Poduszki do spania – 3 najczęściej powtarzane mity

Sypialnia

Poduszki do spania – 3 najczęściej powtarzane mity

15.12.2022

Niezbędnym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Na nim znajduje się pościel, której składową są poduszki. Bez nich spałoby się nam zdecydowanie gorzej. Jeśli interesują Cię naprawdę dobre modele, poduszki Tempur to świetny wybór. Wykonane są one tak, aby zapewnić w czasie snu komfort na najwyższym poziomie. Świetnie sprawdzają się nawet w przypadku najbardziej wymagających użytkowników.

1.Czy poduszka nie ma znaczenia dla jakości snu?

Już we wstępie wyraźnie zaznaczyliśmy, że poduszka jest tym, co wpływa na jakość naszego snu. Tymczasem wiele osób uparcie powtarza mit, że tak naprawdę obojętne jest, po jaką poduszkę sięgniemy. Ta odpowiednio dobrana sprawi, że nasze ciało będzie miało podczas nocnego odpoczynku odpowiednią pozycję. Dzięki temu unikniemy dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa i stawów. Nie będziemy również zmagać się z wybudzaniem, które skutkować będzie zmęczeniem, a tym samym spadkiem wydolności. Bardzo dobrym wyborem są poduszki ergonomiczne. Wśród nich znajdują się między innymi poduszki Tempur, które gwarantują właściwe podparcie kręgosłupa w czasie snu. W sprzedaży dostępne są modele, które dedykowane są osobom śpiącym na boku. To sposób na to, aby głowa, szyja i ramiona znajdowały się w odpowiedniej linii. Duży wybór rozmiarów sprawia, że z łatwością możesz wybrać taką poduszkę, która będzie do Ciebie idealnie pasować.

2.Czy wszystkie poduszki są odpowiednie dla wszystkich?

To kolejny bardzo często powtarzany mit. Wynika on nieco z tego, który opisaliśmy powyżej. Tymczasem okazuje się, że nie każda poduszka jest odpowiednia dla każdej osoby. Przykład? Modele ze wsadem naturalnym nigdy nie powinny być używane przez alergików. Dlaczego? Osadzają się na nich roztocza i kurz, a więc bardzo silne alergeny. Spanie na takiej poduszce byłoby w przypadku osoby mającej skłonność do alergii po prostu koszmarem.

3.Czy poduszki z wkładem syntetycznym są niewygodne?

Bardzo często powtarzany mit związany z poduszkami dotyczy tego, że modele z wkładem syntetycznym są niewygodne, a ich trwałość praktycznie żadna. Wiele osób sądzi, że takie poduszki bardzo szybko się wygniatają, tracąc swój pierwotny kształt. Tymczasem okazuje się, że dobrej jakości wkłady syntetyczne są naprawdę trwałe. Co więcej, obecnie dostępne są poduszki, które pod wpływem ciepła naszego ciała stają się bardziej plastyczne. Dzięki temu dostosowują się do nas, umożliwiając pełny relaks. Takie są właśnie poduszki Tempur, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

Wbrew temu, co sądzi wiele osób od poduszki naprawdę mocno zależy jakość naszego snu. Jeśli wybierzesz przypadkową, której wykonanie będzie pozostawiało wiele do życzenia, musisz liczyć się z tym, że Twój nocny wypoczynek nie będzie taki, jaki powinien być. W efekcie mogą pojawić się trudności z koncentracją uwagi, będziesz nieustannie zmęczony, pojawi się drażliwość. Wszystko to przełoży się na jakość zarówno pracy, jak i relacji z innymi. Stawiając na poduszki Tempur możesz mieć pewność, że wybierasz naprawdę bardzo dobrze.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów