Gdzie ustawić kanapę ogrodową?

Ogród i taras

Gdzie ustawić kanapę ogrodową?

01.03.2023

Kanapa ogrodowa to funkcjonalne uzupełnienie każdego ogrodu, które pozwala cieszyć się pięknym otoczeniem i odpocząć na świeżym powietrzu. Jednak wybór odpowiedniego miejsca do jej ustawienia może być trudny, ponieważ zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy kilka wskazówek, które pomogą wybrać najlepsze miejsce do ustawienia kanapy ogrodowej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ustawienia kanapy ogrodowej?

Najlepszym miejscem do ustawienia kanapy ogrodowej jest przestrzeń, która zapewni prywatność i spokój. Jeśli chcesz się zrelaksować i odpocząć, wybierz miejsce, w którym nie będzie przeszkadzał hałas z sąsiedztwa lub ruch samochodowy z pobliskiej ulicy.

Kanapy ogrodowe zazwyczaj służą jako miejsce wypoczynku w ciepłe i słoneczne dni, jednak zbyt duża ilość słońca może być bardzo uciążliwa, zwłaszcza w przypadku osób, które łatwo ulegają oparzeniom słonecznym. Z tego powodu tak ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym kanapa będzie chroniona przed słońcem przez drzewa lub parasol. Dobrym pomysłem będzie również zabezpieczenie kanapy przed wiatrem.

Łatwy dostęp i odpowiednia powierzchnia – dlaczego są tak istotne w kontekście ustawiania kanapy ogrodowej?

Dojście do kanapy ogrodowej powinno być szybkie i bezproblemowe. Jeśli masz ogród złożony z kilku poziomów, upewnij się, że kanapa będzie na poziomie gruntu, aby uniknąć schodzenia po schodach z tacą pełną przekąsek lub innymi potrzebnymi przedmiotami. Wskazane jest również umieszczenie kanapy w pobliżu drzwi wejściowych, aby łatwo można było dostać się do niej z wnętrza domu.

Taki mebel dobrze jest również ustawić na powierzchni, która jest stabilna i równa. Wybierz miejsce, w którym nie będzie dużych nierówności terenu, aby uniknąć przewracania się kanapy lub nieprzyjemnego uczucia chwiania się mebla podczas wypoczynku. Idealnym miejscem na kanapę jest więc betonowy lub drewniany taras.

Jeśli cenisz swoją prywatność, pamiętaj również o wybraniu miejsca (oczywiście, w miarę możliwości) odgrodzonego i zasłoniętego, tak by ograniczyć widok sąsiadów i przejeżdżających aut.

Ostatnią, ale nie mniej ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca do ustawienia kanapy ogrodowej, jest widok i otoczenie. Sofa powinna być ustawiona w takiej części ogrodu, która jest najbardziej reprezentacyjna. Dzięki temu grille i spotkania będą miały przyjemny i kameralny charakter.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów