasu. Takie rośliny może i przez chwilę będą ładnie wyglądać, ale po umieszczeniu ich w domu szybko uschną. Nawet najbardziej pieczołowicie przygotowane ozdoby zaczną się po prostu kruszyć i sypać.

Profesjonalne firmy do wykonywania ozdób we wnętrzach używają mchów i porostów stabilizowanych. W tej drugiej grupie znajduje się szczególnie popularny chrobotek reniferowy. Ręcznie zbierany w lasach Skandynawii i zachodniej Europy mech jest odpowiednio barwiony – naturalna barwa chrobotka to jasny odcień szarego – a następnie poddawany zabiegowi stabilizacji. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej substancji jego procesy życiowe zostają zatrzymane: taki mech może więc przetrwać lata bez podlewania i nawadniania, zachowując puszystą strukturę i imponujący wygląd. Profesjonalne firmy zapewnią nam więc surowiec najwyższej jakości, który będzie zdobić mieszkanie znacznie dłużej niż materiał własnoręcznie zebrany w lesie.

Dowiedz się na co zwrócić uwagę, wybierając firmę do prac budowlanych i wykończenia wnętrz.

Precyzja wykonania i skomplikowane wzory

Przewaga usług profesjonalistów jest widoczna również w innych aspektach. Nawet jeśli bowiem zamówimy stabilizowany mech, samodzielne wykonanie dekoracji będzie bardzo czasochłonne. Będziemy potrzebować dobrego kleju i precyzji – choć mech jest dość plastycznym materiałem, dla niedoświadczonej osoby pokrycie nim ściany to trudne zadanie.

Tymczasem profesjonalne firmy przygotowują specjalne panele z mchem, które układają na wybranych powierzchniach. Korzystając z ich usług możemy sobie również pozwolić na ułożenie w mieszkaniu czy firmie skomplikowanych wzorów. W ten sposób powstaną geometryczne kształty, napisy, ale również logotyp przedsiębiorstwa. Tego typu ozdoby świetnie nadają się zarówno do biur, jak i gabinetów oferujących usługi kosmetyczne czy też salonów SPA.

Wielu osobom podobają się również obrazy z mchu. Można je znaleźć w ofercie firm profesjonalnie zajmujących się dekoracjami z tego materiału. Na zamówienie stworzą dla nas małe dzieło sztuki, wykorzystując różne rodzaje mchu – na przykład trawiaste i poduszkowe. Niekoniecznie muszą być one zielone, możemy bowiem zamówić mech stabilizowany w wielu kolorach. Co ważne, do jego przygotowania nie używa się toksycznych barwników. Takie dekoracje są bezpieczne nawet dla osób zmagających się z alergią.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów