Dobre wnętrza

Panele winylowe a ogrzewanie podłogowe

Budowa i remont

Panele winylowe a ogrzewanie podłogowe

31.07.2023

Panele winylowe sprawdzają się w domu, mieszkaniu i lokalu użytkowym. Nadają estetyki wnętrzom, dzięki szerokiej ofercie produktów na rynku. Panele winylowe montowane są na klej lub w systemie pływającym.

Dlaczego położyć panele winylowe na podłodze?

Podłoga w domu odgrywa bardzo ważną rolę. Nadaje estetyki aranżacji, ale powinna być przede wszystkim trwała. Wybór materiałów na montaż posadzki nie może być przypadkowy. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne panele winylowe, które sprawdzą się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni i w łazience. Duży wybór kolorów sprawia, że można wnętrza urządzić z klasą.

Panel podłogowy winylowy wykonywany jest z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Podłoga nie ulega odkształceniom pod wpływem wilgoci i temperatury. Panele winylowe Barlinek bardzo często zastępują płytki ceramiczne, bo są ekstremalnie wytrzymałe. Luksusowe płytki winylowe zawierają polichlorek winylu imitujące panele drewniane i kamień. Natomiast Mineral Floor nadaje nowoczesności podłodze.

Panele podłogowe winylowe a ogrzewanie podłogowe

Wybór paneli winylowych do ogrzewania podłogowego jest doskonałym rozwiązaniem, bo są z nim kompatybilne. Ciepło łatwo przenika przez ich powierzchnię, jest równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniach. Panel winylowy należy dobrać do grubości i gęstości podłogi. Ważnym parametrem jest opór cieplny, ponieważ wpływa na wydajność oraz koszty ogrzewania.

Im jest mniejszy, tym efektywniej przekazywane jest ciepło z systemu grzewczego na powierzchnię. Panel winylowy może mieć różne właściwości termiczne, dlatego powinien być zaprojektowany pod ogrzewanie podłogowe. Odpowiednio dobrany doskonale sprawdza się w użytkowaniu, gdyż jest odporny na wilgoć. Płytki winylowe sprawiają, że posadzka jest ciepła i miękka w dotyku,

Jakie są podłogi winylowe LVT?

Winylowe panele LVT, czyli luksusowe, od niedawna są dostępne na polskim rynku. Dio ich zalet należą: odporność na wilgoć, wodę oraz na uszkodzenia. Plusem jest również tłumienie hałasów. Występują w dowolnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można je łatwo dobrać do stylu wnętrz. Nadają się do instalacji ogrzewania podłogowego.Cena paneli winylowych LVT równa się jakości. Najtańsze panele winylowe różnią od droższych przede wszystkim trwałością. Są mniej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia oraz wilgoć. Szybciej też mogą się wycierać podczas eksploatacji. Winylowe panele LVT prezentują elegancki design. Ilość wzorów pozwala dobrać produkty imitujące, np.: kamień, drewno, beton.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów