Kołdra i poduszki — wybieramy komplet dla alergików!

Kołdry

Kołdra i poduszki — wybieramy komplet dla alergików!

05.05.2023

Coraz więcej osób cierpi w na alergie, które zaczynają się w coraz młodszym wieku. Rodzi to potrzebę dodatkowej troski o otoczenie. Szczególnie w przypadku częstej alergii na kurz i roztocza trzeba zadbać o odpowiednie warunki snu. Odpowiednio dobrana kołdra i poduszki mogą wiele zmienić! Więcej w artykule. 

Jak kołdra i poduszki dla alergików? 

Kołdra i poduszki dla alergików wykonane są z materiałów, które uniemożliwiają rozwój roztoczy i drobnoustrojów. Często producenci stawiają na połączenie bawełny i bambusa do produkcji kołder antyalergicznych lub specjalnych antyalergicznych mikrowłókien HCS, czy AMZ. Wybór takiej antyalergicznej kołdry i poduszki zupełnie zniweluje zagrożenie, jakim dla osoby cierpiącej na alergii są roztocza. Biorąc pod uwagę fakt, że przesypiamy około ⅓ życia, ma to duże znaczenie. Katar, czy zaczerwienione oczy po przebudzeniu mogą być wynikiem źle dobranej poduszki, która zgromadziła kurz i wywołuje alergię. Nieświadomym tego ciągu przyczynowo-skutkowego może być wiele osób, którym się wydaje, że na alergię na roztocza nie cierpią. 

Kołdra i poduszki — jaka kołdra najlepsza? 

Producenci oferują różne rozwiązania. Warto przyjrzeć się im z bliska i wybrać samodzielnie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które rozwiązanie z poniższych jest najlepsze. Każde posiada swoje zalety i warto im się przyjrzeć. Jako dodatkowe kryterium możemy przyjąć cenę, wygląd lub rozmiar kołdry. 

  • Kołdra antyalergiczna z mikrofibry  — Kołdry z mikrowłókna AMZ wyróżnia wyjątkowa lekkość i sprężystość dzięki specjalnej technologii. Posiada świetny współczynnik termoizolacji, więc często są to kołdry całoroczne. 
  • Kołdra antyalergiczna z włókna HCS — Wielokierunkowy splot włókien gwarantuje wytrzymałość i cyrkulację powietrza. Włókna są lekkie i zachowują swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu. 
  • Kołdra antyalergiczna z bambusa i bawełny — Bawełna jest naturalnym produktem i również jest antyalergiczna. Doskonale oddycha i przepuszcza powietrze oraz zatrzymuje ciepło. Dodatek włókien bambusowych odpowiada za działanie antygrzybiczne. Nie pozwala na rozwój drobnoustrojów i grzybów. 
  • Kołdra antyalergiczna i antystresowa w jednym — Niektóre kołdry dla alergików dodatkowo zawierają dobroczynne włókna węglowe. Działają antystresowo poprzez absorpcję ładunków elektrycznych nagromadzonych w ludzkim ciele w ciągu dnia. 

Kołdra i poduszki — dobra poduszka do kompletu! 

Poduszka  jest tak samo ważna w antyalergicznym komplecie jak kołdra. Chociaż to kołdra odpowiada za to, czy jest nam ciepło, poduszkę jednak mamy przy twarzy. Nieodpowiednia poduszka szybko wywoła objawy alergii takie jak swędzenie i zaczerwienienie oczu i katar. Poduszki antyalergiczne znajdziemy w różnych wymiarach, Tzw. ‘’jaski’’ 40×40 oraz większe poduszki o wymiarach 70×80 dostępne są w różnych wariantach. Opisywane jako antyalergiczne lub dla alergików różnią się między sobą składem podobnie jak kołdry. Znajdziemy poduszki zarówno z mikrowłókna AMZ, bawełniano-bambusowe, jak i HCS. Tkania wierzchnia (pokryciowa) w przypadku poduszek  może być bardziej istotna niż w przypadku wyboru kołdry. Możemy zdecydować się na pikowaną lub gładką poduszkę. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów