Dobre wnętrza

Panele winylowe – trwałe i łatwe w montażu podłogi

Budowa i remont

Panele winylowe – trwałe i łatwe w montażu podłogi

01.03.2023

Panele winylowe szturmem zdobyły podłogi wielu osób planujących wykończenie mieszkania, ze względu na ich szerokie możliwości odwzorowywania różnych materiałów: dzięki technice skanowania i nadruku odpowiedniego dekoru, panel winylowy może imitować kamień, beton, drewno czy płytki ceramiczne. A to tylko jedna z wielu zalet tego surowca.

Osobom, które planują położyć na swojej podłodze panele winylowe, Warszawa oraz wiele innych miast w Polsce może zaproponować naprawdę bogaty wzornik gotowych rozwiązań.

Polichlorek winylu wykorzystywany jest do produkcji podłóg już od wielu lat, jednak w przeciągu ostatniej dekady zyskał szczególną popularność wśród właścicieli nieruchomości, za sprawą wielu zalet tego surowca.

Zalety paneli winylowych – Warszawa

Bogate wzornictwo paneli sprawia, że są one chętnie wybierane do każdego pomieszczenia w mieszkaniu – właściwości paneli winylowych powodują, że można je położyć również w kuchni lub łazience.

Trwałość paneli winylowych

Panele winylowe są szczególnie polecane, ze względu na odporność na zarysowania i przebarwienia. Występują w kilku klasach użyteczności, które określone są systemem cyfrowym – w zależności od przypisanych cyfr, można dobrać konkretne panele do rodzaju pomieszczenia oraz dopasować do przewidywanej intensywności użytkowania podłogi na danej przestrzeni.

Łatwość czyszczenia

Posiadając podłogę winylową w mieszkaniu, nie musisz główkować podczas regularnego jej mycia – panele winylowe nie wymagają specjalnych zabiegów, jak np. drewniany parkiet czy naturalne deski barlineckie. Odkurzanie i przetarcie delikatnym środkiem czyszczącym do podłóg w zupełności wystarczy – a to ułatwienie docenią wszyscy, którzy lubią porządek w mieszkaniu i jednocześnie nie lubią zbyt wiele czasu poświęcać na sprzątanie.

Szybki samodzielny montaż

Wśród zalet paneli winylowych wymienianych w warszawskich salonach podłóg pojawia się także stosunkowo prosty montaż – osoby nawet bez większego doświadczenia, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem.

Panele winylowe montuje się analogicznie do laminowanych – nie wymagają klejenia, wystarczy odpowiedni podkład a układa się je w tzw. systemie zatrzaskowym. Po ułożeniu panele winylowe nadają się od razu do użytku, nie trzeba zachowywać żadnego odstępu czasowego. Jeśli więc ktoś chciałby zaoszczędzić trochę środków i uniknąć zatrudniania fachowca od układania podłogi, panele winylowe będą świetnym, wytrzymałym surowcem do samodzielnego montażu.

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów