Ozdobne rolety do nowoczesnych i klasycznych wnętrz

Dekoracje okienne

Ozdobne rolety do nowoczesnych i klasycznych wnętrz

10.07.2019

Osłony okienne są wspaniałym dodatkiem do każdego wnętrza. Dzięki nim okna lepiej się prezentują, a dodatkowo całe pomieszczenie chronione jest przed promieniami słonecznymi oraz przegrzewaniem. Ich montaż jest bardzo prosty i najczęściej nieinwazyjny, dlatego ramy i futryny nie ulegają zniszczeniu. Decydując się na rolety do pokojów urządzonych w stylu nowoczesnym lub klasycznym, warto wybrać ozdobne modele, które idealne podkreślą cały wystrój oraz dodadzą mu charakteru. Na jakie osłony można się więc zdecydować? Podpowiadamy!

Nowoczesna roleta dzień – noc

Rolety dzień – noc to osłony okienne wykonane z naprzemiennie ułożonych dwóch rodzajów pasów. Połowa z nich została stworzona z transparentnego, przepuszczającego światło materiału. Druga część powstała natomiast dzięki użyciu zaciemniającej tkaniny, która ma za zadanie chronić pomieszczenie przed nadmiernym przegrzewaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy, kto posiada w swoim wnętrzu takie żaluzje, może sterować ilością wpadającego do pokoju światła. Osłonę można rozwijać na dowolną długość i układać na rozmaite sposoby. Jeśli okna mają być dodatkową ozdobą mieszkania, to zdecydowanie warto wybrać rolety dzień – noc. Poznań, Warszawa czy Kraków są siedzibami wielu sklepów, w których znajdziemy żaluzje w rozmaitych wzorach i kolorach. Każdy może je więc personalizować i dobierać do reszty wystroju. 

Zalety rolet dzień – noc

Niewątpliwie największą zaletą rolet dzień – noc jest możliwość płynnej regulacji światła. W zależności od pory dnia, można sterować natężeniem i ilością przedostających się do wnętrza promieni słonecznych. Dodatkowo, żaluzje są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy je jedynie raz na jakiś czas przetrzeć zwilżoną ściereczką. Wyróżniają się niesamowitym designem i nowoczesnością. Ich montaż jest bardzo prosty i nieinwazyjny, dlatego każdy poradzi sobie z ich osadzeniem na oknie, bez pomocy specjalisty. 

Dekoracyjne rolety rzymskie

Rolety rzymskie to materiałowe osłony okienne składające się z regularnych fałd, które sprawiają, że okno staje się bardzo ozdobne. Jest to wyjątkowa dekoracja, która dodatkowo zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. W zależności od tkaniny, mogą one w różnym stopniu zaciemniać mieszkanie. Są idealne dla wymagających osób, które dbają o każdy szczegół. Bogactwo wzorów, kolorów oraz tworzyw sprawia, że można dopasować je do wszystkich wnętrz. Do klasycznych aranżacji najbardziej pasują bogato zdobione rolety rzymskie. Poznań i inne większe miasta, w których znajdują się sklepy z artykułami do domu, są najlepszymi miejscami do zakupu osłon okiennych. W większych centrach handlowych wykwalifikowani pracownicy z pewnością pomogą dopasować idealne żaluzje, które będą służyć przez wiele lat.

Zalety rolet rzymskich

Rolety rzymskie łączą w sobie funkcjonalność i dekoracyjność. Dodają wnętrzu klasy, szyku i charakteru. Sprawiają również, że nikt nie jest w stanie przejść obok nich obojętnie. Przy ich pomocy można osłonić zarówno małe, jak i duże powierzchnie okienne. Zabrudzone rolety wystarczy zdjąć i włożyć do pralki. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów