Ogrodzenia aluminiowe, stalowe, betonowe… Jakie ogrodzenie domu wybrać?

Budowa i remont

Ogrodzenia aluminiowe, stalowe, betonowe… Jakie ogrodzenie domu wybrać?

24.02.2023

Ogrodzenie większość z nas traktuje jak inwestycję, to coś, co kupujemy raz na kilka lat. Warto zatem do zakupu płotu podejść z rezerwą i wybrać coś, co wystarczy nam na długie lata. W dzisiejszym artykule przedstawimy, z jakich materiałów można wykonać ogrodzenie i który z nich najlepiej wybrać.

Ogrodzenie metalowe

Płoty w całości wykonane z aluminium lub ze stali są bardzo popularne. Możesz je spotkać na nowoczesnych osiedlach i na przedmieściach. Ogrodzenia aluminiowe porównaj na stronie www.metal-mr.pl, metal jest dość łatwy w obróbce, dzięki czemu możesz znaleźć tam wiele różnych wariantów ogrodzenia. Jedne będą bardziej finezyjne, inne minimalistyczne, te wykonane ze stali najczęściej występują w formie modułów, które można łatwo modyfikować. Ponadto ogrodzenia wykonane z metalu cechują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, łatwo o nie dbać i zachować w czystości.

Ogrodzenia drewniane

Drewno to materiał, który w formie ogrodzenia zawsze będzie dobrze wyglądać. Ma on jednak swoje wady, ponieważ wymaga cyklicznej konserwacji. Ten materiał zdecydowanie polecamy osobom, które wiedzą, że drewno należy regularnie impregnować, w przeciwnym razie, piękny płotek nie posłuży nam zbyt długo. Drzewo pod wpływem warunków atmosferycznych gnije, butwieje i traci kolor. Drewno z pewnością będzie oryginalnie, niezależnie od wybranego drzewa, nie da się trafić na dwie te same deski i w tym tkwi całe piękno drewnianego ogrodzenia, jest po prostu unikalne.

Ogrodzenie betonowe

Płot w całości wykonany z płyt betonowych z pewnością należy do tych wytrzymalszych. To propozycja idealna dla osób, które uwielbiają surowy wygląd tego tworzywa. W przypadku betonu można zdecydować się na już gotowe, odlane płyty, które wystarczy tylko ze sobą połączyć lub samemu stworzyć ogrodzenie z betonu lanego.

Ogrodzenie gabionowe

Gabiony to ciekawsza alternatywa dla ogrodzenia betonowego. W ostatnich latach tego typu rozwiązania stają się coraz popularniejsze, polegają na utworzeniu blaszanych koszy, które w całości zostają wypełnione skałami, kamieniami, betonem, szkłem czy nawet pozostałościami po cegłach. Możliwości ozdobienia jest mnóstwo, a bogactwo materiałów gwarantuje stworzenie czegoś nietuzinkowego.

Żywopłot do ogrodzenia domu

Dla osób, które uwielbiają otaczać się naturą, najlepszym rozwiązaniem będzie ogrodzenie z żywopłotu. Można je dowolnie kształtować i przycinać, to dobra propozycja dla osób, które uwielbiają zajmować się roślinami. A dzięki temu, że w zasadzie masz wolną rękę, to twój żywopłot może co roku wyglądać inaczej! Warto się jednak zastanowić nad wyborem krzewu, który odgrodzi twój plac, najlepiej wybrać taki, które przez cały rok jest zielone.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrodzenie do domu?

Przy wyborze ogrodzenia warto pamiętać o takich podstawowych kwestiach, jak wielość działki, by końcowy koszt ciebie nie przerósł. Ponadto, przy samym wyborze materiału warto sugerować się własnym domem, niech płot zostanie wybrany na podstawie budynku, tak, by całość, jak była jak najbardziej spójny stylistycznie.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów