Sypialnia w stylu glamour – klasa i szyk

Sypialnia

Sypialnia w stylu glamour – klasa i szyk

13.07.2019

Sypialnia to bardzo ważne miejsce w każdym mieszkaniu. Powinna być przytulna, a dla tych, którzy cenią sobie elegancję, także estetyczna. Połączenie tych dwóch aspektów można wypracować aranżując wnętrze w stylu glamour.

Czym jest styl glamour?

To zdecydowane odejście od minimalizmu. Dla niektórych uznawany wręcz za kiczowaty. W związku z przyzwoleniem na stosowanie wielu połyskujących, bogato wyglądających dodatków, nie trudno o przesadę. Jednak, gdy z odpowiednim umiarem wpleciemy do swojej sypialni rozwiązania charakterystyczne dla stylu glamour, możemy otrzymać eleganckie wnętrze z klasą.

Urządzasz swoje wnętrze w stylu glamour? Zajrzyj na indecokrakow.pl – Szafy przesuwne na wymiar!

Elementy bazowe pomieszczenia

Jeśli jesteś przekonany, że styl glamour to idealny wybór do Twojej  sypialni, stylizowanie możesz zacząć już od ścian i podłogi. Z takim charakterem wnętrz idealnie współgrają stonowane barwy z akcentami jednego koloru przewodniego. Styl ten otwarty jest również na metaliczne i połyskujące desenie. Można stosować je w formie farb lub tapet, ale także używając tapicerowanych paneli ściennych – w ten sposób przygotujesz ścianę pikowaną, charakterystyczną dla stylu glamour. W tych eleganckich pomieszczeniach na podłogach najczęściej znajdują się mięsiste, włochate dywany.

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour? Dowiedz się więcej w naszym artykule.

Dodatki charakterystyczne dla stylu glamour

Jak zostało wyżej wspomniane, styl glamour bogaty jest w dodatki, szczególnie takie, które emanują luksusem i elegancją. Oto najczęściej stosowane rozwiązania w sypialniach glamour.

•    Meble – zazwyczaj wybierane są takie, które posiadają zdobne wykończenia. Bardzo częstym dodatkiem są tu połyskujące elementy.

•    Lustra – wielokrotnie stosowany dodatek w sypialniach w stylu glamour. Ich zaletą jest optyczne powiększanie pomieszczenia. Wiesza się je w nietypowych miejscach np. nad łóżkiem. Bardziej niż funkcję praktyczną, mają spełniać funkcję estetyczną.

•    Łóżka tapicerowane – są znaczącym elementem w sypialniach w stylu glamour. Zazwyczaj bardzo duże i zaopatrzone w pokaźną liczbę poduszek. Materiał pokrycia jest zwykle połyskujący. Często w takich sypialniach łóżka posiadają pikowane wezgłowia, wykonane z paneli tapicerowanych. Przypominają one wówczas królewskie łoża.

A jak wybierać odpowiedni materiał do tapicerowania? Dowiedz się o tym w artykule – „Sofa do salonu – jaki materiał obiciowy zachowa swój piękny wygląd na długi czas?

•    Zasłony i firanki – najczęstszym wyborem są te z grubych i mięsistych materiałów. W przypadku zasłon wykorzystuje się tak dużo materiału, że tworzy on majestatyczne fałdy – dodając wnętrzu dostojności.

•    Lampy – koniecznie z kryształkami. Zazwyczaj są duże i przypominają królewskie żyrandole. Liczne połyskujące elementy pięknie rozpraszają światło.

•    Kryształowe dodatki –  tak jak i pikowania, są charakterystycznym elementem stylu glamour. Występują w postaci naszyć na poduszkach oraz na wezgłowiach łóżek. Dominują także na lamapach. Bardzo często kryształki stosowane są jako gałki do mebli.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów