Dobre wnętrza

Najlepsze sztuczne rośliny na balkon

Ogród i taras

Najlepsze sztuczne rośliny na balkon

30.06.2023

Pielęgnacja kwiatów balkonowych wymaga sporo wysiłku, do tego wiąże się z koniecznością znalezienia kogoś, kto mógłby je podlewać podczas Twojej dłuższej nieobecności. Tymczasem istnieje dobra alternatywa – sprawdź z nami, jakie są najlepsze sztuczne rośliny na balkon lub taras i ciesz się kolorowymi, odpornymi na deszcz i słońce ozdobami!

Zalety sztucznych kwiatów balkonowych i tarasowych

Wybranie sztucznych kwiatów do ozdobienia balkonu czy tarasu to świetna decyzja! Takie rozwiązanie ma wiele zalet – na przykład umożliwia osobom, które są alergikami, cieszenie się kolorowymi, niemal „nieśmiertelnymi” roślinami bez ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowej. Jednak sztuczne kwiaty balkonowe to wygodna opcja także z innych względów.

Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę kwestię żywotności syntetycznych kwiatów na balkon i taras. Wykonane z materiałów różnego rodzaju doskonale imitują naturalne odpowiedniki, zachowując kolor i kształt o każdej porze roku. Nie są im straszne ani promienie słońca, ani susza, ani deszcz i śnieg. Bez względu na to, jaka pogoda panuje na zewnątrz, sztuczne kwiaty nie uschną i pozostaną estetyczne.

Nie masz czasu na pielęgnację domowych roślin? Często wyjeżdżasz i w tym czasie nikt nie mógłby dbać o ich podlewanie? To właśnie dla Ciebie sztuczne kwiaty balkonowe – zapewnią elegancką, zieloną oprawę balkonu, bez ryzyka obumarcia liści przy braku wody.

Jakie doniczkowe rośliny sztuczne można postawić na balkonie?

Ogromną popularnością cieszą się sztuczne rośliny doniczkowe idealnie imitujące żywe odpowiedniki, które można spotkać na wielu balkonach. Będą to zatem wszelkiego rodzaju odmiany takie, jak:

  • sztuczna azalia (sztuczna pelargonia),
  • sztuczne surfinie,
  • sztuczne glicynie.

Tego rodzaju warianty sztucznych roślin łączą w sobie urok wielokolorowych, wiecznie żywych kwiatów i soczystej zieleni liści. Ustawione w doniczkach balkonowych będą wyjątkowo dekorować przestrzeń i na pierwszy rzut oka niemożliwe wręcz będzie odróżnienie ich od naturalnych roślin.

Luksusowe sztuczne rośliny na taras i balkon

Chcesz udekorować przestrzeń tarasową lub balkon w oryginalny sposób? Możesz zdecydować się na ekskluzywne, niezwykle ozdobne warianty sztucznych roślin – na przykład takich, jak imitacje drzewek! Sztuczny cyprys w donicy, imitacja juki czy monstery lub sztuczne drzewka bananowe i palmowe sprawią, że każdy balkon zyska oryginalną oprawę i nietuzinkowy charakter.

Podobny efekt zapewnią również wiszące sztuczne rośliny. Wśród nich znajdziesz ogromny wybór zarówno wariantów z kwiatami, jak i imitujących popularny bluszcz czy sztuczne liście paproci. Zaletą wiszących sztucznych kwiatów jest już sama ich forma. Możesz podwiesić je zarówno przy oknie balkonowym, jak i umocować na balustradzie, by estetycznie opływały brzegi balkonu czy zejścia tarasowego.

Wśród modeli wiszących na uwagę zasługują takie wyroby, jak:

  • sztuczne kwiaty winorośli,
  • imitacje dzikiej róży,
  • sztuczna, wisząca surfinia.

Oczywiście, wszystkie sztuczne kwiaty na balkon lub taras warto umieszczać w dopasowanych donicach, które również stanowią istotny element aranżacyjny. Chociaż syntetyczne rośliny nie wymagają oczywiście nawożenia czy podlewania, zaleca się mimo to wyłożenie doniczek podsypką z kamyków – w tym wypadku chodzi jednak nie o odpowiedni drenaż wody, a lepsze dociążenie dna. Niektóre sztuczne kwiaty nie są bowiem fabrycznie obciążane i pozostawione na balkonie mogłyby zostać zniszczone w czasie, na przykład, porywistego wiatru.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów